Oneplus 6T Almak Mantikli mi? (Icime pek sinmiyor)

Bu konuyu okuyanlar

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Asus markasınıda bir incele istersen, ben 6 seneye yakın asus kullandım hiç verdiğim paraya pişman olmadım sonuna kadar hak ediyor, şimdi mi 9 kullanıyorum ve xiaomi aldığıma pişmanım.

Asus Zenui arayüzü harika ve son derece stabil, ayrıca Basit mod ve Çocuk modu gibi özellikleride çok işlevsel.

Op7 pro çok tavsiye edildi fakat yazılımda ufak tefek aksaklıkları ve sorunları vardı bir ara şuan düzeltildi mi bilmiyorum.

Xiaomi yazılım konusunda en geriden birinci sırada. Böyle rezillik görmedim. Akıllı telefon demek için deli olmak gerekir. GM gibi bu da çocuklar için olan bir marka, hiç bulaşma Zaten bir çok sosyal uygulamalarlada uyumsuzluk sorunları var.

Huawei avrupada oldukça tutuldu ve bencede hakediyor mi 9 alma hatasını yapmasaydım bende s10e, p20 pro yada op7 pro modellerini düşünüyordum.

asus'un mobile anlaminda pek bi tutan ürünü yok hocam o yüzden sicak bakmiyorum. Xiaomi konusunda benzer seyleri düsünüyorum.. Huawei cok iyi ama iste ban olayi var yoksa bence daha da artacak ve samsung'u hatta apple'i tahtindan edecek bir marka.. Kendi marketlerini vs kurdular ama google play'in yerini alabileceklerini sanmiyorum. ama ben sahsen burda kendim icin bir tane huawei telefon almak istiyorum ama annem icin ya samsung s9 ya da oneplus 7 pro olacak gibi görünüyor..

2 katını verme diye bir şey yok. Devletin politikası bu maalesef. Kısmen doğru buluyorum bu politikayı. Ancak bu durum maalesef içerdeki çakma üreticilere şark kurnazlığı fırsatı vermekte ve 5 para etmez saçma sapan config'de cihaz üretip/ürettirip yüksek fiyatlara iteliyorlar amiyane tabirle.(Vestel, GM, Casper vb)

Y.dışından tabii ki alabilirsiniz. Bu sizin tercihiniz. Zaten bu yüzden 1500 TL oldu kayıt parası. Bu arada ben olsam yüksek config'de (amiral gemisi) cihaz getirtin derim. Misal iPhone 11 699$. Bugünkü kurla (tax free de düşersek) ve 1500 TL kayıt parası de eklersek 5200-5300 TL'ye mal oluyor. TR fiyatı muhtemelen 9999 TL felan olacak en az. E değer o zaman.

hocam ben bir sürü ülke gördüm hic bir ülkede imei kayit ettirmek gibi sacma sapan bir sey duymadim. %50 den fazla vergi alirsan millet de hakli olarak yurtdisina yönelir.. Onu da engellemek icin aptalca seyler yapilmaya baslanir.. Yok pasaport kaydi yok 130 liradan 1500 liraya cikarmalar, yok kayit yaptiran kisi kendi hattiyla kullanmak zorunda vs.. Cin'de bile bu kadar sacmalik yok.. Bu politikanin neresi dogru? Vestel adam gibi telefon yapti da insanlar mi almadi? Bir cok seyi cinde üretip türkiye'de montajini yapip türk mali damga bastirarak ise yaramaz telefonlarini haddiden fazla paraya satmalari ne ve bunu devlet destekli yapiyorlar.. yerli maliymis.. Bunlari yutmayacak kadar teknik bilgi sahibiyim..

Ben 1 kurus bile vergi vermem bu telefon olayina.O yüzden imei atilacak telefonlara bakacagim, alt model olsun ama yine de alt modelini alacagim... Bu adamlara haybeden 1500 lira vermeyecegim.

