Oneplus 5t vs Htc u11 vs Sony xz premium vs S8

Bu konuyu okuyanlar

Sweeny

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar başlıktaki 3 telefondan hangisini önerirsiniz.

Performans
Ekran
Ses
Kamera
Genelde film çok izlerim kamera tatmin etsin sorun çıkarmasın

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
4k sizin için önemliyse xz premium alınabilir.film izlediğiniz için size bakan gerçek streo hoparlörler var.ancak sesi biraz kısık (mesela aynı şarkı xzp'da 85db s8'de 92db olarak çıkıyor) ama hepsinin size bakması avantaj.eğer bulabilirseniz 4k hdr içerikte çok güzel oluyor.ancak biraz fazla ısınıyor cihaz söyliyim.çünkü ekranı 4k ve hep 4k olarak çalışıyor.ama ısınması performans kaybı yaşatmıyor.ama s8'de alınabilir daha iyi bir kamerası var ve ekranı 2k fazlasıyla yeterli

Sweeny

Asistan
Reaksiyon puanı
43
4k sizin için önemliyse xz premium alınabilir.film izlediğiniz için size bakan gerçek streo hoparlörler var.ancak sesi biraz kısık (mesela aynı şarkı xzp'da 85db s8'de 92db olarak çıkıyor) ama hepsinin size bakması avantaj.eğer bulabilirseniz 4k hdr içerikte çok güzel oluyor.ancak biraz fazla ısınıyor cihaz söyliyim.çünkü ekranı 4k ve hep 4k olarak çalışıyor.ama ısınması performans kaybı yaşatmıyor.ama s8'de alınabilir daha iyi bir kamerası var ve ekranı 2k fazlasıyla yeterli
Genelde 720p yada 1080p dizi film izlerim. S8 beğendim fakat exynos işlemci oyunlard sorun yaratırmı. Birkaç online oyun var takip ettiğim. Ama s8 ekrani kamerası çok hoşuma gidiyor. Sony kamerası dxomark z5 den duşuk puan vermiş. Bilemedim nasıl olur. Eskiden sony xz kullanıyordum. Kamerası tatmin etmemişti. Hoparlör sesi cidden azdı
Oneplus 5t hızlı telefon yazılım hafif bana sorun yaşatırmı kamerası tatmin edermi. Htc u11 ekran parlaklığı düşük diyorlar. Htc m8 deki ekran daha parlak. Güncelleme sorunu varmış bazı serilerde.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Genelde 720p yada 1080p dizi film izlerim. S8 beğendim fakat exynos işlemci oyunlard sorun yaratırmı. Birkaç online oyun var takip ettiğim. Ama s8 ekrani kamerası çok hoşuma gidiyor. Sony kamerası dxomark z5 den duşuk puan vermiş. Bilemedim nasıl olur. Eskiden sony xz kullanıyordum. Kamerası tatmin etmemişti. Hoparlör sesi cidden azdı
Oneplus 5t hızlı telefon yazılım hafif bana sorun yaşatırmı kamerası tatmin edermi. Htc u11 ekran parlaklığı düşük diyorlar. Htc m8 deki ekran daha parlak. Güncelleme sorunu varmış bazı serilerde.
S8'in hoşuna gitmediği yanları en iyi yanları. Yani ekranı ne gibi hoşuna gitmiyor? Bu arada önerim OP5T.

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Oneplus5t güvenlik sorunu vardı sanırım telefondan alışveriş yapanlarin kart bilgileri çalınmıştı

Sweeny

Asistan
Reaksiyon puanı
43
S8'in hoşuna gitmediği yanları en iyi yanları. Yani ekranı ne gibi hoşuna gitmiyor? Bu arada önerim OP5T.
S8 ekranı hoşuma gidiyor hocam yanlış aladınız. Exynos işlemci sorun yaratırma oyunlarda bazı takip ettiğim online oyunlar var. Cidden telefondan telefona farkı belli oluyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Oneplus5t güvenlik sorunu vardı sanırım telefondan alışveriş yapanlarin kart bilgileri çalınmıştı
Cidden öyle bi sorun varmı. Bence bu büyük bi sorun. Kart kullanmıyorum telefonda belki ama kullanma ihtimalimde olabilir.

Son düzenleme:

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
S8 ekranı hoşuma gidiyor hocam yanlış aladınız. Exynos işlemci sorun yaratırma oyunlarda bazı takip ettiğim online oyunlar var. Cidden telefondan telefona farkı belli oluyor.

Cidden öyle bi sorun varmı. Bence bu büyük bi sorun. Kart kullanmıyorum telefonda belki ama kullanma ihtimalimde olabilir.

