Oneplus 5T aldım.

Bu konuyu okuyanlar

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Genel izlenimim olumlu yönde, cihazın tasarımı inceliği çok iyi.

DybLp1.jpg

Uzun süredir Note 4 kulanıcısıyım açıkçası cihaz beni kendine hayran etti diyebilirim. Özellikle Note 4 de eksikliğini yaşadığım parmak izi okuyucu, parlak ekran ve el ergonomisi açısından cihaz çok çok iyi. Bir adet ekran koruyucu+ araba için hızlı şarj cihazı aldım yanında bana toplam maliyeti 555 euro ya mal oldu. Akrabam bugün getirdi yurtdışından. Amazon.de de 650 euro'ya S8+, 780 euroya Mate 10 pro gibi seçeneklerin yanında burada paralel olarak 2000₺ ye satılan 5 versiyonu arasından iyi ki 5T de karar kılmışım dedim. Parmak izi okuyucuya hafif bir dokunuşla ekranın açılması muntazam (belki de note 4 ün etkisidir diyeceğim ama 6s-7 de bile bazen gecikme tanımama olduğunu gördüm)

+ Oneplus 5T gerçekten ince ve bu boyutta ki bir ekrana göre elde tutuşu bana göre iyi.
+ Fhd olması 2K ya göre dezavantaj gibi gözükse de SD835 ile birleşince hız+batarya ömrü olarak geri kazanım sağlıyor.
+ Ekran 2K değil fakat aratmıyor ve gerçekten çok çok parlak bir ekran
+ Çift sim özelliği olmazsa olmazım değil fakat bazen lazım oluyor
+ Parmak izi okuyucu dokunur dokunmaz direk ekranı açıyor.
+ Kamera bokeh efekti loş ortam da dahi bence başarılı
+ Hızlı şarj oluyor

- Donanımsal OIS yok, EIS yatay olarak günü kurtarıyor fakat titreşimler videoya yansıyor
- Kablosuz şarj desteği yok
- İp68 vb . sertifika yok
- Micro SD yok 64-128gb seçenekler var.
- Stock android bildirim barı arayüzü fazla kafa karıştırıcı açıkçası samsung ve LG bu konuda çok daha iyi bu cihaz biraz daha karıştırmayı seven kullanıcılara göre diyebilirim.

5T yeni elime geçtiği için gündüz HDR performansına dair bilgim yok. (video) (galaxy serilerinde 4k da hdr açılmıyordu bu s8,n8 de değişti mi acaba?)
5t yi genel hatlarıyla biliyorsunuzdur yabancı incelemelerden de bir izlenim edinmişsinizdir. Sorularınız olursa cevaplarım.

Iphone X burada pahalı diyoruz millet halı gerek döviz kuru gerek vergisi satıcının karı derken fiyatlar yüksek lakin S8 ile beraber amiral gemilerine ortalama en az300$ zam yapıldı. Almanya da Iphone X 1150 euro ama piyasada 1250 civarı imiş. Türkiye euro kuru ile eşit. 1000 euro olsaydı iphone x alabilirdim , LG V30 650-700 euro alabilirdim fakat 900 euro dan önsipariş açılıp geri çekilmiş açıkçası note 4 de bana sıkıntı yaşatıyordu son zamanlarda sim kart sensör arızaları derken 2000₺ lik OP5 ile 500 euro luk 5T arasın da seçim yapmam gerekti ve değdiğini düşünüyorum umarın iyi günlerde kazasız bir şekilde kullanırım.

----------------------------

Cihazda gözlemlediğim en büyük eksi videolarda titreşimin çok bariz olması açıkçası en son güncellemeyi yapmama rağmen 4K eis iyileştirilmesinde n pek bir şey anlamadım. Kablosuz şarj ve hafıza kartının olmamasının oluşturduğu eksiklikten çok Samsung'dan alıştığım pano coklu kopyalama özelliğinin olmaması bence büyük bir eksiklik. Lakin bugüne kadar hangi cihazı aldıysam hep razı olarak aldım dört dörtlük bir cihaz yok. Her ekrana dönüşte Okey Google dediğimde cihaz gürültülü ortamlarda bile çok hızlı bir şekilde sonuç gösteriyor Note 4 Note 5 Galaxy S7 kullanmış biri olarak bu cihaz bana gerçekten çok daha hızlı gibi geldi.
Bugün güneşlik bir alanda HDR denemesi yaptım fotoğraf ayarı kısmından HDR seçilebiliyor video kısmında bir seçenek görmedim yine de aktif ettim HDR nin gayet başarılı olduğuna karar verdim çok aydınlık bir alana tutulduğunda karanlıkta kalan kısımlar gayet görülebilecek kadar başarılıydı 4 k da bile.
Keşke LG de kullanılan axisi eksik çakma ois olsaydı.