Huawei P30 Pro 128 GB => hepsiburada fiyati 7.175 TL
=> isvicre fiyati 729 frank = 4117 TL (isvicre'de oturum iznim oldugu icin tax free alamiyorum)
=> fark %42
=> almanya fiyati = 630 euro => -tax free fiyati 510 euro => 3197 TL
=> fark %55. 44

Huawei p30'a simdilik imei atilamadigi icin bunu almiyorum ama ben bu telefonu atiyorum kendime alacagim. Sen devletin bu politikasini destekleyen biri olarak benden 2 kat fazla verip alabilirsin ama benim elimde böyle bi sans varsa neden 2 kat ödeyeyim? Ayrica 2 kat degil diyordun.. Istersen sana sitelerin linkini de vereyim ..

sonuc olarak; devlet %50 civari kar ediyor, ayni sey benzinde de, arabalarda da... Üretmeyen devlet mecburen vergi ve zam ile gecinmeye calisacaktir. Cok az ekonomik bilgim olmasina ragmen bunlari biliyorken yüzlerce danismani olanlarin haberi bile yok. Üretim yerine insaat sektörüne yatirim yapiyor, sonuc da böyle olur ve daha kötü olacak..

Sokak röportajlarini izliyorum, adam diyor cebinde 5000 tlik telefon var utanmadan konusuyorlar diye.. Yahu burda asgari ücret alan kisi en son cikan iphone'u rahatlikla alabiliyor, ailesiyle tatile gidebiliyor.. Türkiye böyle bir refah seviyesine neden kavusamiyor diye soracagina, kendi vatandasina 5000 tlik telefonu cok görüyor ki o telefonun ederi normal sartlarda bile 2000-2500 tl. Ben bir yazilim mühendisi olarak son cikan iphonlarin en yüksek modellerinden aylik maasimla 6-7 tane satin alabiliyorum. Türkiye'de benim seviyemde hangi yazilimci 6-7 iphone alabilir tek maasiyla? En baba yigidi bir bir aylik maasiyla 1 tane iphone alabilir..
cünkü alim gücü düsük, cünkü türkiye fakir bir ülke ve gittikce fakirlesiyor, paranin degeri yok, dünyadan bi haber insanlar kendilerini hala güclü, zengin zannediyorlar, batti denilen yunanistan'in bile asgari ücreti türkiye'nin 2 kati belki daha fazla... Komedi gibi ülke.. Siyaset tartismak istemiyorum ancak gözünüzü acin.. Ben 1.5 aylik maasimla bmw x1'e binebiliyorsam, türkiye'de 10 bin tl alan bir yazilim mühendisi ayni arac icin yaklasik 300 ay calismasi lazim... Evet türkiye süper güc... yersen... ;)

Son düzenleme:

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
asus'un mobile anlaminda pek bi tutan ürünü yok hocam o yüzden sicak bakmiyorum. Xiaomi konusunda benzer seyleri düsünüyorum.. Huawei cok iyi ama iste ban olayi var yoksa bence daha da artacak ve samsung'u hatta apple'i tahtindan edecek bir marka.. Kendi marketlerini vs kurdular ama google play'in yerini alabileceklerini sanmiyorum. ama ben sahsen burda kendim icin bir tane huawei telefon almak istiyorum ama annem icin ya samsung s9 ya da oneplus 7 pro olacak gibi görünüyor..

hocam ben bir sürü ülke gördüm hic bir ülkede imei kayit ettirmek gibi sacma sapan bir sey duymadim. %50 den fazla vergi alirsan millet de hakli olarak yurtdisina yönelir.. Onu da engellemek icin aptalca seyler yapilmaya baslanir.. Yok pasaport kaydi yok 130 liradan 1500 liraya cikarmalar, yok kayit yaptiran kisi kendi hattiyla kullanmak zorunda vs.. Cin'de bile bu kadar sacmalik yok.. Bu politikanin neresi dogru? Vestel adam gibi telefon yapti da insanlar mi almadi? Bir cok seyi cinde üretip türkiye'de montajini yapip türk mali damga bastirarak ise yaramaz telefonlarini haddiden fazla paraya satmalari ne ve bunu devlet destekli yapiyorlar.. yerli maliymis.. Bunlari yutmayacak kadar teknik bilgi sahibiyim..

