Optimus Black 2.3 Güncellemesi İçin Daha Ne Kadar Beklememiz Gerekiyor !!!

Bu konuyu okuyanlar

optimuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, ne zamandan beri optimus blackle alakalı geçen konuları takip ediyorum.

her seferinde 2.3 güncellemesi gelicek gelicek deyip durdunuz, ama hala haber yok..

2.gün önce servisi aradım servisten adınıda verebilirim isterseniz, Bir beyfendi yardımcı olmaya çalıştı ...

Sonra kendisine 2.3 güncellemesi hakkında soru sorduğumda verdiği cevap aynen şu oldu...

(O dakikadan sonra bende kayış attıı)

mühendisler test için 2.3 sürümünü yollamışlar ama hiç iyi çalışmamış makine resmen kafayı yemiş aşırı ısınma olmuş ve iptal etmişler yani 2.3 çıkışı gecikebilir hatta iptal bile olabilir.
LG bunu yaparmı yapar gt540 larıda 1.6 da terketmişlerdi
radyo içinse yine mühendislerden gelen rom ve radyo programlarını denemişler ama malesef donma kilitlenme sorunları olmuş ve mühendisler radyo yüklemesi yapmayın demişler
LG beceremiyor bu işleri ya .......

Lanet gitsin LG, Aldığıma bin pişman oldum...

Her seferinde Güvenerek alıyorum.. sonrasında ise pişman oluyorum.... Yazıklar olsun...

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Kardeşim bu haberi nerden aldın bilmiyorum ama gerçektende sinir bozucu olur demek istiyorumda diyemiyorum.. neden der isen çünkü bu ayın 15 falan gibisinden birşeyler söyleniyordu...

ama sen aldığım haber diyorsun , kafam iyice karıştı... ama madem sorunlar varmış düzeltmek için bekliyorlardır bence kötü yada olumsuz düşünmemek lazım... bekliyelim bakalım...

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
türkiyeden aldıkları cihazlara avrupa rom atıp radyoyu kullanıyorlar ve donma, kitlenme gibi sorunlar yaşamıyorlar ? zaten cihazların hepsinin donanımı aynı sadece yazılımı farklı. radyo türkiye haricinde tüm dünyada aktif çalışırken senin söylediklerine pek inanasım gelmiyor.. ?? biraz karalama kampanyası yapılmış gibi bana kalırsa..

2.3 güncellemesi için bir şey söyleyemem ama senin sorduğun adamların da bildiğinden pek emin değilim. sonuçta turkcell vodafone veya avea müşteri hizmetlerini de aradığım zaman genelde hep ben konu hakkında daha çok bilgi sahibi oluyorum ama o insanları da oturtmuşlar işte oraya yardım etsinler diye ama bir şeyden haberleri yok..

optimuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
karalama kampanyası falan değil , bu sürekli lg ürünlerinde bu şekilde..

Evet bende bazı şeyleri bayilerden fazla biliyorum...

Ama benim demek istediğim rom dan sonra radyo geliyor eywallah..

Ancak romsuz güncelleme ile gelmiyor ve sonrasında ki almış olduğun apk dosyası sorun çıkartıyor...

2.3 için ise söylediklerim tamamen doğrudur.. bence bunlar İphone 5 misali epey zaman bekleticekler yazıklar olsun
demekten başka birşey gelmiyor aklıma...

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Arkadaşım tahmin etmiyorum ki apple gibi yapsınlarda bekletsinler kesinlikle böyle bir niyet girişiminde bulunmazlar diye düşünüyorum... umarımda yanılmıyorumdur...

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
yakın arkadaşım optimus black kullanıyor ve neredeyse ondan çok ben kullanıyorum cihazı hatta almak istediğim zamanlar bile olmuyor değil. smartphone'da android 2.2 froyo versiyonu mevcut bilindiği üzere ve şu anda kullanımda hiç bir sıkıntı teşkil etmiyor. he bu demek değil ki android 2.3 gelmese de olur. tabi ki gelsin. gelmeyecek kısmına katılmıyorum sonuçta adamlar 2.3'te sorun çıktı diye ertelemişler bozuk bir işletim sistemi kullanacağıma iyileştirilmesini bekleyip sonuna kadar sorunsuz olarak faydalanmayı tercih ederim. bu arada bu bilgiyi kendin mi arayıp aldın yoksa başka biyerden kopyala yapıştır mı yaptın?

