Optimus Black Kullanıcı Memnuniyeti (Anket)

Optimus Black'ten memnun musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    67

Bu konuyu okuyanlar

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Optimus black bana göre nova display ekranı ile sağladığı yüksek parlaklık, 2mp ön kamera, 1ghz işlemci, şık tasarımı ve uygun fiyatı ile piyasadaki en iyi smartphone adayı. tabi bunlar benim düşüncelerim. optimus black size göre nasıl bir smartphone? bakalım siz neler düşünüyorsunuz? memnun musunuz/memnun değil misiniz?

memnunsanız size göre artıları, değilseniz size göre eksileri nelerdir?

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki çok memnunum... tercih nedenim ilk tasarımı ve fiyatının uygunluğu oldu. ağır değil kullanımı gayet rahat. nova display ekranı tartışılmaz zaten... çok sık kullanmamakla beraber 2mp ön kamerasından ve 5mp arka kamerasının çekiminden çok memnunum. g-key özelliğini ve içindeki bazı uygulamaları seviyorum kullanımı kolaylaştırıyor. google marketten ücretsiz uygulama ve oyun yüklemek çok iyi...hatta geçenlerde yazdım pembesi gelsin sanırım ondan da bir tane edineceğim ve şu an kullandığımı kardeşime vereceğim

anlkzbn07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefondan falan pek anlamam görüntüsü çok hoşuma gitti yeni bir telefona da ihtiyacım vardı gidip Lg P 970 aldım internetten araştırdım neler neler varmış tabi bunları öğrenene kadar baya bi zaman geçecek gibi. Şimdilik Çook memnunum.
Bu arada Teknosadan haftosunu indirimine özel olarak 799 Tl Aldım :)

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Fiyat olarak 800 e çok iyi almışsın arkadaşım...

Açıkcası Ben çok beğendim gayet şık bir tasarıma sahip, özellikle nova display özelliğini fark etmemek bence imkansız.. yalnız googlemarketten indirmiş olduğum uygulama ve oyunlar, son derece tatminkar ... bana göre uygun ve kullanışlı smartphone ;)

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sar degerı cok yuksek

yoo sar değeri kendi segmentindeki telefonlara oranla düşük...

---------- Post added at 13:23 ---------- Previous post was at 13:21 ----------

Optimus black bana göre nova display ekranı ile sağladığı yüksek parlaklık, 2mp ön kamera, 1ghz işlemci, şık tasarımı ve uygun fiyatı ile piyasadaki en iyi smartphone adayı. tabi bunlar benim düşüncelerim. optimus black size göre nasıl bir smartphone? bakalım siz neler düşünüyorsunuz? memnun musunuz/memnun değil misiniz?

memnunsanız size göre artıları, değilseniz size göre eksileri nelerdir?

bu arada hazır konu açılmışken eksi yön demeyeceğim ama telefon sessiz moddayken de kameradan az da olsa deklanşör sesi çıkıyor.bunu nasıl kapatabilirim?

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
sar degerı cok yuksek

optimus black'de sar değeri 1.27 iken senin şu taptığın htc incredible s de 1.29 ,, peki buna yorumunuz ne sayın seyirciler ?

---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 13:30 ----------

bu arada hazır konu açılmışken eksi yön demeyeceğim ama telefon sessiz moddayken de kameradan az da olsa deklanşör sesi çıkıyor.bunu nasıl kapatabilirim?

türkiye rom'unda bu özellik kapatılamıyor. avrupa rom'una geçince kapatılabiliyormuşsun

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74

Deklanşör Sesini özellikle açık sanki sapıkları çaydırıcı bir özellik olarak düşünülebilir. :) ancak kısabiliyorsunuz...

ama Arkadaşımında dediği üzere avrupa romlar sayesinde kapatabiliyorsunuz...

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=7165]selin[/MENTION] akay
bu arada hazır konu açılmışken eksi yön demeyeceğim ama telefon sessiz moddayken de kameradan az da olsa deklanşör sesi çıkıyor.bunu nasıl kapatabilirim?[/QUOTE]

camera360 adlı bir uygulama var. onu optimus black'ine indirip kullandığında deklanşör sesi kesiliyor. google marketten ücretsiz indirebilirsin..