Googleden oneplus5t güvenlik sorunu yazıp bakabilirsiniz öyle çok haber okudum

Onepluss5t guvenlik sorunu

Son düzenleme:

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
S8 size uygun olan telefon, xz premium ekranı küçük, HTC U11 ses için çok iyi fakat ekran konusunda yine S8 daha uygun duruyor, oneplus 5t;'nin S8 kadar iyi olmadığını düşünüyorum özellikleri arasında çok fark yok ama S8'in daha iyi olacağını düşünüyorum.

OnePlus akıllı telefonlarda dahili güvenlik açığı!
OnePlus 5T'de Can Sıkan Ciddi Sorun!
If you bought a OnePlus 5T, your credit card info may have been stolen

Böyle haberler var!

Son düzenleme:

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085

Pardon yanlış okumuşum :D Samsung çipset olarak Intel'i geride bıraktı. Şuan dünyanın en büyük çipset üreticisi. Optimizasyon olarak oyunlarda da sorun yaşamadım şuana kadar. Exynos dünyanın en iyi 3. mobil işlemcisi(1.Apple 2.Qualcomm 3.Samsung 4.MediaTek 5.Huawei...) Ha ama sıkı instagram kullanıcısıysan S8'i unut.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Galaxy s8 şartlarının hepsine uyuyor hepsinden daha uygun olacaktır

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Snapdragon 835 işlemciyi Apple a10 dan daha hızlı bulurdum fakat a10 daha hızlı geldi bana özellikle şu videoda güzel test etmişler. Özellikle oyun konusumda işlemci kendini göstermiş.

Kaynak: https://m.youtube.com/watch?v=cZLMsz5T1Oc

yalnız aradaki fiyat farkı uçurum denilecek kadar fazla işlemci çok güçlü fakat Apple iphone 7'yi seneye gömücek performansını kısacak güncellemeler ile haberiniz olsun ona göre tercih edin

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Ekran için kesinlikle xz premium s8 op5t
Ses için u11 (diğerleride iyidir ama en iyisi u11 )
Performans için hepsi fakat ben yinede stabil olduğuna inandığım xz premium ve op 5t yi öneririm
Kamerada da S8=U11>xz premium=Op5t diye biliyorum

Pardon yanlış okumuşum :D Samsung çipset olarak Intel'i geride bıraktı. Şuan dünyanın en büyük çipset üreticisi. Optimizasyon olarak oyunlarda da sorun yaşamadım şuana kadar. Exynos dünyanın en iyi 3. mobil işlemcisi(1.Apple 2.Qualcomm 3.Samsung 4.MediaTek 5.Huawei...) Ha ama sıkı instagram kullanıcısıysan S8'i unut.
Aynen sdn @KeremEnginar bahsetmişti instagram vb. Sosyal medya uygulamalarında ufak takılmalar oluyor demişti.

Son düzenleme:

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55

S8 işlemcisi kaç yıl daha götürür peki tahminen

Son düzenleme:

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
S8 işlemcisi kaç yıl daha götürür peki tahminen
Samsung gitgide amiral gemilerini daha sağlam yapıyor gibi (eski s3mini ler çöp oluyordu ama arkadaşımın 2-3 yıldır kullandığı S6 sapasağlam) S8'in ömrünün de 4 5 sene arası olduğunu düşünüyorum.

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
Samsung gitgide amiral gemilerini daha sağlam yapıyor gibi (eski s3mini ler çöp oluyordu ama arkadaşımın 2-3 yıldır kullandığı S6 sapasağlam) S8'in ömrünün de 4 5 sene arası olduğunu düşünüyorum.
benim s3 mini sağlam ;)

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Yok hocam sd835 neyse oda o.Bu telefonlardan s8 alabilirsin op5t kötü değil ama kamerası kötü ve ithalatçı.s8 alırsan sorun yaşayacağını sanmıyor

Reaksiyon puanı
13
S8 yada bir adım ilerisi Note 8 alabilirsin. Muhteşem telefonlar. Hele Note 8 biraz daha iyi .
alternatif istersen Huawei p10 Plus öneririm.
Kamera olarak hepsinden daha doğal çekiyor.
One Plus 5t güzel ama ithalatçı garantili olduğundan bir aksilik durumunda İthalatçıya bağımlı kalırsın ki genelde pişman olursun.

qwert123436

Doçent
Reaksiyon puanı
60
oneplus cihazlar dışarıya bilgi sızdırıyor diye duymuştum onun için oneplus ı eledim
acil değilse biraz bekle yeni çıkan cihazları bir görmeni isterim
yukarıda belirtmiş olduğum sebepten dolayı one plus hariç hepsine yönelebilirsin
hepsi güzel cihazlar

Sweeny

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar s8 kafama yattı gibi.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ekran için s8 ses için u11 hepsi performanslı cihaz sıkıntı yaşamazsın ben u11 le s8 arasında kalırdım.

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
Bence sese o kadar önem verme hoparlör bulup halledebilirsin. ;)
Zaten S8'in sesi U11 kadar iyi değil fakat onunda ses kalitesi iyi. ;)