Optimus Black Kullanıcı Memnuniyeti (Anket)

Optimus Black'ten memnun musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    67

Bu konuyu okuyanlar

kapıkolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki bu yaptığım güncelleme garanti kapsamı dışına çıkarmıyor di mi telefonu?
Zaten şu anda düşündüklerim arasında %80lik kısım Optimus Black'e ayrılmış durumda :) Peki renk seçenekleri bakımından beyaz ya da siyah arasında kaldım :) Beyaz renkte başka türde telefon kullanan arkadaşlarım var ve beyazda leke olunca çıkması zor oluyor ama bi yandan da beni cezbediyor siz ne dersiniz?

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
garanti kapsamından çıkıyor ama yinede LG servisinin insafiyetine kalmış :) herşey olabilir yani :) ama yapmam derler sonrasında eski haline getirirsin :) tanırlarsa yine yapmazlar :)

bana kalırsa adı üstünde optimus black :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Zaten şu anda düşündüklerim arasında %80lik kısım Optimus Black'e ayrılmış durumda :) Peki renk seçenekleri bakımından beyaz ya da siyah arasında kaldım :) Beyaz renkte başka türde telefon kullanan arkadaşlarım var ve beyazda leke olunca çıkması zor oluyor ama bi yandan da beni cezbediyor siz ne dersiniz?

öncelikle hayırlı olsun foruma gelişin... düşündüğün %20'lik kısımda hangi telefonlar var...??

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0

dün akşam reklamlarda gördüm optimus black'in pembe renk seçeneğide var... ama en karizmatik duran siyah renkli tasarım bence...

---------- Post added at 17:20 ---------- Previous post was at 17:18 ----------

ya ben xperia neo alcam ama eğer xperia neo ya baktıysanız vede lg optimus black kullanıosanız hangisi daha iyi neo nun tek üstünlüğü black in 5 mp neo nun 8 mp gibi geldi bana sizce sonuçta black in fiyatı 200 tl filan daha düşük sizce ? karşılaştırmada yeniyo zaten neo ama arayüz daha güzel gibi

bence lg optimus black, uygulamaları olsun, menü içeriği,tasarımı, nova display ekranı,2mp ön kamerası,fiyatı... yeterde artar bile

kapıkolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle hayırlı olsun foruma gelişin... düşündüğün 'lik kısımda hangi telefonlar var...??

%20lik kısım Galaxy S ve BB Bold :)

---------- Post added at 17:38 ---------- Previous post was at 17:34 ----------

[MENTION=138307]technomind[/MENTION] peki bu işi garantiden çıkartmayacak şekilde nasıl hallederim?

---------- Post added at 17:39 ---------- Previous post was at 17:38 ----------

[MENTION=50221]medya[/MENTION]faresi ben de siyah almayı düşünüyorum ama beyaz da gel beni al diyor hani :D

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
kendi sitesinden güncelleme yaparak , orjinal sitesinde şuanda v10c versiyonu güncel oradan yüklediğinizde sorun olmaz garanti kapsamında olur :)

ama illada işimi garantiye almak istiyorum derseniz teknik servisten teknik destek alabilirsiniz :)

kapıkolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki teşekkür ederim :) Bu güncellemelerden herhangi birini yaparsam Turkcell saçmalığından kurtulmuş olurum heralde doğru mudur? :) ayrıca renkler hakkında ne düşünüyorsunuz? Hee son bi sorum daha var. İnternetten video izlendiğini biliyorum Optimus Black'te peki ya Facebooktaki videoları izleyebiliyor muyuz?

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
evet turkcell uygulamalarından kurtuluyorsunuz, renk hakkındaki düşüncem ise normalde her halukarda Optimus black.
ama beyazda cezbetti beni...
facebooktaki videoları eğerki youtubeyse üzerinde değil ise indirerek izliyebiliyorsunuz ..

ganayem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
her türlü videoyu online veya offline izleyebiliyorsunuz merak etmeyin. hatta divxler de altyazılı izlenebiliyor.

kapıkolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi [MENTION=138307]technomind[/MENTION] facebooktakiler indirip izleniyor dedi [MENTION=35299]ganayem[/MENTION] hepsi izlenir dedi :) açıkcası orda bi karmaşa oldu. Normal tarayıcıdayken mesela shiftdelete.net'e girdim ordan bi videoyu youtube üzerinden değilse izleyemem mi? illa indirmem mi gerekiyor?