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Henüz alamadım ama kullananları mutlu görmek güzel. Aldığıma pişman olmamak güzel olucak. Beyazını alıcam bende..

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar telefondan falan pek anlamam görüntüsü çok hoşuma gitti yeni bir telefona da ihtiyacım vardı gidip Lg P 970 aldım internetten araştırdım neler neler varmış tabi bunları öğrenene kadar baya bi zaman geçecek gibi. Şimdilik Çook memnunum.
Bu arada Teknosadan haftosunu indirimine özel olarak 799 Tl Aldım :)

bu arada hayırlı olsun arkadaşım.. optimus black'i iyi fiyata almışsın..
öğrenene kadar çok zaman geçmiyor merak etme.. benim ilk smartphone'um olduğu halde çok çabuk adapte oldum.. deli gibi oyun ve uygulama indiriyorum... :) ilk başta çok hızlı gelmişti ama alıştım dediğim gibi...

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
yoo sar değeri kendi segmentindeki telefonlara oranla düşük...

Kaldı ki bluetooth kulaklık alınca SAR değerinin olumsuz etkisi inanılmaz azaltılabiliyor. Artısı yemek yaparken de işe yarıyor :D Zaten koca akıllı telefonu yüzün yarısını kaplamak mantıklı değil. Kocaman dedim Optimus küçük olabilir diğerlerine göre ama 5 yıl önce kullandığımız telefonlara göre akıllılar biraz daha geniş yer kaplıyor.

anlkzbn07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fiyat olarak 800 e çok iyi almışsın arkadaşım...

Açıkcası Ben çok beğendim gayet şık bir tasarıma sahip, özellikle nova display özelliğini fark etmemek bence imkansız.. yalnız googlemarketten indirmiş olduğum uygulama ve oyunlar, son derece tatminkar ... bana göre uygun ve kullanışlı smartphone ;)

Aynen fiyat olarak iyi aldım da keşke biraz da özelliklerinden anlasam :) Aldığımda Nova özelliğinden hemen bahsetti zaten etmeseydi bile ekran gerçekten harika görünüyor güneş altın da kusursuz...:(

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Henüz alamadım ama kullananları mutlu görmek güzel. Aldığıma pişman olmamak güzel olucak. Beyazını alıcam bende..

evet beyazını vatan bilgisayarda gördüm harika duruyor. optimus black tasarım harikası bir smartphone. ne ağırlık var ne kalınlık. beyaz da ayrı bir güzellik katmış.

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=144369]blackmamba07[/MENTION]

Sana kısmen katılıyorum optimus white'ın tasarımı mükemmel fakat bazı ön yargılar var bayan telefonu vesaire diye..
Ama ben bunlara aldırış etmiyorum etmemde zaten.. bakalım alınca sizinle paylaşıcam muhakkak..

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Arkadaşlar optimus black'in white olanı çok güzel geldi bana ya... parlaklık bakımından daha parlak nede olsa beyaz ya :) ben çok beğendim

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
@blackmamba07

Sana kısmen katılıyorum optimus white'ın tasarımı mükemmel fakat bazı ön yargılar var bayan telefonu vesaire diye..
Ama ben bunlara aldırış etmiyorum etmemde zaten.. bakalım alınca sizinle paylaşıcam muhakkak..

yok bayan telefonu demek yanlış. he tasarımı zaten hafif ve ince olduğundan rengi de beyaz olunca bayanlara yakın gelen bir smartphone görüntüsüne bürünüyor. ama direk optimus black'in beyazı bayan telefonu olmuş demek yanlış olur. lg bunu düşünmüş olmalı ki bir de pembe rengini çıkartacakmış yakında :)

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hiç optimus black'in beyazına bayan telefonu demesinler...millet iphone çıktığında beyazı özellikle erkekler tarafından kapış kapış gitti... konu başka marka olunca burun kıvıranları anlamıyorum...

