Opera'dan Mobil Veriler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Alengirli

Dekan
Katılım
17 Haz 2007
Mesajlar
5,270
Puanları
0
Cep telefonlarında en çok tercih edilen tarayıcılardan biri olan Opera Mini ile ilgili istatistikleri yayınlayan Opera'nın raporunda ilginç sonuçlar yer alıyor.

Opera tarafından mobil telefon piyasasına dair yayınlanan veriler, geçtiğimiz yıla oranla mobil web kullanımının iki kata yakın oranda artış gösterdiğini ortaya koyuyor. Sadece kasım ayında 5,7 milyar web sayfasının Opera Mini tarayıcısı ile ziyaret edildiğini belirten State of Mobile Web raporu, Ekim 2008'e göre %12,1'lik, Kasım 2007'ye göre ise tam %303'lük artışa dikkat çekiyor. En çok ziyaret edilen siteler ise Google, Facebook ve Bebo.com olarak sıralanıyor.

Genişbant, Mobil İnternete Engel Değil

Opera CEO'su Jon von Tetzchner, sonuçları yorumlarken "Bu rakamlar, genişbant kullanımının çok daha yaygın olduğu ülkelerde bile mobil internetin hızla geliştiğini gösteriyor. Özelikle sıradaki bir milyar kişi ilk kez mobil telefonlarından internete bağlandıklarında, mobil web'in muazzam potansiyelini görüp, önemli faydalarının farkına daha iyi varacağız." ifadesini kullanıyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Opera
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net
 

freewill

Dekan
Katılım
8 Tem 2008
Mesajlar
7,701
Puanları
48
ben ppc emde operayı kullanıyorum ama mini değil mobile windows tabanlı olanı ahh bi de şu flasha çözüm bulsalar o yüzden firesky kullanmak zorunda kalıyorum :D
 

alabula

Profesör
Katılım
9 Mar 2008
Mesajlar
3,819
Puanları
0
Symbian ile flashlar konusunda sorun yaşamıyorum ancak activex denetimleri bu konuda kullanıcıyı kısıtlayana en ciddi engel
 

Dervisan

Asistan
Katılım
12 Ara 2008
Mesajlar
210
Puanları
18
ilk önce siemens cx75 de kullandım

normal bir n73 browaserinden kat kat hızlı sayfa yükleniyordu
sonra

nokia 6120 de kullandım tek kelime ile "hayran" kaldım.

kullanım kolaylığı
türkçe olması
java olması
menü görünümü
hızlı olması ve ücretsiz olması normal telefonların browaseriyle karşılaştırılamayacak kadar üstün.
 
Üst
stat counter