Orjinal Windows 10 almak ve yükseltmek

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
227
1-) Orjinal Windows 10 Home almanın yararı ne olur bana? Korsandan farkı ne diyim. :)

2-) Windows 10 Home (A sürümü) aldım diyelim: (B sürümü) yükseltmesi gelse Temiz kurulum yapmak için Dvd çekip kurulum yapsam aynı kod olur mu? 10586 - 10607 geçiş gibi yükseltmeler gibi yani.

Tam okuyup cevap verilirse sevinirim.
Senelerdir free kullandık satın alayım artık diyorum. :)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
1. Korsan ile orijinal Windows arasında bir fark yoktur. İkisinde de aynı işlemleri yaparsınız ama etkinleştirmek için kullandığınız aktivatörler virüs tehlikesi taşıyor olabilir.

2. Aslında bahsettiğiniz şey güncelleme işlemidir ve sorunsuz yapabilirsiniz. Büyük ihtimal yeni Windows sürümü çıkmayacak ve mevcut Windows'a güncelleme eklenerek devam edilecek ama yeni sürüm çıkarsa orijinal Windows kullanıyorsanız ücretsiz olarak yükseltme işlemi yapabileceksiniz :)

Bu arada Windows 10 Pro lisansı sadece 50 TL :D
Windows 10 Pro Lisans Satışları Başladı

Reaksiyon puanı
227
Açıkçası Laptop ile beraber W10 alıyorum. Windows 11 çıkmayacak zaten hep güncellenecekmiş. Sadece işte temiz kurulum W10 yükseltirken farklı bir kod ister mi diye merak ettim.

Freedos Pc alırsam yazarım size alırım W10 sizden.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Açıkçası Laptop ile beraber W10 alıyorum. Windows 11 çıkmayacak zaten hep güncellenecekmiş. Sadece işte temiz kurulum W10 yükseltirken farklı bir kod ister mi diye merak ettim.

Freedos Pc alırsam yazarım size alırım W10 sizden.

hayır soruyu anladığım kadarıyla şöyle diyim misal benim pc de win10 var ama 1.yıl güncellemesi gelmiş bunu yaparken benden tekrar tekrar kod istemiyor ki cihazda ki kod zaten 7 den yükseltme

aynı zamanda yükseltme yaptım ben temiz kurulumda yok win10 iso dosyası indir filan uğraşmak istemedim direkt bilgisayarı sıfırladım uzun olan seçenek ile kendisi windows kurdu yükledi key istemedi. 1 de onarım diski oluşturdum. ilk çıktığı zaman hiç memnun kalmamıştım ama şuan çok hoşuma gitti

Reaksiyon puanı
227
Otomatik geçişlerde istemiyor otomatik geçiş sağlıksız kurulum oluyor. Genelde sorun çıkartır Pc yavaşlar. Birde Dvd çekip formatlamak var buda temiz kurulumdur.

İki Windows 10 sürümü düşünün;
Biri Windows 10 Pro - 10584
Biri Windows 10 Pro - 10607

Siz Windows 10 - 10584 kullanıyorsunuz.
Windows 10 - 10607 dvd çekip format atsak W10 - 10584'deki kod geçerli olur mu?

Yani formatlayarak Pro'dan bir üst pro sürüme geçerken aynı kodu kullanabilir miyiz?

Orjinal alacağımdan emin olmak istiyorum. Yoksa crack yapar geçerim.

Son düzenleme:

Son mesajlar