Opera`da bunu nasıl yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

orçotüsi5

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar merhaba opera tarayıcıda yeni bir site yeni sekmede açılınca; kullandığım alandan otomatikmen yeni sekmeye yöneliyor bu sinir bozucu acaba nasıl düzeltebilirim?

birde birden çok sekme kapatınca açılma sırasına göre gidiyor diğer tarayıcılarda gibi olması için ne yapmam lazım?

erenberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
101
Ben opera kullanmıyorum ama zannedersem diğer tarayıcılardaki gibidir: mouse tekerleği ile linke tıklarsan orayı açmadan yeni sekmede açılır.

PylsWeb

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Mouseun orta tuşuyla yani tekerlekle linke tıklarsan yeni sekmede arkaplanda açar.

Sekmeleride kapatırken açılma sırasına göre değil sekmelere bakma sırasına göre kapanır.

orçotüsi5

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben opera kullanmıyorum ama zannedersem diğer tarayıcılardaki gibidir: mouse tekerleği ile linke tıklarsan orayı açmadan yeni sekmede açılır.

ilginiz için teşekkür ederim ancak beni anlamadınız sanırım

hani bazı siteler sayfa açımını yeni sekme açarak yapar ya, işte bu opera tarayıcıda olunca otomatikmen yeni açılan sekmeye yönlendiriyor açıkçası sinir bozucu

Sekmeleride kapatırken açılma sırasına göre değil sekmelere bakma sırasına göre kapanır.

evet doğru peki bu değiştirebiliyor mu?

setherial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunu düzelten bir ayar var mı bilmiyorum ama açmak istediğin linke sağ tıklayıp "Arka Planda Aç" dersen, bulunduğun sekmen önde kalır.

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Mouse orta tuşunu kullanarak yeni bir sayfayı arka planda açabilirsin.

Eğer arka planda açmıyor ise ;

Ayarlar - tercihler - Gelişmiş - Kısa yollar - orta tuş tıklama seçenekleri - Arka planda aç olarak seçersen arka planda açar.

Sekme kapatma olayı diğer tarayıcılarda nasıl açıklarsan yardımcı olalım.

Veya;

Ayarlar - tercihler - Gelişmiş - Sekmeler menüsü altında istediğin şekilde ayarlabilirsin.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
hani bazı siteler sayfa açımını yeni sekme açarak yapar ya, işte bu opera tarayıcıda olunca otomatikmen yeni açılan sekmeye yönlendiriyor açıkçası sinir bozucu

Firefoxta da böyle. Normal yani. Normal tıklarsan yeni sekmede açıyor ve seni hemen oraya atıyor. Orta tuşla tıklarsan istediğin olur.

yazçizboz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya da sağ tuşla tıklı haldeyken imleci aşağıya çekersen de arka planda açabilirsin (Fare hareketleri).

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Ben de Opera kullanıyorum ama sekmeyi arkaplanda açıyor. Direkt geçmiyor yani.