Opera 15 Next sürümü sizce nasıl?

Bu konuyu okuyanlar

zahek

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Opera 15 ilk sürüm yayınlanalı çok kısa bir süre geçti ama tartışmalar durulmuyor. Biz de bu anlamda sizlerin tepkisini ölçmek, geri bildirimleri daha doğru bir şekilde toparlayıp Opera’ya iletebilmek amacıyla bir anket yapalım istedik. Çok kısa vaktinizi ayırıp anketimizi katılabilirseniz bizleri memnun edersiniz.

http://www.operaturkiye.net/opera-15-next-sizce-nasil/

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Ben kısaca şöyle söyleyebilirim : Webkit(Blink) + Opera Standart özellikler Opera'yı üstlere çıkartır. Bence tüm eklenecek özellikler en azından final sürümüne yetişmeli. Opera'da yeniliklere alışkın olan biz opera kullanıcılarına zaten standart olarak eski opera da kullandığımız özellikleri teee aylar sonra teker teker eklemek hiç te iyi olmaz. Bu durum opera oldukça gerilere iter.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Yazdım çeviri yaparken , Bu sayfayı kesinlikle çevirme gibi Chromeda oldugu gibi bir şık gelmeli , arada sırada kendi kendine çeviriyimmi ingilizceden türkçe diline çevir diyor kapattım şu anda ama yinede böyle bir buton bulunsun

2. olarak Özelleştirmeler çok çok kısıtlı kendimi IOS işletim sistemi kullanıyomuş gibi hissettim

3. Ana sayfayı seçemıyoruz sırf bundan dolayı hiç kımse kullanmaz operayı ama opera bu riski almaz diye düşünüyorum firmanın batması söz konusu. mutlaka gelecektir final stable da.

4- Ayrıca Opera Çok hızlı açılıyor kesinlikle itirazım yok bariz belli uçak gibi ama sayfayı çok hızlı açmasına rağmen yükleme olarak biraz yavaş belki benım ınternetimle alakalıdır

5- Mail senkronizasyonu gelsin , magaza eklentileri artsın , ayrıca şu sözlük indirmemiz gerekıyor biz indirmeye gerek kalmadan opera ingilizce almanca filan koysun

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
İlk defa 4-5 sekme açınca bilgisayarımda donmayan, kasmayan bir opera gördüm. Eski operadaki özelliklerin bazıları da eklenirse daha güzel olur.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
güzel bence chrome gibi hızlı. fakat cloud yok henüz. cloud eklendikden sonra kullanmayı düşünebilirim belki. fakat eklenti sayısı az. ayrıca kendi yazdığım bazı eklentileri de operaya geçirmem gerekiyor fakat operanın api'si chrome kadar kolay değil

greench

Asistan
Reaksiyon puanı
1
güzel bence chrome gibi hızlı. fakat cloud yok henüz. cloud eklendikden sonra kullanmayı düşünebilirim belki. fakat eklenti sayısı az. ayrıca kendi yazdığım bazı eklentileri de operaya geçirmem gerekiyor fakat operanın api'si chrome kadar kolay değil
Cloud dediğiniz? Opera 15, Chromium API'ı kullanıyor. Ekleme olarka hızlı erişime ilişkin bir takım şeyler var. Dolayısıyla Chromium eklentileri kurulup kullanılabilir.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Cloud dediğiniz? Opera 15, Chromium API'ı kullanıyor. Ekleme olarka hızlı erişime ilişkin bir takım şeyler var. Dolayısıyla Chromium eklentileri kurulup kullanılabilir.

cloud'dan kastım google sync ve opera link hizmetleri. yani ayarların opera sunucularında saklanması ve giriş yapıldıkdan sonra tarayıcıya yüklenmesi. operanın söylediğine göre çalışmalar devam ediyormuş.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
ya ne cloudu daha ana sayfayı ayarlayamıyoruz clouddan bahsedıyosunuz en temel özellıkler yok temel şeyler gelsın ılk önce bir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İyi hoş olmuşta ben direk başlangıç olarak anasayfamdan başlamak istiyorum ama gel görki kaldığım yerden başlıyor arkadaşın dediği gibi temel özellikler gelse tadından yenmez.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
nedense pcde operayı kullanmayı hiç sevmedim

murat250

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Chromium içeren bir tarayıcıyı herkes yapıyor zaten. Düşük sistemli bilgisayarımda, Opera en verimli tarayıcıydı. Opera'ya yazık olmuş diyebilirim.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
ıe 11 e geçin sayfa dolmadan daha gelıyor mükemmel olmuş

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kapatılan sekmeler düğmesi ana sayfa ya da diğerleri aradığım hiçbir şeyi bulamıyorum. Kafese kapatılmış çocuk gibi hissettim kendimi :) Operayı Opera yapan bir şey kalmamış gibi Chrome çakması bir tarayıcı olmuş ki Chrome çakması bir tarayıcı kullanmak yerine Chrome kullanabilirim.

zahek

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Yeniliklere ilişkin bilgilendirmeler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Görünen o ki gelecek hafta ya da en geç bir sonraki hafta Opera 17 dev. sürümü yayınlanacak. Yer imleri ve senkronizasyonu, başlatma sayfası ayarları, özelleştirilmiş arama motorları yönetimi konuları halledilmiş görünüyor.

Bu mantıkla düşünülür ise sanırım Opera 16 final sürümü de yakında yayınlanır.

Heyamula

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@zahek 20 gündür dev sürümleri takip ediyorum şunu söyleyim açıkça Opera Next Opera Nü'ydü benim için yavaş yavaş giydiriliyor hanım efendi oluyor o eski kırmızılım moduna dönüyor. :laugh:

zahek

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Kırmızı bir seksi hanımefendiyi 17 ve 18. sürümde göreceğiz :)

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
hiç beğenmedim. yıllarca operadan başka tarayıcı kullanmadım, sanırım kullanacağım..

Son mesajlar