Open office - excel

Bu konuyu okuyanlar

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Merhaba,

Çalıştığım yerde bilgisayarlarda openoffice kurulu, bugün iki tane sorunla karşılaştım.

1- Bir excel dosyasını açtığımızda formül olan hücrelerde #?ad (yanlışda hatırlıyor olabilirim) gibi bir ibare vardı ve hücrelerde olması gereken rakamlar görünmüyordu.

2- İkinci Excel dosyasını open office'de açmaya çalıştığımda dosya bir türlü açılmıyor hatada vermiyor. Dosyanın boyutu 16mb

Tavsiyeler için şimdiden teşekkür ederim.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
1.Sorununuzun çözümü sütün ve satırlar yeterli genişlikte olmadığı için ?? gibisinden bir ibare yer alıyor kulakçıklardan çekip sütünü genişlettiğinizde sorunun çözüldüğünü göreceksniz.

2.si hakkında bır bılgım yok

Reaksiyon puanı
13
Merhaba, (2. soru)

Şu aralar Microsoft Office ve Libre Office (open office) arasında çok çakışma sürüyor. Dünyanın %70 i Microsoft office kullanıyor bu yüzden Microsoft açık kaynak kod desteği konusunda çok yardımcı olamıyor maalesef...

Evde dün office 2007 CDsi buldum. Yükledim. LibreOfficede kullanılan hiçbir dosya açılmıyor. Aynı hatanın tam tersini LibreOfficede almıyorum. LibreOffice dosya kod türlerine daha çok önem veriyor. Open office versionunuzu güncellerseniz sorun çözülebilir. Veya o dosyayı exelde farklı kaydet bölümünde açık kaynaklı kaydet var oradan kaydedin ve sonra tekrar deneyin. Dosyanın boyutu ile ilgili olduğunu pek sanmıyorum...