Optimus Black 2.3.4 V20a

Bu konuyu okuyanlar

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Selam arkadaşlar,
Öğlen Çin için çıkartılan Gb 2.3.4 versiyonu kurdum (V20a) dil desteği olarak Çince, Korece (Sanırım) ve İngilizce vardı ingilizce ile kullanmaya başladım.
Wi-Fİ ağına bağlanmıyor du WiFİ Manager programı ile o sorunu çözdüm.
Bazı uygulamaları kurdum ve gördüğüm kadarı ile biraz daha hızlı, Pil performansı için ancak yarın bişeyler söyleyebilirim.
Şu an için tek sorun google hesabı ekleyemiyorum, Ayarlar hesap ayarlarından hesap ekle diyorum MS exchange hesabı ekliyor ve kurduğum google programlarından da (gmail, latitude vs.) hesap ekleyemiyorum :(.
Ekran açılışı ve üst menü alanlarında bir değişiklik yok

20111212142008.png

20111212142016.png
1323692156258.jpg
1323692152529.jpg
1323692151603.jpg

İndirip deneme isteyenler için
V20a
Yükleme için program
Smart Flash

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Yaaa aman diyorum :D bundan uzak duruyorum, zor bela kurtuldum zaten.. gerçi kolay yolunu buldum ama neyse :) ben kurdum sonrasında kaldırdım bir çok eksiği var kesinlikle tavsiye etmiyorum.

cemal kr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardesim bnde bir hatadır bulastım bu v20a ya:) acaba sen nasıl kurtuldun bu dertten bide bn kdz programıyla v10b yuklıım dedim hata verdi, acılıs animasyonundan sonra haraket yok... sonrada araştırdım recovery yapmak için bi program indirdim msdos dan onu çalıştırınca oluyo dediler denedim oda olmadı. belkide bazı basamakları atladım bilmiyorum... tek bildğim bu v20a test surumunun cidden tam bir felaket olduğu.
yardımcı olursan cok sevinirim akıllı telefon erricson 668 moduna geçti resmen

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
sony ericcsonn'a lg nin rom'unu mu yükledin yani :S ?

lg'nin R&D test tool 'u var. genelde yapanlar onunla yapıyor bildiğim.

eski kdzyi yüklemek için fabrika reset'i yapıp bu programla yüklemen gerekiyor.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275315

şurada anlatılan yöntemi bir dene önce, sonucu da yazarsan sevinirim

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
kardesim bnde bir hatadır bulastım bu v20a ya:) acaba sen nasıl kurtuldun bu dertten bide bn kdz programıyla v10b yuklıım dedim hata verdi, acılıs animasyonundan sonra haraket yok... sonrada araştırdım recovery yapmak için bi program indirdim msdos dan onu çalıştırınca oluyo dediler denedim oda olmadı. belkide bazı basamakları atladım bilmiyorum... tek bildğim bu v20a test surumunun cidden tam bir felaket olduğu.
yardımcı olursan cok sevinirim akıllı telefon erricson 668 moduna geçti resmen

[MENTION=19949]NecronomicoN[/MENTION] arkadaşımın dediği yöntemler ile kurtulmuştum bende, başka farklı bir yolu daha varmış.. [MENTION=45352]orcnd[/MENTION] anlatmıştı ama gerçekten uzun o işlem bence, yapabilene kolaydır ama bana zor geldi :)
v20a yı root etmen lazım, daha sonrasında ise cm moda geçirmen lazım, ordan farklı işlemler daha yapman lazımmış :)

Valla en kolay olarak bu Aşağıdaki linkteki yöntemdi. Kesinlikle basit vede kolay :)

Ayrıca msdos komut satırındaki adb.exe olayıda bende fayda etmiyordu :D sendede fayda etmemesi doğal olmuş :))
Sen linkteki işlemleri uygula kurtulacaksın ;) Kolay gelsin.

sony ericcsonn'a lg nin rom'unu mu yükledin yani :S ?

