Online Cisco Eğitimi

Bu konuyu okuyanlar

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Merhabalar.Ben network bölümü mezunuyum.Cisco eğiti almak istesemde bulunduğum şehirde bu eğitim ve network iş alanı yok.Ankara istanbul iş aradım bulamadım.Tecrübe sorunu tabikide.CCNA eğtimini onlin almak istiyorum.Şu durumda bu mantıklı mı ? KAfamı kurcalayan tek sıkıntı eğer direk şubelerde eğitim alsam belki bir çevrem olabilir diye düşünüyorum.Bu durumda sertifikayı alsam bile iş bulmamın kolay olacağını snamıyorum.Önerilerini bekliyorum.​

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Nasıl iş aradın? Beklentin neydi? İş bulamadım derken, kalifiye olmadığın işlere mi başvurdun?

Şimdi şu anda sende CCNA sertifikası olsa, benden gelip iş istesen seni işe almam.

Tavsiyem network üzerinde yoğunlaşmak istiyorsan, network işi yapan bir firmaya girmen 1-2 sene takılman, aynı esnada CCNA sertifkasını alabilirsen çok iyi olur. Sonrası zaten gelir. Online eğitimin sana fazla bir faydası olacağını zannetmiyorum.

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Nasıl iş aradın? Beklentin neydi? İş bulamadım derken, kalifiye olmadığın işlere mi başvurdun?

Şimdi şu anda sende CCNA sertifikası olsa, benden gelip iş istesen seni işe almam.

Tavsiyem network üzerinde yoğunlaşmak istiyorsan, network işi yapan bir firmaya girmen 1-2 sene takılman, aynı esnada CCNA sertifkasını alabilirsen çok iyi olur. Sonrası zaten gelir. Online eğitimin sana fazla bir faydası olacağını zannetmiyorum.

FAlcon ben malatyada yaşıyorum.İnan normal bilgisayarcıya bile başvurdum hep tecrübe ile karşılaştım.İStanbul ankrada normal işler aradım.Dedim kurslara gidecek param olsun.Olmadı.Kendimi geliştirebileceğim işler bulayım dedim olmadı.Network bilgim var ama ilerlemek istiyorum.İş pratiğe dönüşmeyince teori zaten uçuyor.Ne yapacağımı şaşırdım yeminle.Bazen intihar eden insanları anlıyorum.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Cheleby, nacizane tavsiyem. Bilgisayarcıya başvurdum dedin ya, başvurmaya devam et, iki kuruş paraya çalış. Çünkü maalesef özellikle bilgisayar sektöründe çok fazla üniversite, yetersiz eğitim ve ama mevcut sayısına göre aslında az iş var. Vakti zamanında böyle değildi. Artık durum bu. İş bul, ne olursa olsun gir, sonrasında kendini yetiştirmeye bak. Bul derken muhtemelen bir switch'in, router'ın yanına bile yaklaşamayabilirsin, ama şu an için amacın bilgisayar sektörüne girmek olsun.

ugurugurcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer ki ücretsiz bir Cisco eğitimi arıyorsan Plato Akademi'yi araştır deirm.