Ben 1 kurus bile vergi vermem bu telefon olayina.O yüzden imei atilacak telefonlara bakacagim, alt model olsun ama yine de alt modelini alacagim... Bu adamlara haybeden 1500 lira vermeyecegim.

Huawei P30 Pro 128 GB => hepsiburada fiyati 7.175 TL
=> isvicre fiyati 729 frank = 4117 TL (isvicre'de oturum iznim oldugu icin tax free alamiyorum)
=> fark %42
=> almanya fiyati = 630 euro => -tax free fiyati 510 euro => 3197 TL
=> fark %55. 44

Huawei p30'a simdilik imei atilamadigi icin bunu almiyorum ama ben bu telefonu atiyorum kendime alacagim. Sen devletin bu politikasini destekleyen biri olarak benden 2 kat fazla verip alabilirsin ama benim elimde böyle bi sans varsa neden 2 kat ödeyeyim? Ayrica 2 kat degil diyordun.. Istersen sana sitelerin linkini de vereyim ..

sonuc olarak; devlet %50 civari kar ediyor, ayni sey benzinde de, arabalarda da... Üretmeyen devlet mecburen vergi ve zam ile gecinmeye calisacaktir. Cok az ekonomik bilgim olmasina ragmen bunlari biliyorken yüzlerce danismani olanlarin haberi bile yok. Üretim yerine insaat sektörüne yatirim yapiyor, sonuc da böyle olur ve daha kötü olacak..

Sokak röportajlarini izliyorum, adam diyor cebinde 5000 tlik telefon var utanmadan konusuyorlar diye.. Yahu burda asgari ücret alan kisi en son cikan iphone'u rahatlikla alabiliyor, ailesiyle tatile gidebiliyor.. Türkiye böyle bir refah seviyesine neden kavusamiyor diye soracagina, kendi vatandasina 5000 tlik telefonu cok görüyor ki o telefonun ederi normal sartlarda bile 2000-2500 tl. Ben bir yazilim mühendisi olarak son cikan iphonlarin en yüksek modellerinden aylik maasimla 6-7 tane satin alabiliyorum. Türkiye'de benim seviyemde hangi yazilimci 6-7 iphone alabilir tek maasiyla? En baba yigidi bir bir aylik maasiyla 1 tane iphone alabilir..
cünkü alim gücü düsük, cünkü türkiye fakir bir ülke ve gittikce fakirlesiyor, paranin degeri yok, dünyadan bi haber insanlar kendilerini hala güclü, zengin zannediyorlar, batti denilen yunanistan'in bile asgari ücreti türkiye'nin 2 kati belki daha fazla... Komedi gibi ülke.. Siyaset tartismak istemiyorum ancak gözünüzü acin.. Ben 1.5 aylik maasimla bmw x1'e binebiliyorsam, türkiye'de 10 bin tl alan bir yazilim mühendisi ayni arac icin yaklasik 300 ay calismasi lazim... Evet türkiye süper güc... yersen... ;)

Konu siyasete kayacak ama dediklerinde haklı olmana rağmen Türkiye maalesef kuruluşundan 20 sene sonra tamamen saçma sapan politikalara yöneldi.

Temelde problem basit aslında : Tembel bir milletiz.

Yani üretenden vergi almak konusunda üzerimize yok.

uzun vadeli stratejilerimiz yok. Her alanda.

Neyse, konu cep telefonları. Geçenlerde bir konu açmıştım.

