Oneplus 7,7 Pro Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

technologylover

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Ben de Oneplus 7 Pro almak istiyorum.Ancak önce yorumları göreyim dedim.Böyle daha kolay olur herhalde...

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Şahsen pop-up kameralar 1-2 sene içinde ortadan kalkacak belki o kadar bile sürmeyecek malum Oppo ve xiaomi geliştirdikleri yeni teknoloji ile kamera ve ekranı bütünleştirdi. O yüzden bence girme o işe. Ayrıca arkadaşın dediği gibi bir çok eksik yani var ve garantisiz. başına bi iş gelirse canın yanar.

kaptansparrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bugün itibariyle oneplus 7 pro sahibiyim. Sorularınız varsa cevaplayabilirim.

Ekli dosyalar

• IMG-20190731-WA0000.jpg
    IMG-20190731-WA0000.jpg
    79.8 KB · Görüntüleme: 953

Penah0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
garanti yok.yedek parça yok. imei yok. ip68 sertifikası yok. kablosuz şarj yok. ters şarj yok. fiyat 5-6 bin TL. büyük risk
ben de tam da bu eskiklerine göre s10 plus alacam. ama hızlı güzel cihaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bugün itibariyle oneplus 7 pro sahibiyim. Sorularınız varsa cevaplayabilirim.
motorlu kameraya güvenin ne kadar . ağırlığı çokmu

kaptansparrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
ben de tam da bu eskiklerine göre s10 plus alacam. ama hızlı güzel cihaz

motorlu kameraya güvenin ne kadar . ağırlığı çokmu
Mekanizma güven veriyor. Kolay kolay bişey olacağını sanmıyorum. Cihazın hızı kalitesi mükemmel. Benim gibi bir iPhone kullanıcısına iphone'u bıraktırdı. Herkese tavsiye ederim.

Penah0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Mekanizma güven veriyor. Kolay kolay bişey olacağını sanmıyorum. Cihazın hızı kalitesi mükemmel. Benim gibi bir iPhone kullanıcısına iphone'u bıraktırdı. Herkese tavsiye ederim.
imei problem yaratdıgı için s10 plusa yöneldim hem de

Reaksiyon puanı
1
Öncelikle herkese merhaba keyifli sorunsuz kullanımlar.
Note 2 ile başlayan s7 edge ile noktalıdığım samsung macerama son veren telefon olarak 1 gündür bende 8 256 oneplus 7 kırmızıyla aranıza katıldım.

Şimdiye dek onlarca telefonda garantiye gönderip dönmesini beklemeden yeni telefon almak zorunda kalan (dolayısıyla eskisi tamirden dönünce satan yada yakınlara veren) bir olarak garanti olayını çok umursamıyorum. İmei konusundaki gelişmeler tedirgin edici de olsa en fazla 250tl veririm diyerek önce mi9T ye sonra bir bocalamaya girip mate10pro s9plus s10e kafa karışıklığına müteakip eleye eleye oneplus a ulaştım.
s15.gif

Samsungdan sonra zorlandığım yada beğenmediğim yerler şunlar oldu:
Telefon konuşması sırasında hoperlörü ortalamazsanız ses az geliyor. İşin açıkçası bu kadar güçlü bir hoperlöre sahip bir cihazda bu beni şaşırttı ama moralimi bozmadı
s17.gif

Tanıtım videolarında gördüğüm parmak izi hızı beni büyülemişti evet çok hızlı ama ikinci kez yüklemeyi denememe rağmen sık sık parmak izimi algılayamaması beni üzdü ama moralimi hala bozamadı
s6.gif

Ekran s7 edge den sonra biraz yavan geldi kalite olarak ama 1. gün sonunda ona da alıştım hala moralim bozulmadı yani
s7.gif
s7.gif

Fotoğraf kalitesi eskiden olsaydı moralimi bozabilirdi belki çünkü yıllardır tüm cihazlarımda en öncelikli seçim sebebimdi. Ancak DSLR a geçtiğim için sunduğu (gece çekimlerinde mavi saturationu abrtının da ötesine kaçıran) yine de vasatın bir tık üstü olarak nitelendirebileceğim kamerası da moralimi bozamadı
s4.gif

