Optimus Black (İnceleme) VatanBilgisayar

Bu konuyu okuyanlar

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Merhaba ;

LG'nin çıkartmış olduğu Optimus Black'i cumartesi (11.06.2011) günü Cevizlibağ VatanBilgisayarda İnceleme İmkanım oldu ve satışta bulunan Serkan DOĞAN Sayesinde küçükte olsa videolu anlatım aldım sizler için, umarım olmuştur :)

[video=youtube;OtH_x5DlMBE]http://www.youtube.com/watch?v=OtH_x5DlMBE[/video]

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
eline, emeğine sağlık :) başarılı bir çalışma olmuş. 2mp ön kamera ve nova display ekran teknolojisi en dikkat çekici özellikleri optimus black'in. tabi smartphone'u inceledikçe diğer özelliklerinin ve güzelliklerinin farkına varılabiliyor.

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Teşekkürler technomind, bende böyle türkçe bi inceleme bekliyodum zaten çekim iyi olmuş.. Merak ettiğim 2.2 froyo ne zaman güncelleştirilicekmiş tam tarihi belli oldumu ? optimus black nova display ekranıyla zaten damga vurdu, önce kamerası ilede baya öne çıkmış.. 700 nit ips lcd dedi sanıyorum bu nasıl bi ekrandır dayanıklımı ? kalınlığı ağırlığı tasarımı nasıl ondanda biraz bahset gidip görmüş olarak :) Gkey tuşunu pek anlayamadım ayrıca sadece resimlerdemi işe yarıyo ? Şöyle bi indirim promosyon felan olursa almayı düşünüyorumda, son olarak uygulama google market ve oyunlardan bahsedebilirmisin :)

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
sorular bayağı ağır geldi bir anda :) Şaka Şaka tabiki :)
1. Soru : Güncelleştirme Ne zaman ?
Cevap : Öncelikle aynın sonuna kadar güncelleştirme yapılması bekleniyor aldığım bilgiye göre :) Anroid 2.2 Den 2.3 geçiş o zaman yapılabilecek :)
2 . Soru : 700 NIT IPS LCD dedi sanırım demişşin :)
Cevap : evet 700 NIT IPS LCD dedi yani bu lcd olarak en son safhaya ulaşmış bir ekrandır. dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip :)
3. Soru : Kalınlık,Ağırlık Ve hakkındaki bilgi
Cevap : olarak gayet ,ağırlık olarak inan çok hafif geldi bana,kalınlık olarakta kalın denilmiyecek kadar bir alet.. tabiri caizse incecik bir söz :)
4.soru : G-key tuşu ...
Cevap : G-key tuşu Açıkcası tam sormadım ama sacede resimler için olmadığını düşünüyorum :)))) ama resimlerde 3D şekilde yönlendiriyorsunuz resimleri süper birşey :)
5. soru : Varmı ?
Cevap : Şuanda olarak demiyeyimde olaraktan bir durum söz VatanBilgisayarda sitesindede Mevcut 899 tl dir :) yani :))
6.Soru : ve uygulamaları, ...
Cevap : uygulamaların ve olduğunu.. aynı zamanda sorunsuz bir şekilde donmadan oynandığını belirteyim. gerçekten sorun ... ve eğerki almak istiyorsanız.. kesinlikle tavsiye ederim... Umarım açıklayıcı olmuşumdur :)

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
G-KEY (Gesture UI) Denilen bu özellik, telefonun farklı hareket ve dokunuşlara farklı tepkiler vermesini sağlıyor.Böylece ekrana dokunmadan küçük bir telefona dokunma ya da hafif oranda sallama ile fotoğraflar arası geçiş, menüde rahat dolaşma sağlayan hassasiyet gibi hareketler atanabiliyor.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
İnan Bugun İndirimdeydii sabahleyin baktığım fiyat 899 tlydi.... Şuan değişmiş hemde indirim yazısı kalkmış :(

myphone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@technomind eline sağlık... optimus black'i bende herkese tavsiye ediyorum.. üstten şarj olması dışında benim için hiçbir negatifliği yok... negatiflik derken alışık değilim ondan dedim.. en sevdiğim özelliğide nova display... tek kelime ile bayıldım.. bu arada telefonu yere düşürdüm bile ama hiçbirşey olmadı... ekran gayet sağlam arkadaşlar...:) güncelleştirmeyi ben çok ta beklemiyorum açıkcası... zaten buna yetişemiyorum android 2.3'te ne olur kim bilir :)

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Forumda diğer Optimus Black başlıklarının birisinde de 920 Lira gibi okumuştum baktığımda yine şu anki fiyat vardı.

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
bu arada yine yazılmamış ve aklıma gelen telefonun flash'ı çok tatmin edici. Hem verdiği ışık hemde flash destekli çekilmiş resimler gayet güzel çıkıyor.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
O fiyattaydı inan .. sabahleyin 899 tl yazıyordu özellikle kenarındada indirim vardı :( şaşırdım şimdi görünce...

Mei gittim kurcaladım bende :) seninde incelemelerini alalım, parça parça hepsini anlattın neredeyse toparla bakalım :)

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
:p son günlerde pek giremiyorum işlerden dolayı bir kaç güne hepsini toparlarız. bence yanlışlıkla o fiyatı vurmuşlardır ve düzeltmişlerdi.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
bir oyun olmuş ordada anlıyamadım açıkcası... :D

myphone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet gerçekten aydınlıkta da karanlıkta da çekilen fotolar müthiş.

