Opera programı

Bu konuyu okuyanlar

aycan76

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çalıştığım kurumda bazı yasaklı sitelere giremiyorum. Opera programını kurdum ama çalıştıramadım. Bu konuda yanlışım ya da eksiğim mi var bilemedim.

#ExYoung

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Vpn'yi açmanız gerek
düşündürücü.png

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
VPN programları da engellenebiliyor, kısacası bilindik VPN programlarının sunucularına olan erişim kısıtlanabiliyor da diyebilirim.

Çalıştığım kurumda bazı yasaklı sitelere giremiyorum. Opera programını kurdum ama çalıştıramadım. Bu konuda yanlışım ya da eksiğim mi var bilemedim.

Çalıştıgınız kurum bu işi ne kadar ciddiye alıyor bilmem tabii ama yukarıda söylediğim gibi emin olun çoğu VPN programları engellenmiştir.
Bilinmedik başka VPN programları işinize yarayabilir ancak kurumunuz yaptığınız işlemleri görebilir. (Kurumun ne kadar ciddiye aldığına bağlı)
Daha farklı yöntemler de mevcut fakat kurumsal yerlerde bu tür yöntemlere başvurmanız önerilmez...

aycan76

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
VPN programları da engellenebiliyor, kısacası bilindik VPN programlarının sunucularına olan erişim kısıtlanabiliyor da diyebilirim.

Çalıştıgınız kurum bu işi ne kadar ciddiye alıyor bilmem tabii ama yukarıda söylediğim gibi emin olun çoğu VPN programları engellenmiştir.
Bilinmedik başka VPN programları işinize yarayabilir ancak kurumunuz yaptığınız işlemleri görebilir. (Kurumun ne kadar ciddiye aldığına bağlı)
Daha farklı yöntemler de mevcut fakat kurumsal yerlerde bu tür yöntemlere başvurmanız önerilmez...

aycan76

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çalıştığım kurum bu işi ciddiye alıyor. Ama benim gireceğim siteler, yaptığım işte video ya da jpg dosya kullanmamı gerektiriyor. Bilgisayarı sadece kullanabiliyorum :) Ayrıntılı ve profesyonel bilgiye sahip değilim. Mesela VPN programlarını nasıl açabilirim?

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Çalıştığım kurum bu işi ciddiye alıyor. Ama benim gireceğim siteler, yaptığım işte video ya da jpg dosya kullanmamı gerektiriyor. Bilgisayarı sadece kullanabiliyorum :) Ayrıntılı ve profesyonel bilgiye sahip değilim. Mesela VPN programlarını nasıl açabilirim?
Operayı başlatın.
Sol köşede Menü tuşu var. Açılan pencereden Ayarları tıklayın.
Ayarlar bölümünden aşağı inin gelişmiş tuşunu tıklayın.
Biraz aşağıda VPN ile ilgili bölüm var. Oradan aktif edilebilir.
Daha sonra adres çubuğunun sol köşesinde VPN yazısını göreceksiniz. Onu tıklayarak vpn devreye sokulabilir yine aynı işlem ile devredışı bırakılabilir.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Yaptığınız işte bu tür şeylere ihtiyaç duymanıza rağmen girmenize izin verilmemesi ilginç bir durum :D
Dediğim gibi çeşitli VPN programları deneyin ..

aycan76

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Komik olacak ama yorumunuza aynen katılıyorum. İster inanın ister inanmayın durum böyle. Üstelik çalıştığım kurum, devlet kurumu. :))

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Ctrl+Shift+N de aynı işi görmez mi :)

Operayı başlatın.
Sol köşede Menü tuşu var. Açılan pencereden Ayarları tıklayın.
Ayarlar bölümünden aşağı inin gelişmiş tuşunu tıklayın.
Biraz aşağıda VPN ile ilgili bölüm var. Oradan aktif edilebilir.
Daha sonra adres çubuğunun sol köşesinde VPN yazısını göreceksiniz. Onu tıklayarak vpn devreye sokulabilir yine aynı işlem ile devredışı bırakılabilir.

aycan76

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu siteyi teknolojik yardım ararken buldum. Şu yazdığınızdan ne anlatmak istediğinizi ancak bilişim konusunda ya da bu alanda ilgili kimseler anlayabilir. Yani ne demek istediniz?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Tüm yanıtlar için çok teşekkür ederim. Sizlere kolaylıklar diliyorum.

Son düzenleme: