Online oyun yasaklansın!

Bu konuyu okuyanlar

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
İnternet üzerinden online oynanan oyunların akıbeti tehlikeye girdi.

DSP İstanbul Milletvekili Jale Ağırbaş, internet üzerinden oynanan online oyunları Meclis gündemine getirdi.

Ağırbaş, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu yazılı soru önergesinde, Avrupa'nın pek çok ülkesinde yasaklanan online oyunların Türkiye'de de yasaklanmasının gündemde olup olmadığını sordu.

Kredi kartına veya banka hesabına para yatırılarak oynanan bu oyunların çocukları küçük yaşta borçlanmaya ittiğini ifade eden Jale Ağırbaş, internet kafelerde bu konuda alınan tedbirlerin de açıklanmasını istedi.

Önergesinde sanal kumara da dikkati çeken DSP'li Ağırbaş, genellikle kadın ve çocukların oynadığı sanal kumarın nasıl önleneceği sorusunu da yöneltti.

kaynak:http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=122328

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Oldu caaanııımm....

Lâ havle.

Elma-armut, sap-saman, yine birbirine girecek.

bulmeh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
kesinlikle katılıyorum, yasaklansın!

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Bu haber BB (Berkin Bozdoğan)' nin hiç hoşuna gitmemiş.

Çünkü BB' de online oyun oynayan bir oyuncu. :*

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
chimera dedi ki:
Bu haber BB (Berkin Bozdoğan)' nin hiç hoşuna gitmemiş.

Çünkü BB' de online oyun oynayan bir oyuncu. :*

Oynayamıyorum pek. Uyumadığım zaman genellikle iş/ofis başındayım eheh.

linux

Doçent
Reaksiyon puanı
1
olmazzzzzzzzz
olamazzzzzzzzzzzzz
olmasınnnnnnnnnnnnnn
yapazsınızzzzzzzzzzz
manyak mı ne bunlar ya başka işleri güçleri yok bizim oyunlara taktılar..

bulmeh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Berkin Bozdoğan dedi ki:
bulmeh dedi ki:
kesinlikle katılıyorum, yasaklansın!

...
Cevap biraz sert olmuş, galiba o anki ruhsal durumumun kötü olmasından kaynaklandı :(
Ne kadarda yasak kelimesini sevmesem de nedense yasaksız bir dünyada yaşamak zor olurdu şeklinde düşünemeden edemiyorum. :)
Düzelteyim:
Evet, artık bunların bi çaresine bakılsın, yerine göre kısıtlamalar yapılabilsin.

hera17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar bencede yasaklansın tamam bende oynuyorum ama knıgth warcraft bazı .....mılıtanlar ve teror orgutu mensupları bu oyunlar tarafından haberlesıyor ve kordınat verıyorlarmıs ozellıkle knıgth telsızlerı dınlendıgı ıcın onlıne oyunlar vasıtasıyla haberlesmeyı saglıyorlamıs haberlerde ızlemıstım

dhakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hera17 dedi ki:
arkadaslar bencede yasaklansın tamam bende oynuyorum ama knıgth warcraft bazı .....mılıtanlar ve teror orgutu mensupları bu oyunlar tarafından haberlesıyor ve kordınat verıyorlarmıs ozellıkle knıgth telsızlerı dınlendıgı ıcın onlıne oyunlar vasıtasıyla haberlesmeyı saglıyorlamıs haberlerde ızlemıstım

HAberleşecek bu yontem mi kaldı sadece internettesin ve knight üzerinde haberleşiyrosun irc msn veya bir suru haberlşme iletişim yazılımı kullanmıyrosun :S Bu konuda şaçma geldi

Oyunu oynuyorum ve her ay da ücretini ödüyorum.Nereye kdar yasak merak ediyorum.

hera17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ok dostum senın gıbı bende oynuyorum fakat zaten bu adamların telefonları yada ıletısım cıhazları dınlenıyodur msn ırc bılınıyordur bence ama oyunda mılyonlarca kısı var bunları nasıl takıp edebılecekler gercı bunu ben solemıyorum haberlesde bı sure olay yaratmıstı haber sıtelerın arsıvlerıne bakarsan bulursun mutlaka
http://www.youtube.com/watch?v=2mUYeAiPBQ8

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
küfür etmeden konuşalım

JuLiuSiuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
seviyesiz insan olan arkadaşım benim! Anca gidersin yönetime bildirdik silerler birazdan

wwhirlwind

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
hoppala ipini koparan milletvekili olursa bole olur ben mesela hattrick oynuyom online manejerlik oyunu hemde ucretsiz :) zaten biz neden youtube bu kapattık ki direk interneti kapatalım rahatlayalım :)

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Aslında yasaklanma gibi bir durum gelse sevinirim..

Neden; 15 yasında kuzenim bu online oyunların müptelası olmus sanki,evindeki bilgisayarda girdiği online oyun sitelere host yaptım,şimdide aldıgı tüm parayı net cafelere veriyormuş..

Yazık bu gençlere yaa, getirisi olmadıgı gibi kendi beyin hücrelerine zarar veren bu oyunlardan ne zevk alırlar,bana göre kocaman ÖLÜ ZAMAN..

JuLiuSiuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
wwhirlwind dedi ki:
hoppala ipini koparan milletvekili olursa bole olur ben mesela hattrick oynuyom online manejerlik oyunu hemde ucretsiz :) zaten biz neden youtube bu kapattık ki direk interneti kapatalım rahatlayalım :)

+1

F-rekans

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Benim kardeşimde bu travian denen oyunun müptelası olmuş kendisi yetmez gibi benide alıştırdı ama oyundan zevk almıyorum. Bilgisayar başında harcanan boz zaman resmen bana göre tek güzel yanı şöyle diyeyim ordaki oyuncularla dalga geçmek... :D :D :D Hem kapatılsada giderler başka bişey bulurlar yapacak hayal gücü serbest eğer internet vakit öldürmek için bir araçsa bu aracı parçalamak lazım....

F-rekans

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Ahanda Dalga geçtiğim oyunculardan birtanesi... :D :D :D
Kırmızılı o Siyahlı ben
6635adsiz.JPG

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ne geyik şey bunlar? online oyun yasaklansın falan? Haberleşmenin başka yolu mu yok? Siteye şifreli bir resim koy indirsinler anahtarıyla açıp haberi alsınlar.Bu sadece bir yöntem. Deli saçması bir yöntem olur yasaklanması. Teklifi bile düşünülmemeli...

arz ederim:p

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
oldu olucak artık ADSL hizmeti de kalksın bişey yapmayalım biz

TempesTs

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Knight`cilar buradada boy gostermisler :)

Yasadisi isler yapanlar icin birsey diyemem ama su acidan birkac cumle edeyim ;

Knight OnLine`a giris kapatilsinda digerleri pek zararli degil. Knight OnLine denilen oyun sosyal hayati tamamiyle bitiriyor. 3,5 Milyona yakin oyuncusu var sadece Turkiye`den fakat oyuncularin cogu cocuk denilebilecek yasta ve bunlar icin gercekten tehlikeli bir oyun. Oyun gun gectikce daha fazla yayiliyor. Kalkmasinin yeni nesillere yarari olabilecegini dusunmeden yapamiyorum.