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
aaa öyle deme arkadaşım olur mu söz konusu olan marka apple, ürün iphone. bizim milletimize kötüleyemezsin. unutma ki biz iphone için ihtiyaç kredisi çeken bir milletiz :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
aaa öyle deme arkadaşım olur mu söz konusu olan marka apple, ürün iphone. bizim milletimize kötüleyemezsin. unutma ki biz iphone için ihtiyaç kredisi çeken bir milletiz :)

sadece gösteriş olsun diye iphone alan insanlara çok kızıyorum.. o kadar kolay mı o kadar para kazanmak.. içeriğini sorsan bilmezler... apple da bunu bildiği için fiyatları tavan yapıyor..
kimse kusura bakmasında o telefon o paraya değmez...

playboys

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya ben xperia neo alcam ama eğer xperia neo ya baktıysanız vede lg optimus black kullanıosanız hangisi daha iyi neo nun tek üstünlüğü black in 5 mp neo nun 8 mp gibi geldi bana sizce sonuçta black in fiyatı 200 tl filan daha düşük sizce ? karşılaştırmada yeniyo zaten neo ama arayüz daha güzel gibi

metebyr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben kesinlikle memnunum şimdiye kadar ah şöyle olsaydı dediğim birşey çıkmadı. ekran zaten super amoledden daha iyi kendim karşılaştırdım mükemmel ekranı var hd videolarda özellikle. kamerası gayet yeterli auto focus da güzel netliyor hd video çekerkende donma takılma vs yok gayet akıcı kayıt yapıyor. deklanşör sesini programla kısabilirsiniz çok da önemli değil benim için açıkçası. wifi çok iyi casper leptoptan daha çok ağ buluyor :D çok ince kibar dokunmatiği de çok hassas. ayrıca sar değerlerini şimdilerde kafamıza takmaya başladık sonra 1-2 yıla kadar daha yüksek sar değerleri olan telefonlar kullandık kimse şikayetçi değildi. ben 2 arkadaşıma tavsiye edip aldırdım memnunlar çok güzel ve aklında soru olanlar fazla büyütmesin bunları pişman etmez kullanıcısını. hele ki uçuk fiyatlar arasında kendi makul fiyatı ile

---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:52 ----------

ya ben xperia neo alcam ama eğer xperia neo ya baktıysanız vede lg optimus black kullanıosanız hangisi daha iyi neo nun tek üstünlüğü black in 5 mp neo nun 8 mp gibi geldi bana sizce sonuçta black in fiyatı 200 tl filan daha düşük sizce ? karşılaştırmada yeniyo zaten neo ama arayüz daha güzel gibi

ekranı neodan daha büyük ve çoook daha kaliteli. hemde 2-3 kat daha kaliteli diyebilirim sana. donanım olarak özelikleri aynı. kasası daha ince ve kibar neoya göre. ayrıca neonun ana ekranlar arası geçişlerde hafiften donmalar oluyor. açıkçası da neonun teması butonları falan pek güzel değil. neonun avantajı android 2.3 ve 8 mp kamera. optimus black kısa süre içinde 2.3 olacak için rahat olsun ayırca 2.2.2 froyo da olabildiğince kullanışlı. kamerada da mp herşey değildir 3mp olan slr makine en kral telefon kamerasını ezer geçer. sensörlerde önemli lg de oldukça kaliteli renkleri iyi yakalıyor çok canlı ve net. ben optimustan yana tercihini kullan derim de neoyla arasında 200 lira fark yok ikisi de çoğu yerde 999 lira. belki xperia arc ile karıştırıyorsun fiyatları

playboys

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben kesinlikle memnunum şimdiye kadar ah şöyle olsaydı dediğim birşey çıkmadı. ekran zaten super amoledden daha iyi kendim karşılaştırdım mükemmel ekranı var hd videolarda özellikle. kamerası gayet yeterli auto focus da güzel netliyor hd video çekerkende donma takılma vs yok gayet akıcı kayıt yapıyor. deklanşör sesini programla kısabilirsiniz çok da önemli değil benim için açıkçası. wifi çok iyi casper leptoptan daha çok ağ buluyor :D çok ince kibar dokunmatiği de çok hassas. ayrıca sar değerlerini şimdilerde kafamıza takmaya başladık sonra 1-2 yıla kadar daha yüksek sar değerleri olan telefonlar kullandık kimse şikayetçi değildi. ben 2 arkadaşıma tavsiye edip aldırdım memnunlar çok güzel ve aklında soru olanlar fazla büyütmesin bunları pişman etmez kullanıcısını. hele ki uçuk fiyatlar arasında kendi makul fiyatı ile

