OnePlus 5 / Mi6 Hangisini önerir siniz?

Bu konuyu okuyanlar

Moneyshaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhabalar ben mi6 veya oneplus 5 telefonlarindan birini almak istiyorum ancak ikisi arasında sürekli gidip geliyorum size hangisi diye sorduğumda çoğunuz oneplus5 diyeceksiniz bunuda biliyorum.
Size sormak istediğim sorular;
1-oneplus5 de kronik arızalar varmıdır?internette birkaç şeye denk geldim
2-bu iki telefondan hangisini uzun yıllar kullanabilirim
3-mi6 Türkiye'de resmi olarak doğa bilişim sayesinde gelicek,ne zaman gelicek ve fiyatlarda ne gibi değişiklikler olur
4-hepsiburada dan alinabilor bu cihazlar peki bu cihazlarin garantisini hangi şirketler bakıyor
5-bu telefonları her telefoncuda bulabilir miyim bilmiyorum internetten daha ucuza dükkanlardan alınabilir mi alınırsa garantisi nasıl olur (İzmir'de yaşıyorum)
Şu an aklıma gelen sorularim bunlar cevaplayan Arkadaşlara şimdiden teşekkürler

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Sorularına teker teker cevap vereyim.
1.) One Plus 5 cihazında dokunmatik ekran sorunu, jelly efekti ve acil aramalarda kapanma sorunu vardı. Acil aramalarda kapanma sorunu düzeltildi. Wi-fi çekme sorunu da düzeltildi. Ama jelly efekti sorunu halen var.
2.) Eğer aşırı yoğun kullanmayacaksan ikisini kullanabilirsin. Ama yoğun kullanacaksan alma.
3.) Doğa bilişim mi 6 nın yakında geleceğüni yazıyor, fakat fiyatlar artabilir.
4.) Hepsiburada dan aldığın distribütörler ithalatçı garantisi veriyor.
5.)Bu telefonları daha ucuza bulabileceğini sanmıyorum.
Benim sana tavsiyem, eğer uzun ömürlü bir telefon istiyorsan bu ikisine bakmaman. 2300 liraya mağaza garantili s7 alabilirsin. S7 mi6 ve One Plus 5 ten performans olarak biraz geride, Exynos 8890 kullanıyor yani Snapdragon 820 nin muadili, ama o da geçen senenin amiral işlemcisi olduğu için seni tatmin edecektir. S7 yi 3 4 yıl rahatça da kullanabilirsin.
Ama illa ki mi6 ya da OP 5 ten biri diyorsan, OP5 mi 6 dan performans olarak da, kamera olarak da daha iyi bir cihaz. Ama o sorunları da göz ardı edemeyiz. Forumda daha uygun bir saatte mi 6 ve OP5 kullanıcıları var mı diye konu açarsan sana daha çok arkadaş yardımcı olabilir. Ama bence mantıklı çözüm s7. 2800 liraya çıkabilirsen s7 edge al.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Arkadaşlar merhabalar ben mi6 veya oneplus 5 telefonlarindan birini almak istiyorum ancak ikisi arasında sürekli gidip geliyorum size hangisi diye sorduğumda çoğunuz oneplus5 diyeceksiniz bunuda biliyorum.
3-mi6 Türkiye'de resmi olarak doğa bilişim sayesinde gelicek,ne zaman gelicek ve fiyatlarda ne gibi değişiklikler olur
4-hepsiburada dan alinabilor bu cihazlar peki bu cihazlarin garantisini hangi şirketler bakıyor
5-bu telefonları her telefoncuda bulabilir miyim bilmiyorum internetten daha ucuza dükkanlardan alınabilir mi alınırsa garantisi nasıl olur (İzmir'de yaşıyorum)

Merhaba,

1- Birtakim sorunlar oldugu dogru. Acikcasi bir urun ithalatci garantili ve kronik adi altinda sorun diye kullanicilari inceleyenler geribildirim yapiyorsa o modele girmenizi tavsiye etmem. Distributor garantili urunde servisten yana sorun yasamazsiniz kronik sorunu olsa bile ama ithalatci garantide sorun yasarsiniz. Basta lg'nin ithalatci garantili urunlerini kullananlar servise dusenler bunu oldukca tecrube ettiler.