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Kopyala yapıştır, yada değil sonuç olarak bizimde bahsettiğimiz bir konuya değinmiş arkadaş, dediğim gibi ben ise 15'inde çıkıcak gibi bir haber okumuştum.. bekliyelim bakalım 15 'i bi gelsin :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Merhaba arkadaşlar, ne zamandan beri optimus blackle alakalı geçen konuları takip ediyorum.

her seferinde 2.3 güncellemesi gelicek gelicek deyip durdunuz, ama hala haber yok..

2.gün önce servisi aradım servisten adınıda verebilirim isterseniz, Bir beyfendi yardımcı olmaya çalıştı ...

Sonra kendisine 2.3 güncellemesi hakkında soru sorduğumda verdiği cevap aynen şu oldu...

(O dakikadan sonra bende kayış attıı)

mühendisler test için 2.3 sürümünü yollamışlar ama hiç iyi çalışmamış makine resmen kafayı yemiş aşırı ısınma olmuş ve iptal etmişler yani 2.3 çıkışı gecikebilir hatta iptal bile olabilir.
LG bunu yaparmı yapar gt540 larıda 1.6 da terketmişlerdi
radyo içinse yine mühendislerden gelen rom ve radyo programlarını denemişler ama malesef donma kilitlenme sorunları olmuş ve mühendisler radyo yüklemesi yapmayın demişler
LG beceremiyor bu işleri ya .......

Lanet gitsin LG, Aldığıma bin pişman oldum...

Her seferinde Güvenerek alıyorum.. sonrasında ise pişman oluyorum.... Yazıklar olsun...

yani adam sana öyle bir demiş ki sanki açık açık... "hiç iyi çalışmamış, kafayı yemiş, aşırı ısınma olmuş"... lg'de çalışan adam sana nasıl demiş bunları ya da buna benzer şeyleri gerçekten anlayamadım...

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bizimde bahsettiğimiz bir konu tamam eyvallah ama biz bir an önce optimus black'e android 2.2 froyo sürümünden 2.3'e geçiş gelsin diye konuşuyoruz. ne zaman gelecek diye bekliyoruz. bir ton kullanıcısı olan bir smartphone'dan bahsediyoruz ve milletin morali bozulmasın diye mantıklısını düşünmeye çalışıyoruz. ama burada yapılan resmen karalama kampanyası gibi birşey. direk lg bitmiştir damgası vuruluyor.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Çoğumuz aynı şekilde tepki gösteririz... sende kimi zaman böyle tepki vermişsindir.. karalamak gibi değilde sadece sert tepki göstermiş arkadaş bence.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
2.2 yi keyifle kullanıyorum 2.3 olsa güzel olur ancak olmasada çok sorun teşkil etmez.

tabi bi lg'nin tavrını haklı çıkarmıyor. sattığı ürünün arkasında durmayan firmalar için gelecekten söz edilemez

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
android 2.2 froyo kullandığı için şikayetçi olan kimse duymadım zaten hocam. optimus black ile ilgili konuları yakından takip ediyorum ve insanlar bu denli güzel olan bir smartphone'un 2.3 alınca neler yapabileceğini merak ettikleri için 2.3 istiyorlar yoksa kimse 2.2'den şikayetçi değil.

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
donanım olarak da 2.3 ü çok rahat kaldırabilecek bir yapıya sahip. çok daha kötü donanıma sahip sony ericcsson x10 bile 2.3 güncellemesine geçti. sonuçta o makineler kaldırabiliyorsa optimus black de kaldırabilir. tabiki burda mühendislerin çalışması da çok önemli ama zaten buradaki çalışmayı yapan türkiyedeki kıytırık bir kaç lg bayii değil LG nin dünya çapında hizmet veren mühendisleri. bu kadar büyük bir şirketin de dandik adamlarla çalışmayacağını varsayarak habere inanmamayı tercih ediyorum. evet belki birkaç sorundan dolayı bu güncelleme uzamıştır fakat makine çok ısındı, kafayı yedi, iyice harap oldu gibi olasılıklara pek yer vermiyorum.

