Mi 6 mı almalıyım yoksa Oneplus 5t mi? Yoksa yeni amiral gemilerinimi beklemeliyim

• Xiaomi mi 6

Kullanılan: 2 18.2%
  • OnePlus 5T

Kullanılan: 5 45.5%
  • Xiaomi mi 7

Kullanılan: 1 9.1%
  • OnePlus 6

Kullanılan: 3 27.3%

• Kullanılan toplam oy
    11

Bu konuyu okuyanlar

EL TURQA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 yıldan beri samsung galaxy note 3 kullanıyorum.
Öncelikle 5t ye yönelme nedenlerimden biride alışmış olduğum büyük ekran.Telefonu 2 aydan beri araştırıyorum ve telefonu almayı ciddi ciddi düşünüyorum ama bir yandan xiaomi mi 6 da da aklım kalıyor sizce hangisini tercih etmeliyim?
Yada xiaomi mi 7 ve OnePlus 7 yi mi beklemeliyim?
Ama bütçem 2500 bu telefonlar çıkarsa 2500 tl ye ne zaman düşer?

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
OnePlus 5T almalısın. Yeterli donanıma ve çoğu yeteneğe sahip.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Benim arkadaşımda Xiaomi Mi 6 var, detaylı incelemedim telefonu fakat pek sevmedim. OnePlus'ın görünümü filan daha premium duruyor. Xiaomi'nin arayüzü filan çok renkli ve çocuksu duruyor bence. Çin malı olduğunu biraz belli ediyor açıkçası. Ben de OneOlus 5T almayı düşünüyorum yazın, OnePlus 6 çıkarsa onu da düşünebilirim.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Birde az önce gördüğüm habere göre OnePlus 6 750 dolardan satışa çıkacakmış sizce yinede alınırmı?
Kaynak OnePlus 6'nın Teknik Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı!
Şu anki kura göre 3000 TL filan yapıyor. Her ne kadar özellikleri iyi olsa da bu telefon F/P ürün olarak piyasaya giriyordu her zaman, 3000 TL bandında bu özelliğini yitirir. Yine de alınabilir fakat bana göre biraz fazla, sonuçta Note 8 bile 3500'ün altına bulunabiliyor, yaza doğru o da yaklaşık 3000'e düşer.

EL TURQA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bekleyesim var ancak fiyat ve çentik kafamı karıştırmıyoda değil

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Bekleyesim var ancak fiyat ve çentik kafamı karıştırmıyoda değil
Fiyatı fazla evet ama çentik o kadar da kafaya takılcak bir durum değil. Hatta ben iPhone X'de çentik olmasını beğendim bile, tabi kişiden kişiye değişir bu durum ama sırf çentikli diye almaktan vazgeçmemelisin bence.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Oneplus 5T fiyat performans dengesine göre piyasadaki en iyi cihaz... Elime alıp inceledim, malzeme kalitesi çok iyi... Bana göre dezavantajları biraz büyük olması (cepte büyük duruyor), ithalatçı garantisi ve yüksek SAR değeri...

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Oneplus 5T fiyat performans dengesine göre piyasadaki en iyi cihaz... Elime alıp inceledim, malzeme kalitesi çok iyi... Bana göre dezavantajları biraz büyük olması (cepte büyük duruyor), ithalatçı garantisi ve yüksek SAR değeri...
Büyük telefon kullanmaya alışık değilsen direkt olarak 6''e geçersen sıkıntı yaşarsın ama bende de Galaxy Ace vardı 3.5'', ondan Note 5'e geçiş yaptım 5.7''e, başlarda zorlansam da şu anda alıştım denebilir. OnePlus 5T ile de kasaları hemen hemen aynı zaten, sadece 5T 3 mm uzun, Note 5 1 mm geniş, kalınlıkta da OnePlus 5T daha ince. İthalatçı garantili olması düşündürüyor elbette ama 2 senedir Note 5 kullanıyorum, hiç servise göndermedim mesela, tabi teknoloji şans işi ama günümüzde ki elektronik cihazlarda devamlı servise gönderilecek şeyler değil, daha sağlam, kaliteli oluyor genelde, tabi OnePlus'ı bilemem. SAR değeri hakkında da araştırdım biraz, çok fazla etkisi olmaz diyorlar, zaten sağlığa zararlı düzeyde olsaydı, piyasaya süremezlerdi yazıyor bir kaç yerde. Birde bu telefonların SAR değerleri ölçülürken, tüm özellikleri kullanarak ölçüyorlarmış, yani Wi-Fi, NFC, Bluetooth, mobil veri, birde bu telefon çift sim kart destekliyor, 2. sim kartı takınca da SAR değeri artıyormuş, yani tek sim kart ile kullanıcaksan o kadar etkilemez.