Opera 10 Yeterince Hızlı mı?

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Bugün yayınlanan Opera 10 Beta'yı sizin için test ettik. Peki Opera kimlere nal toplattı? İndirme bağlantısı da burada.

Opera 10 için ilk beta sürümü yayınlandı. Opera 10 beta, geçtiğimiz günlerde görüntülenen yeni tasarımın yanı sıra, sekme önizleme gibi yeni özellikleri ile de dikkat çekiyor. Artık birden fazla sekme açtığınızda, aşağıda görebileceğiniz üzere pasif sekmelerin üstüne getirdiğinizde ön izleme paneline erişebiliyorsunuz:
opera10-prev1244124906.jpg
HTML5, SVG, Web fontları, otomatik güncellemeler ve daha birçok özelliği içeren Opera 10 Beta, mobil tarayıcısının ardından masaüstünde de kullanıcı kitlesini genişletebilir.

Acid3 Şaşırtmadı
Tüm tarayıcıların çuvalladığı Acid3 testinde, Opera 10 beta sadık kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmayarak tam puan (100/100) aldı.
opera10-test11244125132.jpg
Öte yandan FutureMark tarafından yayınlanan Peacekeeper tarayıcı benchmark aracında tek başına etkileyici puanlar alsa da, aynı bilgisayardaki diğer tarayıcılarla yaptığımız testlerde ancak ortalamanın üstünde kalabildi:
opera10-test21244125178.jpg
Görüldüğü gibi aynı sistemde yapılan testlerde Apple'ın Safari 4 beta ve ardından Chrome 2, henüz beta aşamasındaki Opera 10'u utandırmayı başarıyor. Firefox 3 ve IE serisi ise Peacekeeper'da pek de tatmin etmeyen neticeler veriyor.
:: Opera 10 beta sürümü indirin.
:: Siz de Opera 10 beta izlenimlerinizi ve test sonuçlarınızı forumda paylaşın.
Bilgi İçin : Opera
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Artık birden fazla sekme açtığınızda, aşağıda görebileceğiniz üzere pasif sekmelerin üstüne getirdiğinizde ön izleme paneline erişebiliyorsunuz:
opera10-prev1244124906.jpg

Bu özellik yeni değil. Opera 9.64 kullanıyorum. Ve bundan daha eski sürümlerdede olduğunu biliyorum.

FeeLiT

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar bende yaklaşık 2 yıldan beri maxthon kullanıyorum fakat hiçbir yerde adını bile duymuyorum. Hız konusunda yavaş olabilir düşüncesindeyim fakat o kadar kolay kullanımı varki ...

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Şimdi indirdim inceledim biraz. Sekme önizlemeyle ilgili aşağıdaki gibi bir özellik gelmiş. İşaretli yerden tutup kaydırdığınızda şekildeki gibi oluyor.

2594Adsiz3.jpg

Maxthon 'da bilgisayarımda kurulu. Videoları diğerlerinden daha hızlı yüklüyor. Özellikle internetten dizi izlerken kullanıyorum.

Bu arada soruyu cevaplamayı unutmuşum. Evet Opera yeterince hızlı :D

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Safari'yi Bir Türlü Tahtından Edemediler :) Ama Opera'nın Kararlı Sürümü 2incliğe Aday Bence

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
yaklaşık 4 senedir opera nın bir çok sürümünü kullandım pc de diğer tarayıcılarda mevcut fakat nedense opera dan vazgeçemiyorum opera 10 da bence gayet hızlı opera ya yine devam edeceğim anlaşılan:thumbup:

307kd

Asistan
Reaksiyon puanı
3
opera varken opera kullanılır... maxthon İe tabanlı bir program ve oldukça kullanışlı. İe nin kullanışlısı diyebiliriz...

berckai

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
operayı indirdim kudum yine beklediğim gibi değil neden hala daha bu opera firefoxu yakalayamıyor anlamış değilim

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Arayüzü değişmiş ve güzel olmuş,görüntülü sekme özelliği çok hoş,ayrıca hızlı erişim pencerelerinin sayısını artık hızlı erişim sağ alttaki düzenle butonundan bir kaç tıkla yapabiliyorsunuz,ayrıca hızlı erişime istediğiniz resmi arkaplan olarak ekleyebiliyorsunuz,önceki sürümde de vardı bunda da var o özellik ise hızlı erişimdeki pencerelere de istediğiniz logo resmini ya da herhangi bir resmi atayabiliyorsunuz tabi PNG olacak şekilde...

Opera yine harikalar yaratmış...Hızlı ve kullanışlı...

EzberimSin

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar bende yaklaşık 2 yıldan beri maxthon kullanıyorum fakat hiçbir yerde adını bile duymuyorum. Hız konusunda yavaş olabilir düşüncesindeyim fakat o kadar kolay kullanımı varki ...
ben gayet başarılı buldum maxthon u. ama biraz daha geliştirilmesi ve görünümde yoğunlaşmaları gerektiğini düşünüyorum. hız olarak ise bana göre hepsinden iyi.

metude

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Opera 10'dan daha fazla şey beklerdim ama bu haliyle bile muhteşem...

nsglc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Eski maillerim gitti, betayı kurdum 9,6 dan mailleri aldım, ama eski mailleri göremiyorum, içerikleri boş, forward da edemeyiorum, hem 10 beta da hemde 9,6 da aynı problem var

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
hız herşey değildir opera 10 rezalet bir tarayıcı opera gözümde bu sürümle beraber 0 (sıfır) a inmiştir