Jacoub

Doçent
Reaksiyon puanı
4
finally we here in Brazil got some word from LG about its smartphones updates:

LG Optimus One (P500) - update to the Android version 2.3 released in August 2011
LG Optimus Black (P970) - update to version 2.3 of Android to be available in the first half of November 2011
LG Optimus 2X (P990) - update to version 2.3 of Android to be available in mid-November 2011
LG 3D Optimus (P920) - update to version 2.3 of Android to be available in mid-December 2011

for detailed info, google "LG Brasil blog" (my account in this forum is not allowed to post links yet).

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1166615&page=36

b
urada söylenilene göre ise kasım ayının ilk haftası gibi geleceğinden bahsediliyor.
arkadaşa tamamen katılmıyorum fakat önceleri ağustos'un son haftasında güncellenecek denilen telefonun ekim ayının ilk haftasını devirdiğimiz halde hala gelmemesinin sebebi ne olabilir?
bu gibi soruların yanıtını LG kendi sitesinden resmi ağızla duyursa çok daha hoş olmaz mı?
neden sürekli bazı kişilerin "ben lg'yi aradım bana ........ söyledi" gibi cümleleri duymak zorunda kalıyoruz.
ben de LG Türkiye'yi aradım fakat telefona çıkan arkadaş henüz bir bilgisinin olmadığını söyledi. neden bu bilgisizlik hocam?

optimuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar herkesin tepkisi bir olacak diye bir kaide yokki bunun seviyesi hayal kırıklığına ne kadar uğradığınızla alakalıdır sonuçta bir dünya para veriyoruz bu cihazlara ilk mesajımda LG yi komple bitirdiğimi anlamış olabilirsiniz böyle birşey yok ama vakti zamanında lg den lcd monitörde aldığımda sıkıntılar yaşamıştım dwdwriter aldığımdada yaşamıştım...kopyala yapıştır yapmışsın diyen arkadaşımızada bunlar tamamen kendi düşüncelerim diye belirteyim özellikle...elinizde cihaz sizin ihtiyaçlarınızı karşılıyor diye inanıyorsanız bana yeter diyorsanız ztn ortada sorun yoktur moralinizi bozmaya gerek yok bu cihazla ilgili bunlar benim kişisel kanaatlerim...

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
arkadaşım sana tepki olarak birşey demiyoruz da yani ortalığı velveleye vermenin yeri vede zamanı değil bence .. he tamam eywallah haklı olabilirsin ama adamlar 15 'ine kadar geleceğini söylediler bence aceleci davranma.. LG teknik servis bilemez ki hem

metebyr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mesaja öyle bir girmişsin ki habire gelecek dediniz hani nerede falan sanki biz getiricez :D ayrıca google her telefona 3 yıl destek sözü verdi telefonun donanımı el verdiğince yükselecek yani. bu durumda illa 2.3 çıkacak. hem 2.2 gayet stabil çalışıyor geçen günlerde standart olarak gelen programlar da kendini güncelledi artık ram temizleyici daha düzgün çalışıyor. acilen 2.3 e geçilmesi gereken bir durum yok 2.2 ile gayet idare edilebilir adamlar neden acele etsin ki ? hem lgde çalışan bir adam nasıl sana yükledik denedik tel kafayı yedi falan diyebilir ? ona mı vermişler yani al dene olursa satarız falan sürüm hazırlandıysa zaten gereken testlerden geçmiştir tutarsız bir versiyon zaten türkiyedeki lg çalışanının eline geçemez. ayrıca performans pil süresi falan pek farkedilecek boyutta olmayacak sadece teması farklılaşacak, göze en çok batan görünüş olacak. çok da abartmamak lazım yani, google x10 için 2.3 yaptıysa optimus black için de yapar :)

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
kesinlikle gelicektir, yani dediğin gibi 3 yıl destek sözü vermiş ise bununda arkadasında durmak gerekicektir. ben karamsarlığa henüz kapılmadım.. en yakın zamanda çıkmasını istiyor vede bekliyorum