Şimdi sen bu devletin başında olsan ne yapardın?

Bu cihazları biz üretmiyoruz. Cari açığın en büyük beselemesi bu tür şeyler.

Üretmiyoruz da. Üretmek yerine başka şeylere yöneldik. Basit bir örnek; 150 dönüm e sahip tarlası olan bir tanıdığım 3 yıldır üretim içerisinde değil. Neden diye sorduğumda "Teşvikleri alıyorum, tarlayı parsellere böldüm, üretmek isteyene ortağım %30-40 oranında, onlar gelip tarlayı sürüyor, ekim yapıyor, ben de zaten teşvikleri alıyorum. Keyfim yerinde.

Her şey yasalara yönetmeliklere tebliğlere uygun, ama kimin umurunda ki.

Vermiş olduğun örnek üst seviye cihaz. Maalesef bu konuda farklar büyük. Örneğin 1 iphone11 TR fiyatı ile 3500 -3800 TL aralığında. Ancak büyük kar marjları konuluyor. Vergisini de ekleyince o farklar uçuyor.

Ben bugün en üst seviye cihaz almayı düşünsem hiç düşünmeden Amerika'dan Pixel felan getirtirim. Olmadı Almanya dan. 1500 TL için de KKTC'ye 1-2 günlüğüne gider gelirim. Kaydımı yaptırırım.

Fakat atladığın nokta şu; bu ürünlerin global warranty'si olanlar var olmayan da var. Elektronik şans işi. Bir hata oldu mu fena oluyor.

Bir de beni savunduruyorsun ya şu sistem konusunda. IMEI kaydetme durumu 2-3 ülkede daha var (Azerbaycan ve Pakistan'ı biliyorum) başka ülkelerde yok.

Sözün özü; bu vergilerin kalkması için ülkece "Lan benim vergimi ne ettin?" diye sorgulamamız lazım.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Yazdigin bir cok seye katiliyorum ancak tembel milletiz diye hirsizlik, ückagitcilik yapmak zorunda degiliz. Devletin sistemi bozuk. Bahsettigin tesvik olaylari mantikli ama mantiksiz bir sey var, denetimi..Verdigin her seyin denetimini kurusu kurusuna yapacaksin.Planini yapacaksin.Böylece verdigin tesvik karsisinda X ürün elde edilmesi lazim.Bundan azi elde ediliyorsa tesviki alan kisiye agir ceza verip men edeceksin. Böylece yapamayacak adam bu islere bulasmayacak. Türkiye'de denetleyiciler bile birilerinin korkusuyla hareket ediyor..

Devlet üretmiyor diye, evet haklilar vergi almali diye bir olay yok, zaten üretmeyen devletin sonu bu.Birazcik beyni olan görüyor bunu.Bile bile bu noktaya kendileri getirdiler.Devletin daha cok paraya ihtiyaci olacak o yüzden her sey daha pahalanacak bu baslangic.Ama cözüm yolu bu degil. Türkiye kendi kendine yeten bir tarim ülkesiyken simdi bir cok tarim ürünü disardan geliyor..Bunun sebebi yanlis politikalar..Ve bu mantaliteyle cözülecek isler degil. O yüzden mantiklarini degistirmedikce kim bilir nelere vergi ödeyeceksiniz..

Bahsettigin imei kayit eden diger ülkelere baktim :) onlar da yeni baslamislar.
Azerbaycan 2018'de baslamis Mobil Cihazların Qeydiyyat Sistemi (yine fiyatlari türkiye'den uygun)
pakistan'da da 2018 de baslamis How to Register your mobile devices on arrival at Airport in Pakistan
yilda 5 cihaz kayit ettirebiliyorsun, ilk cihaz ücretsiz kayit, digerlerinin fiyatlarini bulamadim.

