Oneplus Türkiye

Bu konuyu okuyanlar

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Xiaomi, Oppo, Meizu gibi Çin menşeili markalar türkiyeye resmi olarak giriş yapmışken Oneplus gibi bir marka neden hâlâ Türkiye'de resmi olarak satış yapmıyor anlamış değilim. Kıbrısa bile satışları var ama Türkiyede yok. Var mıdır bununla ilgili birşeyler bilen?

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Birde Google telefonları keşke olsalar ülkemizde

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Valşa tr ye gelseler iyi olur ama akıllarından bile geçirmiyorşar

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Valşa tr ye gelseler iyi olur ama akıllarından bile geçirmiyorşar
Ona eyvallah tamam da madem Türkiye'de yok, bu ne böyle şaka yapar gibi.(Oneplus resmi sitesinde ülke seçimlerinde var.)
Screenshot_20191023-130803__01.jpg

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Xiaomi, Oppo, Meizu gibi Çin menşeili markalar türkiyeye resmi olarak giriş yapmışken Oneplus gibi bir marka neden hâlâ Türkiye'de resmi olarak satış yapmıyor anlamış değilim. Kıbrısa bile satışları var ama Türkiyede yok. Var mıdır bununla ilgili birşeyler bilen?

Bence bende aynı soruyu soruyorum, tahminimce cihazlarının segmentinden dolayı, Oppo, Xiaomi gibi üreticiler giriş seviyesinde cihazlar da üretirken OnePlus sadece amiral gemisi üretiyor. Ayrıca gelseler bile sen-ben alırız, samsung-apple-huawei düşkünleri bakmaz bile:)

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Bence bende aynı soruyu soruyorum, tahminimce cihazlarının segmentinden dolayı, Oppo, Xiaomi gibi üreticiler giriş seviyesinde cihazlar da üretirken OnePlus sadece amiral gemisi üretiyor. Ayrıca gelseler bile sen-ben alırız, samsung-apple-huawei düşkünleri bakmaz bile:)
İyi de ürettiği cihaz 1000 dolar değil ki, 6tyi 500dolara satıyor şu an. Yani Türkiye'de de çok rağbet görecek bir fiyat bandı var sonuçta amiral gemisi veya olmaması farketmez o bakımdan.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
İyi de ürettiği cihaz 1000 dolar değil ki, 6tyi 500dolara satıyor şu an. Yani Türkiye'de de çok rağbet görecek bir fiyat bandı var sonuçta amiral gemisi veya olmaması farketmez o bakımdan.
O 500 dolar buraya gelirse olur 5000 TL. Tek segment sattığı için fiyatı yükseltmesi gerekir. O paraya da anca telefondan iyi anlayanlar alır. Ülke ekonomisi ve pazar payı ile alakalı bir durum. Türkiye'de Apple harici bir firma sadece amiral gemisi satarak tutunamaz.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
O 500 dolar buraya gelirse olur 5000 TL. Tek segment sattığı için fiyatı yükseltmesi gerekir. O paraya da anca telefondan iyi anlayanlar alır. Ülke ekonomisi ve pazar payı ile alakalı bir durum. Türkiye'de Apple harici bir firma sadece amiral gemisi satarak tutunamaz.

Aynen hocam, zaten ülkeye gelse bile millet yine gider Mate 20 Pro, S10 falan alır. Yazılım ve donanımdan anlayan OnePlus alır:)

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Emin ol o üreticiler Türkiye piyasasına giriş yapsın çok kişi o cihazlara yönelir apple zaten fiyatlar yüzünden alınabilirliğini yitiyor fiyat olarak diğer amiral gemisi modellerin 1000 tl altında olaun yok satar..

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Emin ol o üreticiler Türkiye piyasasına giriş yapsın çok kişi o cihazlara yönelir apple zaten fiyatlar yüzünden alınabilirliğini yitiyor fiyat olarak diğer amiral gemisi modellerin 1000 tl altında olaun yok satar..

OnePlus’ın tasarımı bile yetiyor hocam?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
İthalatçı satışları bu konuda büyük etken. Xiaomi, ithalatçı satışlarına rağmen bu kadar telefon sattığını görünce normal olarak ülkeye giriş yapmak istedi. Başta fiyatlar çok gelse de bence şuan fiyatları uygun özellikle de 1-2 ay geçtikten sonra çok daha uygun hale geliyor. Ülkemize gelmesini bende isterim tabi. 4000 TL'ye bir OP7 alabilmek güzel olurdu :) Pixel 4 XL gelse bir 7000-8000 TL olur herhalde :D S10+ alacağıma Google alırdım tabi orası ayrı.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Kıbrıs ta oneplus yok diye biliyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bence Oneplus'ı TR garantili getirmezler. Şuan bile Oppo modelleri 5500 TL bantlarında satılıyor 730G flan olmasına rağmen.
855+ olan 2k ekranlı flan baya üst donanımlı Oneplus 7T pro flan en az 7-8 bin TL fiyatlara satılması gerekir Türkiyede ki vergi sistemine göre.
Bizim Türk insanı Çin'li markaya o kadar para vermem deyip gider 7000 TL verir 64 GB tırt Iphone 11 alır malesef.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu yıl gelecek büyük ihtimalle bir aksilik olmazsa.

Screenshot.png

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bence Oneplus'ı TR garantili getirmezler. Şuan bile Oppo modelleri 5500 TL bantlarında satılıyor 730G flan olmasına rağmen.
855+ olan 2k ekranlı flan baya üst donanımlı Oneplus 7T pro flan en az 7-8 bin TL fiyatlara satılması gerekir Türkiyede ki vergi sistemine göre.
Bizim Türk insanı Çin'li markaya o kadar para vermem deyip gider 7000 TL verir 64 GB tırt Iphone 11 alır malesef.
Fiyatlar yüksek olacaktır 7 - 8 bin tl olursa tercih edilir herşeyiyle iyi bir telefon üretiyorlar..

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Fiyatlar yüksek olacaktır 7 - 8 bin tl olursa tercih edilir herşeyiyle iyi bir telefon üretiyorlar..
Yani bana kalırsa OP7 Pro'nun şuan bir rakibi yok. Arayüz akıcılığı ve hızı konusunda diyecek bir şey yok zaten. Tasarım vs. görecelidir ama muazzam görünüyor bence telefonları. Ekran keza aynı şekilde. Güncelleme hızı ve ömrü çok iyi zaten. Bir tek kamera konusunda Samsung, Huawei ve Apple gibi markalara kıyasla geri kalıyor ancak geri kalan özellikler için bence değer.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Yani bana kalırsa OP7 Pro'nun şuan bir rakibi yok. Arayüz akıcılığı ve hızı konusunda diyecek bir şey yok zaten. Tasarım vs. görecelidir ama muazzam görünüyor bence telefonları. Ekran keza aynı şekilde. Güncelleme hızı ve ömrü çok iyi zaten. Bir tek kamera konusunda Samsung, Huawei ve Apple gibi markalara kıyasla geri kalıyor ancak geri kalan özellikler için bence değer.
Bende güzel buluyorum performansı çok iyi dediğiniz gibi kamera hariç diğer özellikleri rakipsiz kamerada bence yeterli seviyede..