lg'nin R&D test tool 'u var. genelde yapanlar onunla yapıyor bildiğim.

eski kdzyi yüklemek için fabrika reset'i yapıp bu programla yüklemen gerekiyor.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275315

şurada anlatılan yöntemi bir dene önce, sonucu da yazarsan sevinirim

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Yaaa aman diyorum :D bundan uzak duruyorum, zor bela kurtuldum zaten.. gerçi kolay yolunu buldum ama neyse :) ben kurdum sonrasında kaldırdım bir çok eksiği var kesinlikle tavsiye etmiyorum.
birşey merak ettim şimdi bu optimus black'in çin için çıkartılan güncellemesi ve biz yüklediğimizde sorunlu çalışıyor, tamam hızı artıyor vs. ama wifi'dir şudur budur gibi bir sürü eksikle çalışıyor bunun sebebi çin için çıkan güncelleme olması mıdır yoksa sorun genel olarak güncellemede midir? tamam burada çıkmadan bilemeyiz ama bir fikrini alayım dedim.

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Evet bu romun baya eksiği var.. Ekranı güzelleştirmekten baska bişey yapmıyor diyebiliriz. Sarjı baya gidiyor simdi yiğidi öldür hakkını yeme :)
Onun dışında pek bişey katmıyo optimus black'e.. :)

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
birşey merak ettim şimdi bu optimus black'in çin için çıkartılan güncellemesi ve biz yüklediğimizde sorunlu çalışıyor, tamam hızı artıyor vs. ama wifi'dir şudur budur gibi bir sürü eksikle çalışıyor bunun sebebi çin için çıkan güncelleme olması mıdır yoksa sorun genel olarak güncellemede midir? tamam burada çıkmadan bilemeyiz ama bir fikrini alayım dedim.

Bana kalırsa çin için üretilmiş olmasından kaynaklı sebeplerdir o ufak çaplı sorunlar, cunku herşeyi ile farklı bir rom, lakin mesaj yazmak istediğinizde dahi çin'e korea 'ya ait mesaj şekilleri ile bile karşılaşabiliyorsunuz...

Ben sorun olarak onlara ait güncellemeden olabileceğini düşünüyorum hatta o orjinal bir güncellemedir, fakat yapım aşamasındadır.. Bilemiyorum :S

Ama şunu dediğin gibi kabul ediyorum ciddi anlamda çok hızlı ... ben beğendim :)

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bana kalırsa çin için üretilmiş olmasından kaynaklı sebeplerdir o ufak çaplı sorunlar, cunku herşeyi ile farklı bir rom, lakin mesaj yazmak istediğinizde dahi çin'e korea 'ya ait mesaj şekilleri ile bile karşılaşabiliyorsunuz...

Ben sorun olarak onlara ait güncellemeden olabileceğini düşünüyorum hatta o orjinal bir güncellemedir, fakat yapım aşamasındadır.. Bilemiyorum :S

Ama şunu dediğin gibi kabul ediyorum ciddi anlamda çok hızlı ... ben beğendim :)
teşekkür ederim technomind. kullanıcısı değilim ama arkadaşım'dan çok ben kullanıyorum onun optimus black'ini o yüzden merak ettim senin fikrini alayım dedim :) ben de aynısını düşünüyorum çünkü bu kdaar zaman bekletilen kullanıcılara baştan sağma bir güncelleme vereceklerini sanmıyorum.