---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:52 ----------

ekranı neodan daha büyük ve çoook daha kaliteli. hemde 2-3 kat daha kaliteli diyebilirim sana. donanım olarak özelikleri aynı. kasası daha ince ve kibar neoya göre. ayrıca neonun ana ekranlar arası geçişlerde hafiften donmalar oluyor. açıkçası da neonun teması butonları falan pek güzel değil. neonun avantajı android 2.3 ve 8 mp kamera. optimus black kısa süre içinde 2.3 olacak için rahat olsun ayırca 2.2.2 froyo da olabildiğince kullanışlı. kamerada da mp herşey değildir 3mp olan slr makine en kral telefon kamerasını ezer geçer. sensörlerde önemli lg de oldukça kaliteli renkleri iyi yakalıyor çok canlı ve net. ben optimustan yana tercihini kullan derim de neoyla arasında 200 lira fark yok ikisi de çoğu yerde 999 lira. belki xperia arc ile karıştırıyorsun fiyatları
hmm pardon ya ben böyle kamerası 8mp hava atabileceim bişey istiyorum oyüzden tercihim neo bide neo adreno 205 kullanıyo lg nin ekran kartına göre daha iyi anlıycağın ikiside eşit gibi birinin çekimi iyi diğerinin ekranı iyi gibi ama neo donanım olarak az da olsa daha iyi

---------- Post added at 08:27 ---------- Previous post was at 07:21 ----------

http://www.google.com.tr/url?sa=t&s...-rTABw&usg=AFQjCNE28UFTGS0r7fTOo-Y4wIQsIH3FfA bak bakalım karşılaştırmada hangisi geçiyo

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12

playboys

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya xperia neo optimus blacki geçer zaten burda yarıştırma söz konusu da değil geçeçeğini herkes bilir ben bunun fiyatı için aynı fiyata daha değişik şeyler alınır demiştim ordan buraya uzadı

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Neyse kardeşim zaten bu optimus black kullanıcı anketi, konuyuda dağıtmanın bir alemi adabı yok ! ki sen tartışma türetmek istiyorsan... aç konunu uygun bölüme ben sana cevap veririm !

Elimden geldiğince ..

kapıkolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar :) uzun süredir misafir olarak takılıyordum ve akıllı telefonlar özellikle de LG Optimus Black P970 hakkında bir sürü yazı okudum. Ve dedim ki artık ben de katılmalıyım bu sohbete çünkü merak ettiklerim var :) Telefonu gittim yerinde de inceledim. Ekranı, dokunmatiği, kamerası, interneti her şeyi iyi duruyor. Benim de ilk Akıllı telefonum olacağı için çok araştırma yapıyorum :) parayı çöpe atmamak için :p Her neyse duyduğum kadarıyla Turkcell Rom ile geliyormuş ve bu Rom gereksiz uygulamalar yüklüyormuş telefona. Bunu LGnin orjinal güncellemesiyle yok edebilir miyim? Ayrıca marketten direk uygulama indirebilir miyim? Root diye bir şey varmış da bu telefonda da yapılmak zorunlu mu? Bana lütfen görüşlerinizi bildirin :) Teşekkürler

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Öncelikle hayırlı olsun diyeyim sana, aynı zamandada foruma hoşgeldin...

açıkcası turkcell uygulamalarıyla gelmesi ufaktan can sıksada diğer hat kullanıcıları için :) sorun değil çözümü çok basit telefon ayarlar>telefon hakkında>yazılım güncelleme dediğinizde wifinizi açarak güncelleme sayesinde bu uygulama ve gereksiz oyunlardan kurtuluyorsunuz...

bana göre fiyatına göre en iyi smartphone açıkcası, tavsiye ederim..nova display teknolojisine sahip tek smartphone ayrıca :) kullanıcısıyım bu arada onuda belirteyimde..
takıldığınız nokta oldukçada elimden geldiğince yardımcı olurum..

root işlemini illa yapmanız şart değil ki istersenizde yaparsınız..