Opera Alpha-Beta-Rc Sürümler

Bu konuyu okuyanlar

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
opera.png
Opera Alpha - Beta sürümler
opera.png

all.png

get.pl

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Güncel Temalardan Örnekler

Omelion

Rob Chrome

UnStoppable Skin

opera.png
Opera güncel temalarına buradan ulaşabilirsiniz..

6031.jpg

Opera duvar kağıtlarına buradan ulaşabilirsiniz..

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Şu operayı bir türlü sevemedim:D

beyazad

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Bu pre-alpha'da iyi iş çıkarmışlar ve çıkaracaklara da benziyor. Sürüm gerçekten hızlı. Stabil olduğunda daha iyi olacak. Ama o zaman kadar Firefox 4 rahat çıkar, chrome'un nasıl cevap vereceği hala belli değil. Bir de IE 9 hazırlıklara başlandı. Bakalım nolcak. Merakla bekliyoruz. Rise paylaşım için teşekkürler, bu arada bu operanın pre-alpha sürümlerini nerden takip edebiliriz. Mesela Chrome'da chromium denen bir olay var. O misal ;)

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Pre-alpha hata dolu bir sürüm.. En basitinden buraya veya başka bir sitede cevap yazarken cevap kutusunda (cevap yazdığımız yerde) sağdaki kaydırma çubuğu çalışmıyor böylece uzun mesaj yazıcakları çileden çıkarabiliyor Pre-Alpha 3199 sürümü..

Beta çıkmadan kullanmanız önerilmiyor..

@beyazad
Opera Desktop Team Blog'undan takip edebilirsiniz.. En üstteki en yeni haberdir..
http://my.opera.com/desktopteam/blog/

Yada buradan Türkçe takip edebilirsiniz.. Ordaki arkadaşlar blogu hep takip eder yeni sürüm çıkıncada fazla vakit geçmeden oraya konu açarlar..

http://my.opera.com/turkish/forums/forum.dml?id=14900

beyazad

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Pre-alpha hata dolu bir sürüm.. En basitinden buraya veya başka bir sitede cevap yazarken cevap kutusunda (cevap yazdığımız yerde) sağdaki kaydırma çubuğu çalışmıyor böylece uzun mesaj yazıcakları çileden çıkarabiliyor Pre-Alpha 3199 sürümü..

Beta çıkmadan kullanmanız önerilmiyor..

Opera Desktop Team Blog'undan takip edebilirsiniz.. En üstteki en yeni haberdir..

O yüzden adı pre-alpha...adı üstünde daha: pre-alpha-alpha- beta- RC ve nihai sürüm çıkacak.. Zaten kimse de al sana default browser yap demiyor. Sadece denemek amaçlı.

---------- saat 23:14 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:09 eklenmişti ----------

@Cloakengaged
teşekkürler dostum

---------- saat 23:15 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:14 eklenmişti ----------

peki bişey sorcam mesela orada forumda bu pre alfada java desteği olmadığı söylemiş kararlı sürümde olurmuş, peki neden?

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bu pre-alpha'da iyi iş çıkarmışlar ve çıkaracaklara da benziyor. Sürüm gerçekten hızlı. Stabil olduğunda daha iyi olacak. Ama o zaman kadar Firefox 4 rahat çıkar, chrome'un nasıl cevap vereceği hala belli değil. Bir de IE 9 hazırlıklara başlandı. Bakalım nolcak. Merakla bekliyoruz. Rise paylaşım için teşekkürler, bu arada bu operanın pre-alpha sürümlerini nerden takip edebiliriz. Mesela Chrome'da chromium denen bir olay var. O misal ;)
Uzman gibi açıklamışsın :D

Mesela burayı takip edebilirsin.
http://labs.opera.com/downloads/

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144

firefox cephesinde durum çok iyi değil. firefox 4 çıkışı 2011 başına kaldı sanırım. ama bu firefox kullanmamı etkilemez :D

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
2 gündür opera kullanıyorum.Sayfadaki menü görünümlerinde tuhaflık var.Ayrıca sayfayı yukarı aşağı kaydırınca sayfada kırılmalar oluyor.

