Orta Öğretime Geçiş Sınavından 10 Yanlışım Çıktı

Bu konuyu okuyanlar

Kahaaaka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
TEOG sınavından 10 yanlışım çıktı berbat bir puan intihar etmeyi bile düşündüm ama onu bile beceremedim:confused: artık doğru düzgün bir liseye bile yerleşemem biliyorum daha TEOG 2 var ama düzeltemem gibi geliyor :(

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Geçmiş olsun ilk öncelikle. Her şey beyinde biter . Benim ilkinde 6 idi senin gibi düşünüyordum . Dedim ikinci berbat gelir . 7 yanlışım çıktı. Halbuki ben yaparım bu sınav çerez deseydim en fazla 3 çıkardı. Sen ders çalışmamı bırakma dostum . Daha yeni başlıyor her şey . Bu sorun bile değil. Sen çalışır tevekkülünü yaparsan için rahat olur. Her şeyi bitirmek için çok erken . Bozma moralini .

Black15

Asistan
Reaksiyon puanı
151
10 yanlış kötü bir değil ki. Hepsi matematik, Türkçe ve Fen' den olmuş olsa bile iyi bir puan alırsın.
Mesela bir tanıdığım ilk Teog' dan 9 ikincisinden 13 yanlış yaptı, 450 puanlık liseye gitti.

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
120 soru değil mi ? 120 de 110 baya iyi bence. Puan olarakta 500 üzerinden 450+ oluyor tahminimce ?

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
İntihar falan... böyle saçma şeyleri kafandan at. İyimser olmaya bak. Her zaman 2. dönem daha iyi geçer. Önünüzde uzun bir zaman dilimi var... yaklaşık 5 ay. Bu ilk sınav birden geldi. Nisana kadar eksiklerini falan iyice düzeltirsin. Bir de ilk sınavın heyecanı da öğrencileri etkiledi. Özellikle ilk dersin Türkçe olması kötü.

10 yanlış yapmışsın, olabilir, dünyanın sonu değil. Tam yapmak senin elinde. Önce kendin inanmalısın. Şöyle düşün, bir takım ilk yarıyı 3-0 yenik kapatıyor, devre arasında kendine geliyor inanıyor ve maçı 4-3 kazanıyor. TEOG sınavını da böyle düşün. Bu maçı kazanmak senin elinde. Eğer bırakırsan fark 3-0 değil, 6-0 olur.

Başarılar dilerim. :)

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Şu teog o kadar saçma bir sınav ki. Bu kadar kolay olmamalı. 10 yanlışla lise kazanılmıyor mu? Sınavdan 90 alınca ağlayan bir yapın var galiba. Sana tecrübe olarak söylüyorum lisede daha çok intihar edersin.

RoccoNiyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İyi bir lisede okuyorum ve bir yararını görmedim.Yani 440 lık bir lise ile 480 lik lise arasında fark olduğunu düşünmüyorum.Bu arada intihar veya bunun gibi kötü durumlar aklına geldiğinde kesinlikle bir duş al.Bunların dışında insanı canlandırıcı müzikler dinle.Ben genellikle yabancı şarkılar dinlerim ve karamsar halimden eser kalmaz.