Daha önce General Mobile in Android lisanslı cihazlarından kullandım cihaz çok fazla stock yavandı.
Bu cihaz o kadar yavan değil bazı seçeneklerle Custom romlarda ki değişiklikleri bünyesine dahil etmiş fakat biraz Yine yavan gözüküyor.
Belki de LG v30 alma isteğimden biri de buydu.
Mesela alttaki sanal gezinme butonlarına bir şey ekleyemiyor rengini değiştiremiyorum.
Yüksekliğini boyutunu ayarlayamıyorum.
CM MOD her ne kadar olmasa da bunla özleşmiş bir markanın Root işlemleri olmaksızın en en az LG kadar seçenek sunmasini isterdim. Son olarak da cihazın ekranını gerçekten çok parlak olduğunu daha önceden kullandığım Note 4'ün 2K ekranından daha keskin olduğunu Güneşli fazla aydınlık bir havada çok çok net gözüktüğünü söylemek istiyorum.

Son düzenleyen moderatör:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Hayırlı olsun

Son düzenleyen moderatör:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Hayırlı olsun iyi günlerde kullan deneyimlerini bizimle paylaşırsın umarım
--- Gönderi Güncellendi ---
Hayırlı olsun öncelikle.
5T vs U11 6GB RAM
Sizce hangisi ? Veya direk 2000'e 5 mi alınır? Veya 2300'e 4GB RAM U11 mi

Trol geçmiyorsundur umarım

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hayırlı olsun. Deneyimlerinizi paylaşırsanız güzel olur. Örneğin şarj performansı, kamerası vb.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
güle güle kullan hayırlı uğurlu olsun Allah kem gözlerden ve ellerden korusun.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Hayırlı olsun. Almayı düşündüğüm bir telefon bu.Telefonla ilgili incelemeni bekliyorum :)

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Uzun süredir Note 4 kulanıcısıyım açıkçası cihaz beni kendine hayran etti diyebilirim. Özellikle Note 4 de eksikliğini yaşadığım parmak izi okuyucu, parlak ekran ve el ergonomisi açısından cihaz çok çok iyi. Bir adet ekran koruyucu+ araba için hızlı şarj cihazı aldım yanında bana toplam maliyeti 555 euro ya mal oldu. Akrabam bugün getirdi yurtdışından. Amazon.de de 650 euro'ya S8+, 780 euroya Mate 10 pro gibi seçeneklerin yanında burada paralel olarak 2000₺ ye satılan 5 versiyonu arasından iyi ki 5T de karar kılmışım dedim. Parmak izi okuyucuya hafif bir dokunuşla ekranın açılması muntazam (belki de note 4 ün etkisidir diyeceğim ama 6s-7 de bile bazen gecikme tanımama olduğunu gördüm)

+ Oneplus 5T gerçekten ince ve bu boyutta ki bir ekrana göre elde tutuşu bana göre iyi.
+ Fhd olması 2K ya göre dezavantaj gibi gözükse de SD835 ile birleşince hız+batarya ömrü olarak geri kazanım sağlıyor.
+ Ekran 2K değil fakat aratmıyor ve gerçekten çok çok parlak bir ekran
+ Çift sim özelliği olmazsa olmazım değil fakat bazen lazım oluyor
+ Parmak izi okuyucu dokunur dokunmaz direk ekranı açıyor.
+ Kamera bokeh efekti loş ortam da dahi bence başarılı
+ Hızlı şarj oluyor

- Donanımsal OIS yok, EIS yatay olarak günü kurtarıyor fakat titreşimler videoya yansıyor
- Kablosuz şarj desteği yok
- İp68 vb . sertifika yok
- Micro SD yok 64-128gb seçenekler var.
- Stock android bildirim barı arayüzü fazla kafa karıştırıcı açıkçası samsung ve LG bu konuda çok daha iyi bu cihaz biraz daha karıştırmayı seven kullanıcılara göre diyebilirim.

5T yeni elime geçtiği için gündüz HDR performansına dair bilgim yok. (video) (galaxy serilerinde 4k da hdr açılmıyordu bu s8,n8 de değişti mi acaba?)
5t yi genel hatlarıyla biliyorsunuzdur yabancı incelemelerden de bir izlenim edinmişsinizdir. Sorularınız olursa cevaplarım.

Iphone X burada pahalı diyoruz millet halı gerek döviz kuru gerek vergisi satıcının karı derken fiyatlar yüksek lakin S8 ile beraber amiral gemilerine ortalama en az300$ zam yapıldı. Almanya da Iphone X 1150 euro ama piyasada 1250 civarı imiş. Türkiye euro kuru ile eşit. 1000 euro olsaydı iphone x alabilirdim , LG V30 650-700 euro alabilirdim fakat 900 euro dan önsipariş açılıp geri çekilmiş açıkçası note 4 de bana sıkıntı yaşatıyordu son zamanlarda sim kart sensör arızaları derken 2000₺ lik OP5 ile 500 euro luk 5T arasın da seçim yapmam gerekti ve değdiğini düşünüyorum umarın iyi günlerde kazasız bir şekilde kullanırım.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hayırlı olsun.Güle güle kullanmanız dileğiyle.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ekran koruyucu kullanıyormusunuz Diamond Protect kullanan yakınlarınız varmı?