Ama menüleri ve görünümü ile şık bir tarayıcı.Opera Türkiye sayfasının olması da kullanmak için güzel sebeplerden..

son günlerde tarayıcıları sık sık değiştiriyorum bu satırları da chrome den yazıyorum:)

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
operacılara alpha sürümleri bile iyi iş çıkartıyor :D ama bende final sürümleri bile hata veriyor
pis.png

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
O yüzden adı pre-alpha...adı üstünde daha: pre-alpha-alpha- beta- RC ve nihai sürüm çıkacak.. Zaten kimse de al sana default browser yap demiyor. Sadece denemek amaçlı.
birkaç saat içinde kaldırdım bilgisayardan test ettikden sonra
zaten default browser yaptım demedim basitinden önemli bir hatayı belirttim

@rise

bilmem fark ettinmi ama o verdiğin bağlantıda 3199 sürümü bile yok daha
en günceli için desktop team yada türkçe forumu öneriyorum ben tekrar..

2 gündür opera kullanıyorum.Sayfadaki menü görünümlerinde tuhaflık var.Ayrıca sayfayı yukarı aşağı kaydırınca sayfada kırılmalar oluyor.

Ama menüleri ve görünümü ile şık bir tarayıcı.

++++++++

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Bir önceki pre-alpha sürümünde bazen kendi kendini kapatıyordu tarayıcı durduk yere. Umarım bu sürümde bu hata giderilmiştir. Teşekkürler rise.

astute

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Nedense bir türlü kullanmayı beceremedim bu tarayıcıyı.Bende Firofox tan başkası hızlı çalışmıyor....

astute

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bayazad Chrome var bende ama 4,0,266,0 onu nasıl güncellerim?

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
sağ üstteki çekice tıkla chrome hakkındaya tıkla
mevcut sürümün için güncelleme var ise söylüyor

zahek

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar, bu sürüm bildiğiniz üzere ön-alfa sürümüdür ve yine yukarıda bahsettiğiniz üzere birçok bilinen sorunlara da sebebiyet verebilmektedir.
Fakat 3199 sürüm ilk yayınlanan sürüme nazaran biraz daha fazla stabil bir sürümdür ve çökmeler ya da donmalar çok az derecede görülebilmektedir.

Not: Güncel tüm Opera sürümleri - haftalık derlemeler dahil- OTN İndir sayfasından da takip edilebilmektedir. Bağlantılar Opera sitesinden otomatik olarak çekilmektedir.

ALMİ

Müdavim
Reaksiyon puanı
60
Opera,MS'ye dava açtığından beri nefret ediyorum:D

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Amacına ulaşamadı bildiğim kadarıyla.. E sürümü çıkartıldı ama yayınlanmadı.. Anca torrentlerde var satılmıyor yani..

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Operada resimdeki özellik olsa başka bir tarayıcı asla kullanmayacağım.
Herhangi bir alanı seçip tut-sürükle ile istediğimiz sekmenin üzerine getirerek
sekmenin açılmasını ve nesnelerin tamamen sürüklenmesini sağlayabiliyoruz.
Fakat bunu sadece Firefox ve Internet Explorer ile yapabiliyorum.

2zdnkm1.jpg

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Opera 10.50 Pre-Alpha Build 3206

Bilinenler
Link kopyalama sorunu halen devam ediyor ve yakında halledilecek.
Yeni protokol sebebiyle Dragonfly çalışmıyor fakat muhtemelen gelecek hafta bu sorun halledilecek.

Değişiklikler:

Genel
Birçok çökme sorunu giderildi.
Adres çubuğunda bazı geliştirmeler yapıldı.
Düzeltme: Duraksama: metin alanlarındaki kaydırmalardaki sorun halledildi.
Düzeltme: Dış bir uygulama bağlantısı tıklanıldığında artık bağlantı yeni sekmede açılmıyor.

Çekirdek
Web yazı tipleri desteği geliştirildi.
CORE-15970 New protocol layer for scope
HTTPS onarıldı.
Hafıza kullanımında düzeltmeler yapıldı.
Google Reader şu an çalışıyor.
Text in transformed content displayed properly (windows)

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
10.50 Build 3206 Pre-Alpha

linkleri ilk mesaja eklendi

Son mesajlar