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
shiftdelete.net adresine browser üzerinden bağlandığınızda sizi mobile sürümüne yönlendiriyor, o yüzden bakamıyorsunuz onu belirteyimde, normal sürüme geçip bakayım dedim yine beni mobile sürüme atıyor.. sonrasında izle öğren bölümüne bakayım dedim :) oradada dosyalar silinmiş :D açıkcası test edemedim...

ama facebooktaki facebooka yüklenmiş videoları indirerek izliyorsunuz, diğerleri ise online izliyebiliyorsunuz.

kapıkolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anladığım kadarıyla mobil sürümü olan internet sitelerinde videolar izlenmiyor. peki olmayan ve flash kullanan sitelerde facebook hariç videoları indirmeden izleyebiliyorum değil mi?

ganayem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet.
Buarada LGMobile update'den yeni güncellemeyi kurdum(gingerbread Eylül'de) Root programlarının hiç biri işe yaramıyor. Root edebilen var mı?

kapıkolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorduğum çoğu kişi "LG telefonlar çok çabuk bozuluyor paranı boşa verme" dediler. Ne düşünüyorsunuz? Yani performans olarak çok iyi bir telefon Optimus Black peki ya markası ?!

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
evet.
Buarada LGMobile update'den yeni güncellemeyi kurdum(gingerbread Eylül'de) Root programlarının hiç biri işe yaramıyor. Root edebilen var mı?

root işlemini yapamıyorsunuz malesef yazılımı geliştirebilirseniz yapılabiliyormuş, fakat pekte sağlıklı değilmiş...

[MENTION=170046]kapıkolu[/MENTION] ben kendim kullanıyorum ve paranı boşa harcama diyecek kadar kalitesiz bir ürün olduğunu düşünmüyorum. lakin sende bir gidip incele istersen ;=) daha sağlıklı karar verebilirsin.

kapıkolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@technomind inceledim hem de çok kez ama aklım karışık ilk akıllı telefonum o yuzden çok araştırma yapıyorum :) sizce fiyatı en fazla 1000TL olan piyasadaki akıllı telefonlardan hangisi uygundur? aklımda sırayla
1.LG Optimus Black (sizce hangi renk ben siyah ile beyaz arasındayım :) )
2.Samsung Galaxy S (bu arada SL ile farkı nedir?)
3.Blackberry Bold
4.Blackberry Curve.
-BB'ler çoook daha az düşündüğüm telefonlardır hatırlatırım :)
ayrıca şurdan karşılaştırmalara bakarak bana bi şeyler söyler misiniz?
1.http://www.ceptown.com/index.php?p=karsilastirma&tel1=1769&tel2=1848&x=64&y=10
2
.http://www.ceptown.com/index.php?p=karsilastirma&tel1=1769&tel2=1583&x=101&y=13
3
.http://www.ceptown.com/index.php?p=karsilastirma&tel1=1848&tel2=1583&x=87&y=5
T
EŞEKKÜRLER :)

derindarbe200

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Apple kötüleniyor yine yapmayin bunu lütfen ya lg lg dir samsung samsung hangi ulkede olursa olsun kimse iphone ya samsung galax s2 gözüyle bakmaski yani ohaaa iphonesi var denmesinimi istersin yoksa yeni aldigin lg yada galaxy s2 ile otobuste oyunlar oynayip yandaki ergene hava atmak mi tabiki iphone hava atmak ruhumuzda var ensesi kalin olan verir 2 binlira basar parayi alir iphone 4 ü bu kadar basit arkadaki elma gözüksün yeter.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Lg ye yada apple yapıştır elmayı :D bas havanı :p

soruyu burayada sormuşsun ama duvarına yazmştım :D

iki kaliteli telefon arasında kalmışsın... yerinde incele farkı kendin test et ;)

kapıkolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
senin gibiler varken ülkede "ooo iphone'u var" gibi saçma bi düşüncelerin olması doğal tabi.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
senin gibiler varken ülkede "ooo iphone'u var" gibi saçma bi düşüncelerin olması doğal tabi.