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
mesaja öyle bir girmişsin ki habire gelecek dediniz hani nerede falan sanki biz getiricez :D ayrıca google her telefona 3 yıl destek sözü verdi telefonun donanımı el verdiğince yükselecek yani. bu durumda illa 2.3 çıkacak. hem 2.2 gayet stabil çalışıyor geçen günlerde standart olarak gelen programlar da kendini güncelledi artık ram temizleyici daha düzgün çalışıyor. acilen 2.3 e geçilmesi gereken bir durum yok 2.2 ile gayet idare edilebilir adamlar neden acele etsin ki ? hem lgde çalışan bir adam nasıl sana yükledik denedik tel kafayı yedi falan diyebilir ? ona mı vermişler yani al dene olursa satarız falan sürüm hazırlandıysa zaten gereken testlerden geçmiştir tutarsız bir versiyon zaten türkiyedeki lg çalışanının eline geçemez. ayrıca performans pil süresi falan pek farkedilecek boyutta olmayacak sadece teması farklılaşacak, göze en çok batan görünüş olacak. çok da abartmamak lazım yani, google x10 için 2.3 yaptıysa optimus black için de yapar :)

dimi ne kadar ilginç.... Lg'de çalışan adamın bu lafları etmesi ne kadar mantıklı acaba?
bir de neden bu acele? optimus black gayet yeterli... bozulana kadar android 2.2 ile idare ederim ben :)

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
LG güzel telefonlar çıkartıyor, desteğide gayet güzel fakat güncelleme konusunda malesef sınıfta kaldı ve kalmayada devam ediyor. Son kullanıcı için smartphone cihazlarda en önemli etken olan güncellemelerin neredeyse 2.3.4 çıkacağı şu günlerde 2.3.3 e LG nin daha 1 ay sonra geçeceği çok kötü.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
2.3.4 piyasaya sızmış ancak önemli eksikleri var , Bunlar düzelmeden piyasaya çıkmasından çok, düzgün sağlam bir güncelleme gelmesini tercih ederim.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
2.3.4 piyasaya sızmış ancak önemli eksikleri var , Bunlar düzelmeden piyasaya çıkmasından çok, düzgün sağlam bir güncelleme gelmesini tercih ederim.

katılıyorum... sorunlar ile gelip telefonumu uzun süre kullanmamazlık yapmak istemiyorum... geç gelsin sorun değil....

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bu optimus black kullanıcıları için süper bir haber. biraz geç oldu ama umarım beklenildiğine değer sorunsuz bir versiyon olur. bu arada android 2.2 froyo'nun gücüne gitmesin ama 2.3'ün custom hali bile muhteşemdi bakalım resmi hali nasıl olacak :)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
doğrusu pek bir şey ifade etmedi benim için. sızdırılmış 2.3.4'de hiç bir yenilik göremedim. bu rom'un tek faydası cyangonen mod'un önünü açıcak olması sanırım

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Cyangonen Mod gerçekten güzel ... arada bazen eksiklikleri seziliyormuş. ben şimdilik yaşamadım ama. uygulamalardan dolayı bir çakışmada kaynaklı diye düşünüyorum ama tamda emin değilim , kapatmaya zorla diye bir ibare söz konusuymuş, [MENTION=188687]ocean1[/MENTION] nickli üye böyle bir durum var demiş :S sen rastladın mı hiç [MENTION=45352]orcnd[/MENTION] ?

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Cyangonen Mod gerçekten güzel ... arada bazen eksiklikleri seziliyormuş. ben şimdilik yaşamadım ama. uygulamalardan dolayı bir çakışmada kaynaklı diye düşünüyorum ama tamda emin değilim , kapatmaya zorla diye bir ibare söz konusuymuş, @ocean1 nickli üye böyle bir durum var demiş :S sen rastladın mı hiç @orcnd ?

evet ara sıra bazı uygulamalarda rastladım. ama çok nadiren görülen bir durum. en sık launcher pro'da karşılaşıyordum aslında.

cyangonen modun en büyük eksiklikleri google destekli ses yorumlama uygulamasının olmaması ve radyosunun olmaması. bununda sebebi google'ın programcılara verdiği test versiyonu üzerinden geliştirilmiş olması sanırım. belki 2.3.4 çıktıkdan sonra yasal rom üzerine geliştirebilirlerse radyolu bir cyangonen modu görürüz.

fakat genel olarak çok güzel yapmışlar

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
hımm, ilgin ve bilgin için teşekkür ederim ;)

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
LG Mobile'in facebook da yaptığı açıklamaya göre bugünden itibaren Optimus 2X, 21 Kasımda 3D ve 28 Kasımda da Optimus Black için 2.3 güncellemesi çıkacakmış arkadaşlar.
LG telefon işinde iyi olabilir ama Yazılım işinde biraz daha çalışması lazım sonuçta Samsung ve HTC ile yarışacaksa onların seviyesine gelebilmesi için yazılıma daha fazla önem vermeli bence.

Kaynak