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
@blackmamba07

sebebi, v20a' nın çin için yapılan ve daha tam sürüme geçirilmeden sızdırılan rom olmasıdır. içindeki buglar daha düzeltilmeden sızdırıldı. bu yüzden bizde çalışıyor fakat çok sorunlu bir rom.

bunun haricinde kore için v20a çıktı. bu yukarıdaki yayınlanan rom'un tam sürümü yani hatasız olanı. fakat millet ne yaptıysa ettiyse GSM'i çalıştırmayı beceremedi bu rom'u yüklediği telefonlarda. yani sadece kore hatları çalışıyor onun haricinde avrupa sim cardları çalışmıyor bu kore için olan romda. bu yüzden onu da kullanamıyoruz. sıfıra sıfır elde var sıfır :)

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
@blackmamba07

sebebi, v20a' nın çin için yapılan ve daha tam sürüme geçirilmeden sızdırılan rom olmasıdır. içindeki buglar daha düzeltilmeden sızdırıldı. bu yüzden bizde çalışıyor fakat çok sorunlu bir rom.

bunun haricinde kore için v20a çıktı. bu yukarıdaki yayınlanan rom'un tam sürümü yani hatasız olanı. fakat millet ne yaptıysa ettiyse GSM'i çalıştırmayı beceremedi bu rom'u yüklediği telefonlarda. yani sadece kore hatları çalışıyor onun haricinde avrupa sim cardları çalışmıyor bu kore için olan romda. bu yüzden onu da kullanamıyoruz. sıfıra sıfır elde var sıfır :)
anladım hocam çok teşekkür ederim açıklama için. dediğim gibi arkadaşım kullanıyor optimus black'i ama ondan çok benim elimde neredeyse o yüzden merak ettim. ne yapalım artık tüm optimus kullanıcıları gibi arkadaşım ve ben de bekleyeceğiz sağlam güncellemeyi :)

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Kurtulması zor oldu ama başardım :D tekrar V10c'ye dönüş yaptım, V20a hızlıydı ama google programları çalışmıyordu hiç bir şekilde vede bazı uygulamalar kurulamıyordu.
Sürekli kullandığım uygulamaları kullanamayınca bende kaldırdım

cemal kr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1275315 linkden, flashla v20a rom yuklediğim p970imi tekrar v10b(avrupa versiyonu radyo falan çalışan) roma çevirdim... yardımların için teşekkürler kardeşim.
buarada sevgili kardeşim kaç yaşındasın bilmiom yada unuttuldu artık ama yine söyliim yanlış anlaşılmasın, "ericsson 668" yıllar yıllar once çıkmıs ericsson nın ilk cep telefonlarındandır:) telefonun telefon olduğu zamanlardan antenli çelik kasalı falan:D
yardımlarınız için çook saolun...yükleme sırasında %4 de donma oluyo fakat belli bir sürenin ardından yükleme devam ediyor... buarada belli bir süre dediğim 10dk dan fazla deil:d yararlanmak isteyen arkadaşlara yardım olur inş

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar optimus black için 2.3.4 italya'da da ve almanya yayınlanmış sanırım arkadaşımdan aldığım bilgi bu yönde. eğer haber doğruysa lg sözünü tutuyor demektir bu umarım ay sonuna kadar türkiye'de de yayınlanmış olur.

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
arkadaşlar bu http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1275315 linkden, flashla v20a rom yuklediğim p970imi tekrar v10b(avrupa versiyonu radyo falan çalışan) roma çevirdim... yardımların için teşekkürler kardeşim.
buarada sevgili kardeşim kaç yaşındasın bilmiom yada unuttuldu artık ama yine söyliim yanlış anlaşılmasın, "ericsson 668" yıllar yıllar once çıkmıs ericsson nın ilk cep telefonlarındandır:) telefonun telefon olduğu zamanlardan antenli çelik kasalı falan:D
yardımlarınız için çook saolun...yükleme sırasında %4 de donma oluyo fakat belli bir sürenin ardından yükleme devam ediyor... buarada belli bir süre dediğim 10dk dan fazla deil:d yararlanmak isteyen arkadaşlara yardım olur inş

valla doğru söylüyosun sen anlatınca hatırladım o kadar zaman geçmiş ki üzerinden. ben hiç ericcson'cu olmadım, nokia 8110 vardı o zamanlar neo'nun telefonundan onu kullanırdım :D

Son mesajlar