2- Uzu vadedeki sunduklari deneyim esdeger olur. Donanim gucu olarak esdrgerler cunku. Bu modellerin arayuzleride son degerece sade akici olduklari icin uzun vade olarak bu bundan daha iyidir demeye gerek yok.

3- Mi6 modeli doga mobile iletisim a.s tarafindan distributor garantili olarak ulkemizde satisa cikacak. Bunu kendi sitesinden de takip edebilirsiniz. Kvk garantili olacak. Ne zaman gelecegine dair yazili bir aciklama yok fakat musteri temsilciliginden bilgi alabilirsiniz. Fiyat olarak benim sahsi tahminim distributor garantili urunler, ithalatci garantili urunlere gore 500 tl gibi daha pahali oluyor. Bu adimla yola cikarsak mi6 2130 tl idi en son hepsiburada'da eger sacma bir fiyatlandirmaya gidilmezse 2600 lira civarinda olabilecegini dusunuyorum.

4- Hepsiburada'daki ithalatci garantili mi modellerine evo, delta firmalari bakiyor. Bir sure once oradan edindigimiz mi 5s modeli evo garantili geldi.

5- Her telefoncuda degil ama izmir'deki bilinen izmir iletisim, tokyo mobile, tarhan gsm, egeli iletisim gibi yerlerde bulabilirsin. Fiyat olarak bunlarin hepsi, heosiburada'dan pahaliya satiyor mi urunlerini. Buralardan alacagin urunun garantisi ya ithalatci garantili olur yani evo, delta agirlikli yada garantisi olmaz.

Aceleniz yok ise ben kvk garantili mi6'yi beklemenizi tavsiye ederim.

Reaksiyon puanı
140
Arkadaş uzun süre ağır kullanıma dayanmaz diyor kessinlikle katılmıyorun s7 dense oneplus 5 daha iyi olur bide bu kadar uzun yazmayın mesajları özet geçin okumaya üşenebilir insanlar

Moneyshaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaş uzun süre ağır kullanıma dayanmaz diyor kessinlikle katılmıyorun s7 dense oneplus 5 daha iyi olur bide bu kadar uzun yazmayın mesajları özet geçin okumaya üşenebilir insanlar
Sosyal medya ve günlük kullanım için killanicam ağır oyunlar oyniyacagimi sanmıyorum

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
1. Op5 sorun var diyen görmedim.
2.op5 metal daha uzun kullanırsın.
3. Hiç bir fikrim yok.
4. Hepsi burada sattığını alın
5. Mi6 bulunuyor. Op5 128 bulunuyor. 64 bulunmuyor
Bana kalsa 64gb Op5 al 128 gb alıcağına 3000 liraya s8 ve u11 var seçim senin
Mi6 yerine de lg g6 öneririm

M. Cevdet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
korkmadan one plus 5 alabilirsin.

Moneyshaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Zte axon 7 2000tl civarında fiyatı var Türkiye garantili bu telefon hakkında görüşleriniz neler?

Moneyshaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ah şu kararsızliklar adamı çok tedirgin ediyor :confused:

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Tasarım olarak Mi 6 daha iyi ama özellikler olarak OnePlus 5. Birbirlerine çok yakın iki telefon, ama Mi 6'nın 6-128'lik modelini öneriyorum ben. Zaten bu da oldukça yeterli ve OnePlus'ı aratmayacaktır. İkisini de aldığında pişman olacağını sanmıyorum.

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Op 5 ben kullanıyorum soru sormak isteyen aklında soru işareti olan varsa yardımcı olabilirim

Moneyshaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mi6 128 GB op5 64gb dan daha ucuz bu durumda hala op5 mı tercih etmeliyim?

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
OP5 çok daha iyi bir seçim olacaktır.

İyi Forumlar...

Moneyshaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Forumlarda gezerken denk geldi mi5 ile mi6 arasında işlemci farkı varmış 820 835 bu gerçekten doğru mu

M

Murat Burç

SDN Okuru
Forumlarda gezerken denk geldi mi5 ile mi6 arasında işlemci farkı varmış 820 835 bu gerçekten doğru mu
Olması gerken bu Mİ6 üst model. Evet SD835 var Mİ6'da
Hatta Mİ5'in 32 GB olan modelinde SD820'nin frekansları baz model 820'den daha düşük.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Kesinlikle One Plus 5 tavsiye ederim. ;)