Optimus black animasyonlu duvar kağidi sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
arkadaşlar telefonuma canlı duvar kağıdı koyuyorum telefon acayip derecede kasıyor bunun sebebi nedir donanım ı bundan düşük cihazlar bile sorun yapmıyor bu duvar kağıtlarını bşuna mı koymuşlar

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Stok gelen duvar kağıtlarını mı koyuyorsun? Ben de kullanıyorum sorun olmuyor. Belki arka planda sürekli çalışan bir program sebebiyle kasıyordur. Bu konuda watchdog adlı programı yükleyip (hatta uyarı eşiğini biraz düşürüp) işlemciyi yüksek oranda kullanan yazılım varsa yakalayabilirsin. Ve Optimus Black kullanıcısı olarak sana ZEUS rom u yüklemeni öneriririm. Bir süredir kullanıyorum çook memnunum.

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Stok gelen duvar kağıtlarını mı koyuyorsun? Ben de kullanıyorum sorun olmuyor. Belki arka planda sürekli çalışan bir program sebebiyle kasıyordur. Bu konuda watchdog adlı programı yükleyip (hatta uyarı eşiğini biraz düşürüp) işlemciyi yüksek oranda kullanan yazılım varsa yakalayabilirsin. Ve Optimus Black kullanıcısı olarak sana ZEUS rom u yüklemeni öneriririm. Bir süredir kullanıyorum çook memnunum.

kullandığım orjinal romdan olabilir mi çünkü sürekli ram sıfırlıyorum telefonu ilk aldıgımdan beri bu sorun var

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
optimus black'in donanımı hareketli arkaplanı düzgün oynatabilecek kadar güçlü. ancak sistemin geri işlerini engellemeyecek kadar gücü yok. hareketli arkaplan kullandığımda hangi romda olursa olsun telefonun tepki süreleri uzuyor.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5

Ben de en son 20d kullanıyordum. @orcnd Evet çok güçlü bir işlemcisi var sorun olmuyor diyemeyiz ama arkadaşın dediği gibi acayip kasıyor durumu şahsen bende olmadı. Eğer bu işlerden anlıyorsan Zeus denemeni öneririm eğer anlamıyorsan söylediğim gibi işlemciyi izlemek için program kullanabilirsin. Birde şu var eğer sd kartta ki bir programı kullanıyor ve program yüksek boyutlu bir program ise, sd kartın class ı düşük ise bu da kasmaya sebep olabilir.

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Ben de en son 20d kullanıyordum. @orcnd Evet çok güçlü bir işlemcisi var sorun olmuyor diyemeyiz ama arkadaşın dediği gibi acayip kasıyor durumu şahsen bende olmadı. Eğer bu işlerden anlıyorsan Zeus denemeni öneririm eğer anlamıyorsan söylediğim gibi işlemciyi izlemek için program kullanabilirsin. Birde şu var eğer sd kartta ki bir programı kullanıyor ve program yüksek boyutlu bir program ise, sd kartın class ı düşük ise bu da kasmaya sebep olabilir.

holo launcher kullanıyorum 16 gb hp class 10 da hafiza kartım var şuan 9 gb ı boş

optimus black'in donanımı hareketli arkaplanı düzgün oynatabilecek kadar güçlü. ancak sistemin geri işlerini engellemeyecek kadar gücü yok. hareketli arkaplan kullandığımda hangi romda olursa olsun telefonun tepki süreleri uzuyor.

bende menü geçişlerinde ve ana ekran geçişlerinde baya kasma oluyor geçişlerde çok takılıyor

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=193510]Granikos[/MENTION]
Halo Launcher ile beraber bende deneyeyim bakalım nasıl performans gösterecek. Buradan yazarım

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
holo launcher'ı bende tavsiye ederim. özellikle cm10'da gelen trebuchet launcher'dan çok daha iyi performans veriyor hemde aynı görsellikle.

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
duvar kağıdının çözünürlüğünün telefon ekranının çözünürlüğünü geçmediğinden emin ol.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Mevcut romda hareketli duvar kağıdı bulamadım. Ama şunu diiyeyim kullandığım dönemlerde geçişlerde kasma vs yaşamadım. Zeus romda da Halo Launcher kullanılıyor. Rom denemeni öneririm. Aslında CM10 Jb nightly sürümlerinin biraz toparlanmasını bekliyorum. Makul bir stabiliteyi yakaladığında kesinlikle geçeceğim çünkü çok beğendim.

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Mevcut romda hareketli duvar kağıdı bulamadım. Ama şunu diiyeyim kullandığım dönemlerde geçişlerde kasma vs yaşamadım. Zeus romda da Halo Launcher kullanılıyor. Rom denemeni öneririm. Aslında CM10 Jb nightly sürümlerinin biraz toparlanmasını bekliyorum. Makul bir stabiliteyi yakaladığında kesinlikle geçeceğim çünkü çok beğendim.

bana önerebilecegin bir rom va rmı

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı