OnePlus 8'in 120Hz Sıvı Ekranı yeni videoda tanıtıldı

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
oneplus-8-ekrani-ile-s20ye-meydan-okuyacak.jpg

OnePlus yeni ekran teknolojisini tüm yıl boyunca sanırım konuşacağız. Pixel 4 ve OnePlus 7 Pro'nun 90Hz ekranını aşan firma, önümüzdeki OnePlus 8'de ilk kez piyasaya çıkması beklenen yeni 120Hz Sıvı Ekran ile dalgalar yapmayı umuyor.

Dedikleri gibi, pudingin kanıtı yemekte - veya bu durumda kaydırma. OnePlus CEO'su Pete Lau, yeni OnePlus ekranının bir videosunu paylaştı ve keskin bir farkı tasvir etmek için tipik bir 60Hz ekranla karşılaştırdı.

"OnePlus 120Hz Sıvı Ekran: Bir akıllı telefonda şimdiye kadarki en akıcı, zahmetsiz kaydırma deneyimi."

Paylaşılan videodan kesinlikle etkileyici görünüyor, umarım telefon gerçekten açıldığında göze iyi gelecek.

2020 yılı telefonlar için pürüzsüz bir savaş alanına dönecek.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Çok kaymakımsı bir his verecek ama bunun iyi yanını çok görmüyorum. Normal kullanımda elbette güzel his verecek ama bataryadan da biraz yiyecek. Bence en güzel potansiyeli rekabetli olan oyunlarda olacak. Rog 2 zaten 120hz amolede geçti bile

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Çok kaymakımsı bir his verecek ama bunun iyi yanını çok görmüyorum. Normal kullanımda elbette güzel his verecek ama bataryadan da biraz yiyecek. Bence en güzel potansiyeli rekabetli olan oyunlarda olacak. Rog 2 zaten 120hz amolede geçti bile
Piyasada bir çok 90/120 hz ekran var artık fakat twitterda okuduğum bir floodda oneplusun açıklamaları beni şaşırtmıştı. Evet donanım olarak 120 hz ekranlar var fakat yazılım kısmında heryerde kullanılamıyor maalesef çoğu yerde standart 60hz kullanıldığı için. Oneplusun açıklamalarına göre yeni 120hz ekranlarla birlikte memc teknolojisi kullanılacakmış. Yani gerçek zamanlı bir algoritma kullanarak 24/30 fps görüntüleri 60 hatta 120fps'e çeviriyor.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Piyasada bir çok 90/120 hz ekran var artık fakat twitterda okuduğum bir floodda oneplusun açıklamaları beni şaşırtmıştı. Evet donanım olarak 120 hz ekranlar var fakat yazılım kısmında heryerde kullanılamıyor maalesef çoğu yerde standart 60hz kullanıldığı için. Oneplusun açıklamalarına göre yeni 120hz ekranlarla birlikte memc teknolojisi kullanılacakmış. Yani gerçek zamanlı bir algoritma kullanarak 24/30 fps görüntüleri 60 hatta 120fps'e çeviriyor.
Evet doğrudur. Yazdığım zaman 120hz led panel kullanan tek rog 2 vardı.

120hz özelliği her yerde kullanılmıyor çünkü gereksiz olabiliyor ve bildiğimiz gibi 60hz’ddn fazla batarya sömürüyor. Yazılım da büyük ihtimalle bu yüzden var. Android cihazları bilmiyorum ama ipad prodaki 120hz panel sadece arayüzde ve 120hz destekli uygulamalarda çalışıyor. Youtube gibi yerlerde ise 24hz’ye falan düşüyor.

Oneplus’ın bu özelliği gayet güzel. Oneplus zaten hızlı arayüzle biliniyor ve bu geleneği devam ettiriyor ama bence bu özellik gereksiz yere batarya sömürmesine neden olacak. Başka bir konuda da dediğim gibi 120hz şahsen anca rekabetli oyunlarda veya çizimde falan işe yarıyor.

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Ben gayet hoş buluyorum 120hzi deneme şansım oldu ve baya beğendim, batarya konusunda da iyi bir optimizasyon olursa çok iyi geri dönütleri olur kullanıcı açısından :)

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Oneplus aştı kendini