İşte bende bu mantığı anlamıyorum, nedir acaba bende iphone var! - ee ne oldu şimdi farklı birisimi oldun ? havanı kime attın :) bence saçmalık ya iphone hava olayı.. he yapılıyor şu güzelim ülkemizde oda ayrı bir dert :)

kapıkolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu arada Optimus Black'i aldım :D ancak LGnin sitesinden güncelleme yapmak istiyorum. Bunu biri bana anlatabilir mi acaba?

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
bu arada Optimus Black'i aldım :D ancak LGnin sitesinden güncelleme yapmak istiyorum. Bunu biri bana anlatabilir mi acaba?

http://www.lg.com/tr/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp

s
itesine giriyorsun..

marka model seçiyorsun.

sonra yükseltme mevcut yazısını görürsün :)

[h=2]LG Mobile Support Tool
[/h]
adlı dosyayı pc ne indiriyorsun

Sonra indirdiğin dosyayı pc ye kuruyorsun.

Usb ile telefonunu pc ne bağlıyor vede güncellemeyi başlatıyorsun :) takıldığın yer olursa telefonla servisten yardım alabilirsin. seni yönlendiriyorlar ;)

Ayrıca hayırlı olsun ;)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18

hayırlı olsun optimus black'in... eee nasıl buldun anlat bakalım.. tasarımı, ağırlığı, nova display ekranı vb. nasıl sence?

kapıkolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
her sey çok guzel bi de orjınal kap verdiler yanında :D bi tek gereksiz uygulamalar ve markette aradığım uygulamaların bulunmaması beni rahatsız etti. güncellemeyle gereksiz uygulamalar gider ancak market de bu guncellemeyle yenilenir mi bilmiyorum. ayrıca [MENTION=138307]technomind[/MENTION] ben onu indirdim sorun değil ama PC Suite bulamıyorum cd falan da çıkmadı kutudan PC suite ile yedekleme yapıcam eğer bi sorun olursa geri dönebilmek için :)

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
her sey çok guzel bi de orjınal kap verdiler yanında :D bi tek gereksiz uygulamalar ve markette aradığım uygulamaların bulunmaması beni rahatsız etti. güncellemeyle gereksiz uygulamalar gider ancak market de bu guncellemeyle yenilenir mi bilmiyorum. ayrıca @technomind ben onu indirdim sorun değil ama PC Suite bulamıyorum cd falan da çıkmadı kutudan PC suite ile yedekleme yapıcam eğer bi sorun olursa geri dönebilmek için :)

nerden ve kaça aldınız acaba :)

Bu arada bir arkadaşım da alacakda ucuz ve güvenilir biryerde görürseniz söyleyin lütfen :)

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
her sey çok guzel bi de orjınal kap verdiler yanında :D bi tek gereksiz uygulamalar ve markette aradığım uygulamaların bulunmaması beni rahatsız etti. güncellemeyle gereksiz uygulamalar gider ancak market de bu guncellemeyle yenilenir mi bilmiyorum. ayrıca @technomind ben onu indirdim sorun değil ama PC Suite bulamıyorum cd falan da çıkmadı kutudan PC suite ile yedekleme yapıcam eğer bi sorun olursa geri dönebilmek için :)

mybackup programı var, uygulama msj oyun vb. dosyalarını yedek alabılıyorsun , istersen zamanlaya biliyorsun o tarihlerde sürekli yedek alabiliyor, google marketten ücretsiz olarak indirebiliyorsun .

---------- Post added at 15:10 ---------- Previous post was at 15:08 ----------

ben burdan almıstım telefonu 7.ayda 900 tl ye piyasadan cok ucuza şimdi ise 919 tl fiyatı alacaklara tavsıye ederim 3 gün de kargo ile geldı musterı hızmetlerıde baya bı ilgileniyor hemen arıyorlar siparıs verdıgınız anda

http://www.teknomarketim.com/asp/show_stock.asp?product=P970-OPTIMUS-BLACK

hakkaten fiyatı epey düştü :)smartphone almak isteyenler için iyi bir fırsat. ;)

kapıkolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler hepinize :) peki bi sey sorucam bu LGnin sitesindeki orjınal sürümle beraber neler geliyor neler gidiyor ve sizce doğru mu telefonu güzelleştiren bi güncelleme mi? görünüm performans açısından?

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Bu gün bir arkadaşa aldık gayet güzel telefon :) Arayüzü iPhone kadar seri ve akıcı değil ama gayet güzel ve güçlü bir alet :)