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
@root61

Tekrar hayırlı olsun çoğu soru işaretini gideren bir yazı yazmışsınız. Kamera performansıyla ilgili özellikle gece çekimiyle ilgili nasıl bir performansı var merak ediyorum. Bununla ilgili de yorumunuzu bekliyor olacağım. 2500 TL'den yukarı bir fiyata gelmezse rakipsiz olacak bir cihaz.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsınız umarım.o tel benim pc den iyi :)

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
2399'a getirip bıraksalar alınır sahip olmanıza sevindim kasası falan çok iyi telefon bu çinli telefonlar sokakta görüldümü hemen kendini hissetiriyor ben farklıyım diyor her türlü anlıyorsunuz

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Cihazda gözlemlediğim en büyük eksi videolarda titreşimin çok bariz olması açıkçası en son güncellemeyi yapmama rağmen 4K eis iyileştirilmesinde n pek bir şey anlamadım. Kablosuz şarj ve hafıza kartının olmamasının oluşturduğu eksiklikten çok Samsung'dan alıştığım pano coklu kopyalama özelliğinin olmaması bence büyük bir eksiklik. Lakin bugüne kadar hangi cihazı aldıysam hep razı olarak aldım dört dörtlük bir cihaz yok. Her ekrana dönüşte Okey Google dediğimde cihaz gürültülü ortamlarda bile çok hızlı bir şekilde sonuç gösteriyor Note 4 Note 5 Galaxy S7 kullanmış biri olarak bu cihaz bana gerçekten çok daha hızlı gibi geldi.
Bugün güneşlik bir alanda HDR denemesi yaptım fotoğraf ayarı kısmından HDR seçilebiliyor video kısmında bir seçenek görmedim yine de aktif ettim HDR nin gayet başarılı olduğuna karar verdim çok aydınlık bir alana tutulduğunda karanlıkta kalan kısımlar gayet görülebilecek kadar başarılıydı 4 k da bile.

Daha önce General Mobile in Android lisanslı cihazlarından kullandım cihaz çok fazla stock yavandı.
Bu cihaz o kadar yavan değil bazı seçeneklerle Custom romlarda ki değişiklikleri bünyesine dahil etmiş fakat biraz Yine yavan gözüküyor.
Mesela alttaki sanal gezinme butonlarına bir şey ekleyemiyor rengini değiştiremiyorum.
CM MOD her ne kadar olmasa da bunla özleşmiş bir markanın Root işlemleri olmaksızın en en az LG kadar seçenek sunmasini isterdim. Son olarak da cihazın ekranını gerçekten çok parlak olduğunu daha önceden kullandığım Note 4'ün 2K ekranından daha keskin olduğunu Güneşli fazla aydınlık bir havada çok çok net gözüktüğünü söylemek istiyorum.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

Peki ya siz nereden aldınız telefonu aldığınız yer tamamen güvenilir mi

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
EIS 1080p@60fps desteklemiyor, 4K da guncellestirmeden sonra daha az sarsıntılı oldu sanki her halukarda Note 4 umden iyi.

cocugunteki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, bu ürün Türkiye'ye ne zaman gelir bilgisi olan var mı?
Ürünü aldıktan sonra karşılaşacağımız sıkıntıların çözümü nasıl olacak? (ekran kırılması, diğer teknik arızalar) açıkcası en çekindiğim nokta da bu.

canburger

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Hayırlı olsun, çok merak ediyorum, deneyimlemek isterdim bende.

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
ilk sızdırma videosunda baktım OİS yok anında eledim ekran kasa oranının değişmesi ve parmak izini 5 modeline göre arkaya alınması güzel olmuş. Türkiye'ye getirip fahiş fiyattan satanlar var az bekleyin derim fiyatı 1 ay sürmez düşer 2500 TL bandına tabi döviz kuruna göre tahmin ediyorum.Aksi olursa cihaza 2999 tl bandında para bağlamak mantıksız olur

Enes patur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
500 euro ya nasıl cihazı aldınız merak içerisindeyim açıkçası 500euro her türlü verilir o cihaza da şu anda hepsiburadada 3000 tl nerden aldınz acaba cihazı ? ve eis çok sıkıntı çıkartıyor mu

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
500 euro ya nasıl cihazı aldınız merak içerisindeyim açıkçası 500euro her türlü verilir o cihaza da şu anda hepsiburadada 3000 tl nerden aldınz acaba cihazı ? ve eis çok sıkıntı çıkartıyor mu

Yurtdışından getirttim. Ben aldığım da euro kuru yüksekti. Paralel ithalatlar 2750₺ den satılıyor.