Orijinal oyunda türkçe yama çalışıyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Başlıktada belirttiğim gibi orjinal oyunlarda türkçe yama çalışıyor mu ?Oyuna bir zarar verir mi ? para boşa gitmesin

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Para niye boşa gitsin ki baktın hata verdi kaldır geri kur

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Origin sorun çıkartabiliyormuş diye duydum ama steam ve uplayde sorun olmuyor.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
tamam sağolun.Birde bir şey soracağım, şuana kadar hiç orjinal oyun kullanmadığım için soruyorum :D oyunu silip tekrar yükleyince aynı serial işe yarıyor mu ?

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
DRM varsa sınırlama oluyor. Mesela bazı oyunlar 3, bazı oyun 5 kere yazma sınırı koyar. Oyunu almadan önce araştırma yapmalısın. Ayrıca oyunu nereden aldığın da pek farketmiyor. Bugün Steam olsun Origin olsun (başka yerlerde de olabilir...) DRM'li oyunlar mevcut.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Oyun her zaman hesabında kayıtlı oluyor zaten. Oyunu silince hesabından kalkmaz yani. Bi daha oynamak istersen tek yapman gereken hesabına girip indir demek.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

DRM varsa sınırlama oluyor. Mesela bazı oyunlar 3, bazı oyun 5 kere yazma sınırı koyar. Oyunu almadan önce araştırma yapmalısın. Ayrıca oyunu nereden aldığın da pek farketmiyor. Bugün Steam olsun Origin olsun (başka yerlerde de olabilir...) DRM'li oyunlar mevcut.

İndirme sınırı mı koyuyorlar, bunu hiç duymamıştım.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Oyun her zaman hesabında kayıtlı oluyor zaten. Oyunu silince hesabından kalkmaz yani. Bi daha oynamak istersen tek yapman gereken hesabına girip indir demek.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İndirme sınırı mı koyuyorlar, bunu hiç duymamıştım.

Etkinleştirme sınırı oluyor. Mesela Borderlands oyunun 2 adet DLC paketinde DRM var (Steam) ve 5'den fazla etkinleştiremiyorsun. 1000 farklı bilgisayara kurmak gibi bir lüksün yok. Her defasında 1 hakkın gidiyor. DRM'i geri çekme araçları falan oluyor. Onları formattan önce çalıştırarak böyle şeylerin önüne geçilebiliyorsun.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Etkinleştirme sınırı oluyor. Mesela Borderlands oyunun 2 adet DLC paketinde DRM var (Steam) ve 5'den fazla etkinleştiremiyorsun. DRM'i geri çekme araçları falan oluyor. Onları formattan önce çalıştırarak böyle şeylerin önüne geçilebiliyorsun.

Yani indirdiğin DLC'yi format atınca veya oyunun kurulumunu silince tekrar etkinleştirmek zorunda mı kalıyorsun ve bu hakkından mı yiyor?

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Yani indirdiğin DLC'yi format atınca veya oyunun kurulumunu silince tekrar etkinleştirmek zorunda mı kalıyorsun ve bu hakkından mı yiyor?

1000 farklı bilgisayara kurmak gibi bir lüksün yok. Her defasında 1 hakkın gidiyor. 5 kere format atıp teker teker etkinleştirsen, 6. formatı atıp etkinleştiremeyeceksin ama DRM'yi geri çekme araçlarıyla önceki aktivasyonu iptal edebiliyorsun böylece hakkını kurtarıyorsun.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Bayağı saçma birşeymiş. Satın aldığım hiç bir oyunda böyle birşey olmadı neyse ki şimdiye kadar.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Tek çözümü korsan oluyor etkinleştirme sınırı aşıldığında. O zaman da orijinalin bir anlamı kalmıyor. Ben 3 kere takıldım :D üçünde de kıl payı kurtuldum. Farklı DRM çeşitleri var ama benim tavsiyem, DRM korumasını gördüğünüzde daha fazla düşünmeniz gerektiğidir.

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Tek çözümü korsan oluyor etkinleştirme sınırı aşıldığında. O zaman da orijinalin bir anlamı kalmıyor. Ben 3 kere takıldım :D üçünde de kıl payı kurtuldum. Farklı DRM çeşitleri var ama benim tavsiyem, DRM korumasını gördüğünüzde daha fazla düşünmeniz gerektiğidir.

Yıllardır orjinal kullanırım. Evet etkinleştirme sorunlarım da oldu ancak ilgili firmaya mail attığım zaman her zaman yardımcı oldular. Hakkın bitmiş hadi bi tane daha al diyen hiç olmadı :) Ya eskisini iptal edip yeni lisans verdiler yada eskisinin etkinleştirmesini sıfırladılar.