Moralimi bozamadı hiçbiri çünkü cihaz kaymak gibi çalışıyor tazı gibi koşuyor arı gibi sokuyor
s17.gif
ve kurulumlar fotoğraf işlemeler sosyal medya paylaşımları vs herzamanki kullanımımda 2. şarjı bitirmem gerekirken hala %28 de olan bir şarjla karşı karşıyayım.
s8.gif

Moralimi tek bozan yedek şarj cihaz ve kablosu bulunmuyor olması ve kılıf çeşidinin tr de çok az olması oldu. Huawinin p30pro şarjını denemeyi düşünüyorum bakalım verim alacak mıyım göreceğiz.
s16.gif

Herkese keyifli sorunsuz kullanımlar dilerim.

kaptansparrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Öncelikle herkese merhaba keyifli sorunsuz kullanımlar.
Note 2 ile başlayan s7 edge ile noktalıdığım samsung macerama son veren telefon olarak 1 gündür bende 8 256 oneplus 7 kırmızıyla aranıza katıldım.

Şimdiye dek onlarca telefonda garantiye gönderip dönmesini beklemeden yeni telefon almak zorunda kalan (dolayısıyla eskisi tamirden dönünce satan yada yakınlara veren) bir olarak garanti olayını çok umursamıyorum. İmei konusundaki gelişmeler tedirgin edici de olsa en fazla 250tl veririm diyerek önce mi9T ye sonra bir bocalamaya girip mate10pro s9plus s10e kafa karışıklığına müteakip eleye eleye oneplus a ulaştım.
s15.gif

Samsungdan sonra zorlandığım yada beğenmediğim yerler şunlar oldu:
Telefon konuşması sırasında hoperlörü ortalamazsanız ses az geliyor. İşin açıkçası bu kadar güçlü bir hoperlöre sahip bir cihazda bu beni şaşırttı ama moralimi bozmadı
s17.gif

Tanıtım videolarında gördüğüm parmak izi hızı beni büyülemişti evet çok hızlı ama ikinci kez yüklemeyi denememe rağmen sık sık parmak izimi algılayamaması beni üzdü ama moralimi hala bozamadı
s6.gif

Ekran s7 edge den sonra biraz yavan geldi kalite olarak ama 1. gün sonunda ona da alıştım hala moralim bozulmadı yani
s7.gif
s7.gif

Fotoğraf kalitesi eskiden olsaydı moralimi bozabilirdi belki çünkü yıllardır tüm cihazlarımda en öncelikli seçim sebebimdi. Ancak DSLR a geçtiğim için sunduğu (gece çekimlerinde mavi saturationu abrtının da ötesine kaçıran) yine de vasatın bir tık üstü olarak nitelendirebileceğim kamerası da moralimi bozamadı
s4.gif

Moralimi bozamadı hiçbiri çünkü cihaz kaymak gibi çalışıyor tazı gibi koşuyor arı gibi sokuyor
s17.gif
ve kurulumlar fotoğraf işlemeler sosyal medya paylaşımları vs herzamanki kullanımımda 2. şarjı bitirmem gerekirken hala %28 de olan bir şarjla karşı karşıyayım.
s8.gif

Moralimi tek bozan yedek şarj cihaz ve kablosu bulunmuyor olması ve kılıf çeşidinin tr de çok az olması oldu. Huawinin p30pro şarjını denemeyi düşünüyorum bakalım verim alacak mıyım göreceğiz.
s16.gif

Herkese keyifli sorunsuz kullanımlar dilerim.
Dostum ben pro kullanıcısıyım. Parmak izi jet gibi açılmadığı hiç olmadı. İphone X den geçtim kamerası çok başarılı. Kamerada Bir eksiklik hissetmedim.iphone x den önce s8 plus kullandım. Ekranda mükemmel. Pro ya geçmeni öneririm. 90 hz ekrana alıştıktan sonra diğer bütün ekranlar sana yavan gelecek :)

kaptansparrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Kullanım olarak eksiği yok. Kutudan kulaklık çıkmaması eksik sayılabilir. Evet imei attım cihaz güncelleme almaya devam ediyor. Bi sıkıntı yaşamadım şimdilik. Bu telefonun ekranına alıştıktan sonra diğerleri çok yavaş geliyor. 90 hz gerçekten çok fark ediyor.

