Orjinal Windows 10 Home, Pro Oldu Etkinleştirme İstiyor

Bu konuyu okuyanlar

han838

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Değerli Shiftdelete sakinleri windows 10 home kullanıyorum gömülü orjinal lisans ile bi yerlerde gezinirken windows 10 pro' ya ücretsiz yükseltmekle ilgili bişey okudum ve orada verilen ürün anahtarını anahtar değiştirme kısmına yazdım yükselt dedi bilgisayarı yeniden başlattı ve windows 10 pro oldu fakat etkinleşmemiş kopya sürüm olarak ne yapabilirim önceki sürüm nasıl geri gelir yardımcı olun lütfen...

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Bunun kolay bir yöntemini duymadım hiç :) Sistem geri yükleme deneyin olmazsa format atıp Home yükleyebilirsiniz. Ya da Recovery bölümü varsa Geri yükleme yapmayı deneyebilirsiniz :)

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
windows 10 pro key al.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Sistem geri yükleme yapın.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Son düzenleyen moderatör:

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Windows'u yedeklemişseniz veya yedeklenmişse Windows'u yedekten geri yükleyin.Ya da format atabiliyorsanız format atın.

han838

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Çözdüm arkadaşlar ama tabi kolay olmadı tüm porgramların silinmesini göze alarak windows 10 home yüklü flash bellek ile başlangıçta format ekranını açıp flash belleği seçtim normal şekilde format atar gibi yükledi ve bilgisayar açıldıktan hemen sonra wifi şifresini girdim bilgisayarınızı hazırlıyoruz falan filan gibi yazıların ardından windows ekranı geldi.. İlk işim özelliklerden windows etkinleşmiş mi diye bakmak oldu.. Evet etkinleşmişti firma üreticisi ile irtibata geçtim ve bana şunu söyledi dizüstü bilgisayarların içerisinde yüklü olarak gelen işletim sistemleri format atılsa dahi bios üzerine işlenmiş dijital lisans ile internet bağlantısını gören bilgisayar otomatik olarak etkinleşir serial girilmiyor artık o eskide kaldı, serial sadece windows paketini oem olarak satın alıp yüklemek isteyenler serial giriyor sadece dedi... Bu kadar açıklamalı yazmamın sebebi benim gibi bu sorunla karşılaşan olursa benim gibi üzülmesin sorunun ne olduğunu anlasın diye anlattım. Herkese kolay gelsin...

Reaksiyon puanı
16,118
o servis anakartı değiştirince de o lisans geçerli mi? sorusuna ne cevap veriyor?

han838

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Anakart değişimine sebep bir arıza durumunda firma müşterisini mağdur eder mi! bilmiyorum sormadım, ama sadece seri numarasını girip formata gerek duymadan halledilecek bir durumda iken bios' a gömülü seriali görsün diye windows' u yeniden yüklemeye mecbur bırakmaları tam bir saçmalık.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Zaten Windows 10 Home lisansı varmış. Boşuna masraf olur Pro lisansı alması :) Home ile Pro arasında da fark yok gibi.
Pro'nun Home'da olmayan özellikleri var ama bu özellikler ev kullanıcısını ilgilendirmiyor. Home yani, adı üstünde :D Enterprise Pro'dan da gelişmiş bir versiyon çıktı bu arada.

Whats the difference between Windows 10 Home and Pro?

- Domain Join Services
- BitLocker Drive Encryption
- Remote Access Services
- Group Policy editor
- Windows Update for Business
- Long Term Servicing Branch
- Device Guard - help protect against the ever-growing range of modern security threats targeted at devices, identities, applications and sensitive company

information

Pro'da olup, home'da olmayan özellikler. Tamamen iş için kullanılan, hiç birimizin hayatımızda kullanmayacağımız özellikler. Disk şifrelemeydi, uzak bağlantı servisleriydi, grup politikası düzenleyicisiydi uzun süreli servis sınıfı, şirketle ilgili hassas verileri korumak için device guard ve destek vs.

Diyesin gelir ki, abi ben bi CS oynayacaktım ama yanlış mı geldim ? :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Windows 10 IoT Core'un POST cihazlarında yada ATM'lerde kullanıldığını öğrendim az önce :D

Reaksiyon puanı
16,118
aslında formata gerek yok windows 10 güncelleme yerinde sıfırlama var onu kullanınca pro yükseltmesi olan home tekrar orjinal home olur pro özelliği hdd'deki recoveri de yok çünkü bu 10 sl'yi yanlışlıkla türkçe yerine ingilizce yapınca da geçerli lisansı kaybedenler olmuş notebook 8.1 ile gelmiş 10 sl yükseltmiş akabinde bozulmuş anakartı değişince 10'u lisansız kalmış...