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
[video=youtube;Q2pUBC0AQS8]http://www.youtube.com/watch?v=Q2pUBC0AQS8&feature=related[/video]

[video=youtube;r1caYIhLYCc]http://www.youtube.com/watch?v=r1caYIhLYCc&feature=related[/video]

fpolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben ilk geldiğinde hemen aldım peşin 999 tl verdim. zaten görür görmez 1200 tl deseler de alacaktım :D reklam olurmu bilmem ama vatandan alışverişlerimde hiç sorun yaşamadım :D
@technomind paylaşım güzel olmuş eline sağlık :D

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
yeni videolarda varmış görmedim yaw :) bende şimdi fark ettim.. rica ederim faydalı olabildiysem ne mutlu bana :)

Ya bugun baktım 899 tl ındırım yazıyordu yanında hemde... zaten o dakıkada foruma yazmıstım.. ılerleyen dakıkalarda degısmıs rakamlar :)

myphone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@cengaver51; paylaşım için teşekkürler... ama arkadaşlar inanın bu telefon buralardan izlenmekle olmaz... gidip yerinde görmelisiniz... kesin satın alırsınız :) ben etrafımda ki herkese tavsiye ediyorum... size de ediyorum :)

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
video için teşekkürler. telefonun hızı ve parlaklığı çekimde gayet güzel belli... tasarım olarakta çok hoş, kullanımının rahat olduğu ele tam olarak oturduğu rahatça görülebiliyor.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
gerçekten öyle arkadaşlar bizzat gidip telefonu hissetmeniz lazım, tasarımındaki zarifliği, ağırlığını, hızını, ekran kalitesini, hatta nova display özelliğini bizzat görmenizi tavsiye ederim ki yakın zamanda telefon alıcak arkadaşlar var ise muhakkak bir göz atmalarını ısrarla tavsiye ederim ;)

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Geçende gidip saturn'de inceledimde gerçekten kaliteli bi makine, işetim sistemi olarak 2.2 froyo olması biraz tuhafıma gitti açıkçası.. Ekranının parlakllığı çok etkiliydi gözle görülebiliecek bi fark vardı yani e bunada nova display diyorlar sanırım :) Tasarım konusundada hosuma gitti çok ağır değil çok kalın değil insanın eline yakışan bi tasarımı var.Google market (android market)'e giriş yaptığımda birkac uygulama indirdim ve listedeki çoğu uygulamalar ücretsizdi.. Fiyatı 999 liraydı sanırım promosyon felan olursa alabilirim ancak maaşı direk yatırmak istemem sonucta :D Ön kamerasının 2 mp olmasıda ilgimi çekti söylemeden geçemicem, Baska gözüme carpan bişey yok bu kadar :D

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Faydalı bilgiler için teşekkürler @vladislav...

caneryendi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 haftadır kullanıyorum on numara makine üstelik bu fiyata ben vatandan nakit 920ye aldım şarj az gidiyor umarım oda 2.3 le düzelir lg nin sitesindne yazılım indirdim orjinal lg yani turkcell siz olan turkcelin bütün uygulamalarından kurtuldum...

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
@caneryendi şarj konusunda herkes aynı şeyi belirtmiş ama kafama birşey takıldı.. uygulamalarda felan açık kalma durumu söz konusu olabilirmi ? merak ediyorumda.. tam kapanmıyordur felan misal olaraktan .. :)

Birde Caneryendi Bu optimusblackin çekim kalitesini bizlere göstersen merak ediyorum test edemedim :))sadece tekno markette inceledik.. oda sadece görsel.. uygulamaları felan nasıL.. sorunsuz dimi ? oyunlarını deneme fırsatım olmadı benimde.. ayrıca mei arkadaşada sordum cevapladı sağolsun .. sanada yansıtalım bakalım kutusundan çıkanlar arasında eksik gedik varmı ? kutusu elmas kutusuna benziyor dikkatimi çekti bir videoda görmüştümde :) kutu duruyorsa bana göndersene atmadıysan :D içine kendi telefonumu koyayım :))

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
optimus black'ın şarj konusunda mutlaka bir kilit noktası vardır. adamlar boşuna %50 enerji tasarruflu olduğunu iddia etmezz bence... hele ki normal bir telefondan daha az gittiğini söylüyorsanız...

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
optimus black'ın şarj konusunda mutlaka bir kilit noktası vardır. adamlar boşuna P enerji tasarruflu olduğunu iddia etmezz bence... hele ki normal bir telefondan daha az gittiğini söylüyorsanız...

zaten pil kullanımına bakıldığında ekranın çok az enerji harcadığını görebiliyoruz. Fakat genel olarak beklediğimiz kadar uzun sürmüyor. Demek ki ekran haricinde genel olarak enerji tüketimi fazla.

Fakat şunları söyleyebilirim ki sanırım pil açılmaya başladı çünkü artık telefonun şarjı ilk zamanlardan çok daha fazla gitmeye başladı. artık 2-3 gün kadar gidebiliyor push mailler ve uygulamalar kapalıyken.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
bende 2.3 güncellemesi sonrasında gider diye düşünüyordum açıkcası :)

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
pilin yavaş yavaş açılmasıda ilginç olmuş :))) acaba ilk şarjda tutulması gereken bir süre mi vardı? daha önce mutlaka 12 saat şarjda kalması gerekiyordu hani telefonların ne kadar şarj doldu ikazı çıksada...

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Ben hala o konuda devam ediyorum, ilk aldığım zaman akşamdan takarım telefonumu yada almış olduğum cihaz ne ise. sabaha kadar sarj olur :)