Ordu-Giresun Havaalanı böyle görüntülendi!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Ordu-Giresun Havaalanı'nın gökyüzü fotoğrafları büyüledi Avrupa’da tek, dünyada üçüncü olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havaalanı’nda sona gelindi.

ordu-giresun-havaalani-boyle-goruntulendi-4350749.Jpeg

29 Ekim 2014 Cumhuriyet Bayramı’nda hizmete açılacak olan havalimanının ‘Google Earth’ fotoğrafları da dikkatleri üzerine çekti. Güzel görüntülere sahne olan havalimanının aynı zamanda Ordu-Giresun ekonomisine de olumlu katkıları olacağı düşünülüyor. Yatırımcı için daha cazip bir merkez haline gelecek olan bölgenin turizm gelirlerine de etkisi olacak.

Ordu-Giresun Havaalanı sayesinde bölgeye turistlerin daha kolay ulaşacağı ve aynı zamanda dünyanın herhangi bir noktasına gitmek için isteyen bölge insanının da saatlerce sürecek yol çilesi son bulmuş olacak. 'Google Earth' fotoğraflarında Karadeniz Bölgesi'nin engebeli yapısı da dikkat çekiyor.

ORDU-GİRESUN HAVAALANI HAKKINDA BİLGİ

Ordu Giresun Havalimanı Ordu'nun Gülyalı ilçesinde ve Giresun'un Piraziz ilçesinde yer alan sivil kategorideki havalimanıdır. Avrupa’nın ve Türkiye'nin ilk deniz üzerine inşa edilen havalimanı olması ile birlikte Doğu Karadeniz'i dünyaya açması açısından da ayrı bir önem taşıyor.

Yaklaşık 7.435 metre uzunluğunda ve ortalama 5,5 metre yüksekliğinde 2 ila 8 ton ağırlığında taşlarla dolgu yapılarak koruyucu mendirekle inşa edilmiştir. Mendirek için 13 milyon taş kullanılmıştır.

Yaklaşık 1,770,000 metrekare alanın dolgusu için 19,850,000 ton taş kullanılmıştır. Ordu-Giresun Havaalanı'nı 60 metre pist genişliği ve 3 kilometre uzunluğu ile dünyanın en geniş pistlerinden birisi olma özelliğine sahip.

Milliyet

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Burası bitti sırada İstanbul 3. havalimanı var bundan sonra kim tutar bizi

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Bu iş çok iyi oldu. Giresuna gitmek için uçağa biniyordum, Trabzondan geldim gittim diyene kadar 5,5 - 6 saat vakit geçiyordu en az. Oysa uçak sadece 45 dakika uçuyor.

Şimdi bu havaalanına haftada en az 4 sefer başlasa çok iyi olur. Zaten Trabzon havalimanını ağırlıklı olarak Giresun ve Ordu kullanıyor idi.

Giresun - Ordu havaalanı faaliyete geçtiğinde, Trabzon havaalanının faaliyetinin önemli ölçüde azalacağını düşünüyorum.

Bir de sorun var ki, Trabzon havaalanı ters rüzgar alıyor. İniş yapması en zor pistlerden biri olarak biliyorum. Giresun - Ordu havaalanı yapılınca bakıma alınacak demişlerdi. Bakalım ne olacak.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
hayırlı olsun onun sayesinde isim kısatltmanın dikkatli yapılması gereken bişey olduğu anlaşıldı or-gi olmazdı zaten...

patlicanlidolma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ineboluluyum karadenize ne dalgakiranlar yapildida 2 ay sonra parcaladi atti insallah bunda oyle bisey olmaz