Bu ülkelerin imei kayit olani kimden ögrendikleri asikar.. Türkiye'de zaten bir 3. dünya ülkesi oldugu icin bu tarz ülkelerde normal zaten.. üretim yapmayan ülkelerin sonu öyle olacaktir elbette.. Bunu bilmek icin kahin olmaya gerek yok

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Hocam tembellik ile üçkağıtçılığı bir tutmamak lazım.

Şu anda dönen sistem şu; "ben burada x sene çalışacağım, işi öğreneyim, sonrasında 3 liralık işi 25 liraya yaptırayım oh mis"

O kadar çok var ki.

Bunu çözmek çok basit aslında. Zekeriya Temizel'in NEREDEN BULDUN yasası mutlaka olmalı. Öyle 2 memur gidip 2 milyonluk daire alamamalı. Alıyorsa devlet "Hop kardeşim, nereden geldi bu madenin suyu" demeli.

ama maalesef size güneydoğuyu anlatsam ohoooo

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
hocam 5 sene boyunca 5s kullandım ondan beridir hiç model yükseltemedim bana her yönden yetersiz geliyor ve bataryası bana cinnet geçirtiyor müzik zevkimin içine tükürüyor kablosuz kulaklık ile müzik dinliyorum okula gelince ya şarjım bitiyor ya da tek basamaklara düşüyor şarj aleti olmadan evden çıkamıyorum artık ben şarj aleti taşımaktan ilallah ettim canıma tak etti 5s benim ilk ve son İPhone'um olacak bir daha asla İPhone kullanmayacam kaç kere lightning kablosu değiştirdim bilmiyorum beni kablo masrafına soktu tükürdüğümün telefonu bu saatten sonra İPhone alanın da aklına tüküreyim nefret ediyorum lan yeter be başlayacam sizin İPhone'nuza
Apple sürekli yerinde sayıyor ve ben cidden sıkıldım IOS 7'den beridir arayüz aynı simgeler aynı bir de IOS 13'te karanlık modu eklemişler ilk biz bulduk diye nispet yapmaları da ayrı bir komiğime gidiyor hele mobil veri kısayolunu eklemek ile çok geç kaldılar ben gerçekten eğer Apple alırsam sadece İPad alırım o da bana yeter ama tablet şuanda bana gereksiz geliyor
Şuanda ben Xiaomi'ye geçmek için can atıyorum adamların telefonları akıllı saatleri benim daha çok hoşuma gidiyor yemin ediyorum 5s'i de 300'e okutup İPhone maceramı bitirmek istiyorum
@Ahmet Emre Toraman

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hocam tembellik ile üçkağıtçılığı bir tutmamak lazım.

Şu anda dönen sistem şu; "ben burada x sene çalışacağım, işi öğreneyim, sonrasında 3 liralık işi 25 liraya yaptırayım oh mis"

O kadar çok var ki.

Bunu çözmek çok basit aslında. Zekeriya Temizel'in NEREDEN BULDUN yasası mutlaka olmalı. Öyle 2 memur gidip 2 milyonluk daire alamamalı. Alıyorsa devlet "Hop kardeşim, nereden geldi bu madenin suyu" demeli.

ama maalesef size güneydoğuyu anlatsam ohoooo

Doğuda en büyük yolsuzluğu devlet memuru yapıyor ama işlerini yapmadıkları için halkda onlara ayak uyduruyor. (Ya devlet başa ya kuzgun leşe)... Doğuda türk, arap, kürt farketmez devleti takan yok batıdaki kesim ise ss her şeyini ödüyor ama birde şu var bir yerde bir delik açılırsa bu karadelik gibi bütün ülkeyi yutar Türkiyeninde geri kalma hikayesi bu aslında. Bu gün ben işsizim, bugün ben hastayım gss pirim borcum birikmiş... altta biz kaldık a. satayım... herkes yedi. :(