MehmedAkd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Kullanım olarak eksiği yok. Kutudan kulaklık çıkmaması eksik sayılabilir. Evet imei attım cihaz güncelleme almaya devam ediyor. Bi sıkıntı yaşamadım şimdilik. Bu telefonun ekranına alıştıktan sonra diğerleri çok yavaş geliyor. 90 hz gerçekten çok fark ediyor.
Tessekur ederim yardimin icin

besiktasjk87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu sorunları yaşayan ve çözen oldu mu ?
Maillerde push mail özelliği yok mu ?
Oneplus 7 pro aktif kullanıcısı değilim ama telefon araştırıyorum , 7T pro ya da 10 ekim de çıkacak oppo modelleri için pusudayım .
Xs max den bu cihazlara geçilir mi bir de , geçenler yorum yaparsa sevinirim.

Ekli dosyalar

• D0FE8311-1493-4B53-B78F-A00D003EB66D.jpeg
    D0FE8311-1493-4B53-B78F-A00D003EB66D.jpeg
    141.7 KB · Görüntüleme: 807

ryhonel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba herkese, Android 10 güncellemesinden sonra wifi ve 4g hat kesilip 3-5 sn.içinde geri geliyor.

Böyle bir sorun yaşayan var mı?

Yavuzb

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ
Editor
Reaksiyon puanı
10
Merhaba efendiler, geçen hafta mavi Oneplus 7 Pro 12/256 ile aranıza katıldım. Sorusu, sorunu olan olursa bana ulaşabilir elimden geldiğince yardımcı olurum. Alır almaz güncellemesi geldi yaptım. Anlık olarak sorunum yok, olursa bu mesajı güncellerim.

Yavuzb

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ
Editor
Reaksiyon puanı
10
Bu sorunları yaşayan ve çözen oldu mu ?
Maillerde push mail özelliği yok mu ?
Oneplus 7 pro aktif kullanıcısı değilim ama telefon araştırıyorum , 7T pro ya da 10 ekim de çıkacak oppo modelleri için pusudayım .
Xs max den bu cihazlara geçilir mi bir de , geçenler yorum yaparsa sevinirim.

Tek tek cevaplayayım:
1 - Ayarı var.
2 - Doğru ama sıkıntı yaratmıyor.
3 - Şu an stabil güncellemelerle düzeltilmiş olabilir.
4 - İş mailim tanımlı ve PC ye mail düşmeden telefona düşüyor yani çok hızlı şu an. Diğer yazdıklarınız da düzeltilmiş görünüyor ben sorun yaşamadım.
5 - Doğru kısayolu yok ama bunun için 3. parti uygulamalar var kullanabilirsin.
6 - Taşı diyorsun taşıyor bunu anlamadım.
7 - Orijinal ürünleri dışında ürün kullanmadım her seferinde de çıkıyor benim telefonumda.
8 - Bluetooth konusunu TV de denemedim ama arabada stabil çalışıyor hatta kendi uygulaması var araba dururken açıp tanımlayıp arabayı kullanamaya devam etmenizi istiyor.

Merhaba herkese, Android 10 güncellemesinden sonra wifi ve 4g hat kesilip 3-5 sn.içinde geri geliyor.

An İtibari ile böyle bir sorun yaşadığımı söyleyemem. VoLTE aktif ettim sebebi o olabilir mi emin değilim ama dene istersen.

ryhonel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bende de aynı sorun var şunu farkettim konum servisini açınca ve konum aktif olduğunda hat gidiyor

1umut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba Oneplus 7 kırmızı kullanıcısıyım çokmemnunum alırsam 8 alırım bu saaten sonra 7 şuan satışı yok düz olan 7 modeli bence en iyi model 7 belkide bu sebepten şuan bulunmuyor.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
An itibariyle oneplus 7 kırmızı 8/256 modeliyle aranıza katıldım. 6Tden geçtim şu ana kadar gördüğüm en büyük fark parmak izi okuyucu hızı.

