Opera' dan Oyun Tarayıcısı: Opera GX Yayınlandı

Bu konuyu okuyanlar

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
72804

Opera dünyanın ilk oyuncu tarayıcısını / oyuncular için tasarlanmış tarayıcısını, Opera GX' i yayınladı. Oyuncular için tasarlanan bu yeni tarayıcı ile ilgilenenler aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi alabilir ve indirebilir.

Opera GX İndir

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ram ve işlemci sınırlayıcısı on numara olmuş. Opera'yı kullanmak yerine bunu kullanabilirsiniz. Sadece birkaç ekleme yapılmış tema, özellik vb.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
60.0.3255 sürümünde olan Opera GX tarayıcıyı, bugün 62.0.3331.96'ya güncelledim; ayarlardan GX Corner'ı sol kenar çubuğuna taşıyabiliyorsunuz. Bu ayar ne zamandır var açıkçası pek dikkat etmedim lakin kaldırınca güzel oldu.

opera://settings/manageSidebar

yolundandan kenar çubuğu ögelerini düzenleyebilirsiniz. Gaming Corner'ı devre dışı bıraktım. Opera GX takdirimi kazandı. ?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
60.0.3255 sürümünde olan Opera GX tarayıcıyı, bugün 62.0.3331.96'ya güncelledim; ayarlardan GX Corner'ı sol kenar çubuğuna taşıyabiliyorsunuz. Bu ayar ne zamandır var açıkçası pek dikkat etmedim lakin kaldırınca güzel oldu.

opera://settings/manageSidebar

yolundandan kenar çubuğu ögelerini düzenleyebilirsiniz. Gaming Corner'ı devre dışı bıraktım. Opera GX takdirimi kazandı. ?

Önerirmisiniz hocam güzel mi tarayıcı ?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Sürümünüz LVL 1 (core: 62.0.3331.96)
62.0.3331.117 sürümüne güncelleştirmek için Opera'yı yeniden başlatın.
Önerirmisiniz hocam güzel mi tarayıcı ?
Opera GX'in Chrome'a kıyasla (RAM) kullanımı %10-%15 kadar daha yüksek; lakin CPU kullanımı nispeten daha düşük ve kararlı.
Opera'da, Uygulama Programlama Arayüzü (API) gerektiren uzantıların desteklenmiyor oluşu nedeniyle (bazı eklentileri kullanamıyorum) Opera GX'i ancak ikinci sıraya koyuyorum. Konu başlığında oyun tarayıcısı olarak geçiyor ama oyun oynayan birisi de değilim. :)

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
çıktığı günden beri kullanırım. chrome eklentileri yüklenebiliyor. patates bilgisayarlar için ram sınırlama imkanımız var.
ben beyaz tema ile kullanıyorum. gece modu gibi oluyor, çok hoş. ekran görüntüsü:
1566052670211.png
puanım 10/10

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Opera sağlam tarayıcı. Normal dağıtımını kullanıyorum. Bu dağıtımını diğerinden ayıran en önemli özelliğinin donanım kullanım sınırlandırması olduğunu düşünüyorum. Bu durumda büyük tasarruf edilebilir. Görünümü için konuşursak ben şatafatlı görünümlerden pek hoşlanmam. Daha sade olmasını tercih ederim. Tabi işin içine gaming girdiği zaman bu tip tasarımlar kaçınılmaz :)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
63.0.3368.54789 sürümü çıkmış.

Arayüz ve Kullanıcı Deneyimi Tasarımı kategorisinde Opera GX Red Dot ödülünü kazanmış ve duyurulduğundan bu yana Opera GX bir milyon indirmeyi aşmış. Bkz.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
63.0.3368.54789 sürümü çıkmış.

Arayüz ve Kullanıcı Deneyimi Tasarımı kategorisinde Opera GX Red Dot ödülünü kazanmış ve duyurulduğundan bu yana Opera GX bir milyon indirmeyi aşmış. Bkz.

Gerek yok hocam Mozilla ile akıyorum ben. Aksi olmadıkça kullanmam Opera ürünlerini. Normal Opera kurdum geçen gün çok yavaş çalışıyordu.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Gerek yok hocam Mozilla ile akıyorum ben. Aksi olmadıkça kullanmam Opera ürünlerini. Normal Opera kurdum geçen gün çok yavaş çalışıyordu.
Gerek yok ya da var, kişinin kendi fikridir; ancak alternatifler var olmadıkça, geliştirilmedikçe mevcut olana mahkum kalırız.
Opera'nın taşınabilir bir sürümü her daim arşivimde/flash belleğimde bulunur.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Gerek yok ya da var, kişinin kendi fikridir; ancak alternatifler var olmadıkça, geliştirilmedikçe mevcut olana mahkum kalırız.
Opera'nın taşınabilir bir sürümü her daim arşivimde/flash belleğimde bulunur.

Valla hocam yine GX'i indirip denedim ama bana hitap etmiyor nedense. Normal Operanın tarayıcısı da öyle GX'de öyle çok ağır açıyor bende siteleri Mozilla ve Chrome da kurulu bende 4 tarayıcıyı da test ettim Opera ve Opera GX çok yavaş kaldı. Teşekkürler yinede. Alternatif çıkması güzel bir şey dediğiniz gibi ama işte hitap etmiyor bana.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
iyi bir sistemim olsa vivaldi deneyebilirdim, özgürlük isteyenler yükleyebilir :) zibilyon tane ayarı var tamamen özelleştirilebilir..
firefox bilgisayarımda nedense yavaş çalışıyor.