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Google dan sonra güncelleme konusunda en iyi firma. 5T kullanıyorum, aldığım günden beri takır takır alıyorum güncellemeleri. Oneplus 7T çıktı ve hâlâ oneplus 3 bile android 9 alıyor.
Bende bir gün OnePlus almak istiyorum Xiaomi'den sonra en sevdiğim marka diyebilirim

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Eskiden 799-899 olan cihazlar 1000-1200 dolar seviyesine çıktı. Malum burada da fiyatlar hayli yüksek. İphone 8 bile 5800 civarı. İphone 7 4500 civarı. Samsunglar bile 5 bin üstü olunca ki yetkili servislerde kalite malum yerlerde.
Ben olsam delta hariç alabildigim en ucuz paralel ithalat çin menşeili (xiaomi,meizu,oppo,oneplus va)
Alıp konuyu kapatırdim. Xiaomi Mi8 in ekranı kırılsa 850 ₺ . Yeni cihazların ekranları bir hayli fazla.

Şu an 5t kullanıyorum. Tamir olmayacak durumu olsa , ağir olmasina rağmen mi 9t alırdım. Ama anneme alacak olsam samsung alırdım.( Arayüz kullanımı daha kolay )

Reaksiyon puanı
390
Dur ablana diyeyim sana 1 adet redmi 7a alsın aahahaha
Yok hocam 5a olsun daha iyi olur :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam black friday aralıkta değil kasım'da sadece 1 ay dayanmam lazım ablamda gidip 1500 tl telefon almasın da en çok o koyar bana
Sizinkiler zaten size telefon alacak hocam. Böyle bi şey olmaz bence.
Ayrıca 1 ay varsa zaman daha çabuk geçer. Siz aldınız sayın bence :D

Vur dedik öldürdün Mİ9T alınacak başka bir şey istemiyorum yeterince açık değil mi ?
Arkadaş kendince şaka yapmış :D

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Eskiden 799-899 olan cihazlar 1000-1200 dolar seviyesine çıktı. Malum burada da fiyatlar hayli yüksek. İphone 8 bile 5800 civarı. İphone 7 4500 civarı. Samsunglar bile 5 bin üstü olunca ki yetkili servislerde kalite malum yerlerde.
Ben olsam delta hariç alabildigim en ucuz paralel ithalat çin menşeili (xiaomi,meizu,oppo,oneplus va)
Alıp konuyu kapatırdim. Xiaomi Mi8 in ekranı kırılsa 850 ₺ . Yeni cihazların ekranları bir hayli fazla.

Şu an 5t kullanıyorum. Tamir olmayacak durumu olsa , ağir olmasina rağmen mi 9t alırdım. Ama anneme alacak olsam samsung alırdım.( Arayüz kullanımı daha kolay )
Bende OnePlus kullanmak isterdim de hem temin etmesi zor imei desen 1500 tl ülkemizde satılmamasını anlıyorum da bari ithalatçı garantili satılsa 7 serisi ona da razıyım

Şaka len. Mi9 Lite al 9T pahalı gelirse. :D
Reis ikisinin fiyatları hemen hemen aynı daha iyisi varken niye Lite'ı alayım hem ben Mİ9 Lite'ı ablam için düşünüyorum bakalım Xperia XA'dan Mİ9 Lite'a geçince mini cooper'dan inip Lamborghini'ye binmiş gibi olacak diye tahmin ediyorum

Hocam Mİ9T daha iyidir. Çerçevesiz ekranı, pop up kamerası, işlemci gücü gibi özellikler zaten Mİ9T'yi almamız gerektiğini gösteriyor. Bi de arada çok az fiyat farkı var.
Bir de Mİ9 Lite'dan bahsedince üyelerden biri Mİ9T'den de mi vazgeçtiniz hocam dedi

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Bende OnePlus kullanmak isterdim de hem temin etmesi zor imei desen 1500 tl ülkemizde satılmamasını anlıyorum da bari ithalatçı garantili satılsa 7 serisi ona da razıyım