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
An itibariyle oneplus 7 kırmızı 8/256 modeliyle aranıza katıldım. 6Tden geçtim şu ana kadar gördüğüm en büyük fark parmak izi okuyucu hızı.
Hayırlı olsun. Ben de bu aralar telefon arayışındayım, hatta bir ara Oneplus 7t proya gözümü diktim ama araştırınca amoled yanığının kronik sorun olduğunu öğrendim. Ama bir yandan da riski alıp kullanmak istiyorum. Çok kararsız kaldım.

Reaksiyon puanı
6,381
garanti yok.yedek parça yok. imei yok. ip68 sertifikası yok. kablosuz şarj yok. ters şarj yok. fiyat 5-6 bin TL. büyük risk
Hah. Hayatımda gördüğüm en sallanılmış cümle. IMEI kaydı yoksa zaten 5-6 bin olmuyor. IP 68 sertifikası da hiç bir onun fiyatında olan cihazda yok. Kablosuz şarj ve ters şarj da yok.

Sırf kötü demek için en saçma nedenleri bulmak hayret ettiriyor.

Reaksiyon puanı
7,999
Hah. Hayatımda gördüğüm en sallanılmış cümle. IMEI kaydı yoksa zaten 5-6 bin olmuyor. IP 68 sertifikası da hiç bir onun fiyatında olan cihazda yok. Kablosuz şarj ve ters şarj da yok.

Sırf kötü demek için en saçma nedenleri bulmak hayret ettiriyor.
Sizin Apple konularında söylediklerinizden sonra bizde aynı tepkiyi veriyoruz iyi bir ironi olmuş.

Reaksiyon puanı
6,381
Sizin Apple konularında söylediklerinizden sonra bizde aynı tepkiyi veriyoruz iyi bir ironi olmuş.
Bir konuda önce fan boy olman lazım, özellikle mi9T ve note 8 fan boyları meşhurdur gibi şeyler yazdınız.

O konu bu:

Dostum ben pro kullanıcısıyım. Parmak izi jet gibi açılmadığı hiç olmadı. İphone X den geçtim kamerası çok başarılı. Kamerada Bir eksiklik hissetmedim.iphone x den önce s8 plus kullandım. Ekranda mükemmel. Pro ya geçmeni öneririm. 90 hz ekrana alıştıktan sonra diğer bütün ekranlar sana yavan gelecek :)
Kamera konusunu biraz açar mısınız?

Video performansı, özellikle de fotoğraf performansı nasıl?

Reaksiyon puanı
7,999
Bir konuda önce fan boy olman lazım, özellikle mi9T ve note 8 fan boyları meşhurdur gibi şeyler yazdınız.

O konu bu:

Kamera konusunu biraz açar mısınız?

Video performansı, özellikle de fotoğraf performansı nasıl?
Meşhur Xiaomi fanboyumuzsun seni örnek gösteriyoruz işte konularda

Reaksiyon puanı
6,381
Meşhur Xiaomi fanboyumuzsun seni örnek gösteriyoruz işte konularda
Böyle zannediyorsunuz ama tek yaptığınız kendi kendinize dönmek.

Saçma sapan laf attığınızı falan zannediyorsunuz ama açıkçası umurumda bile değilsiniz. Sizin gibi sürekli boş boş laf atma çabasına girmiyorum. Çünkü bu sadece benim seviyemi düşürür.

Kendi kabul etmediğiniz ağır Apple fanboyluğunuzu görün lütfen.

Reaksiyon puanı
7,999
Böyle zannediyorsunuz ama tek yaptığınız kendi kendinize dönmek.

Saçma sapan laf attığınızı falan zannediyorsunuz ama açıkçası umurumda bile değilsiniz. Sizin gibi sürekli boş boş laf atma çabasına girmiyorum. Çünkü bu sadece benim seviyemi düşürür.

Kendi kabul etmediğiniz ağır Apple fanboyluğunuzu görün lütfen.
Ben şu an fanboyum değilim demedim. Her konuda Apple övüp kenara çekilip fanboy değilim demiyorum , kullanmadığım Mi cihazlarını yaptığınız gibi hayal gücümle kullanıyormuş gibi yapıp eleştirmiyorum memnunum. Seviyeler ortada iyi forumlar.