Reis ikisinin fiyatları hemen hemen aynı daha iyisi varken niye Lite'ı alayım hem ben Mİ9 Lite'ı ablam için düşünüyorum bakalım Xperia XA'dan Mİ9 Lite'a geçince mini cooper'dan inip Lamborghini'ye binmiş gibi olacak diye tahmin ediyorum

Bir de Mİ9 Lite'dan bahsedince üyelerden biri Mİ9T'den de mi vazgeçtiniz hocam dedi

Mini Cooper da güzel araçtır ha

:tearsofjoy:

Reaksiyon puanı
390
Mini Cooper da güzel araçtır ha

:tearsofjoy:

Ben Maserati Mustang Lamborghini tarzı arabalar seviyorum yani spor araba seviyorum
Onlar da araba mı? En iyi araba Mclaren ve Bugatti. Gerisi fasa fiso :D

Aman hocam. Mİ9T vazgeçilmezdir :)

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
390
McLaren demişken OnePlus'ın McLaren edition'ı da var
Mİ9T'den kolay kolay vazgeçmem hocam
Mclaren aldığım da bu telefonu da alacam:
https://cloud.video.taobao.com/play/u/17290050089/p/1/e/6/t/10301/217347161997.mp4
Mİ9T vazgeçilmezimiz zaten :D

Yeni model gelecek onda da mclaren versiyonu birşey yapacaklar galiba. Yani bu videodan öyle görünüyor gibi
O zaman Mclaren'i bu telefon çıktıktan sonra alırım. Sonrada arabam ile telefonu kombin yapmış olurum.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
https://cloud.video.taobao.com/play/u/17290050089/p/1/e/6/t/10301/217347161997.mp4
Hocam yalnız siz McLaren aldığınız zaman 6T'nin modası geçer OnePlus 10-11 çıkar

O zaman Mclaren'i bu telefon çıktıktan sonra alırım. Sonrada arabam ile telefonu kombin yapmış olurum.
Ben Mİ9T'yi kendim için dedim aslında dediğim gibi Mİ9T'den başka telefon istemiyorum alacaklarsa onu alsınlar bu konuda da oldukça inatçıyım

Reaksiyon puanı
390
Hocam yalnız siz McLaren aldığınız zaman 6T'nin modası geçer OnePlus 10-11 çıkar

Ben Mİ9T'yi kendim için dedim aslında dediğim gibi Mİ9T'den başka telefon istemiyorum alacaklarsa onu alsınlar bu konuda da oldukça inatçıyım
Hocam belki de piyangodan iyi para çıkacak. :D. O zaman erkenden Mclaren'ime kavuşmuş olurum.
O halde yumruğunuzu masaya vurun ya bu telefon ya bu telefon diyin : ))

Reaksiyon puanı
390
Boş ver be ya sen çıkmayacak gibi düşün (çıkmayacak) Oneplus 20 clio edition alırsın takma o kadar. ;)
Hocam ben de şakasındayım zaten. Ayrıca ömrümde piyango bileti almadım almam da :). Alsam da çıkma ihtimali neredeyse az onu da biliyorum.
Bu arada elimde Mİ9T varken başka telefon almam artık :D

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam belki de piyangodan iyi para çıkacak. :D. O zaman erkenden Mclaren'ime kavuşmuş olurum.
O halde yumruğunuzu masaya vurun ya bu telefon ya bu telefon diyin : ))
YA FERRO YA MERRO HOCAM
bende Mİ9T'ye geçince muradıma erecem 4 sene beni götürsün de başka bir şey istemiyorum

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ortalam 5 yıl rahat götürür bence. Black friday de yaklaştı zaten. İyi bir indirime gireceğini düşünüyorum.
o gün gidip de 1500 tl'ye telefon almasınlar da hocam başka bir şey istemiyorum bir de annem 2800'ü neden pahalı buldu bilmiyorum ?