One Plus 5 S7 den çok daha iyi mi?

Bu konuyu okuyanlar

Lordian Honeyborn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
One Plus 5 alıcaktım ama ailem internetten alışveriş yapmayı onaylamıyor o yüzden s7 alıcaz one plus 5 s7 den kat kat kat daha iyi mi 2 saattir üzülüyorum kafa mı duvarlara vuruyorum da.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Hani sonuçta 6/8 gb ram 64 gb veya 128 gb depolama sd 835 gibi özellikler var daha yeni bir telefon felan aşırı hızlı olduğu söyleniyor ama s7 de hiç kötü bir telefon değil

M

Murat Burç

SDN Okuru
835'i gören bir hayale dünyası giriyor 820 ve muadilleri çöp.

Evet kat kat kat kat kat kat daha kötü S7
Kamerası ile ekranı falan daha iyi işte
Yoksa kat kat kat kat daha kötü kat kat kat kat

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
One Plus 5 alıcaktım ama ailem internetten alışveriş yapmayı onaylamıyor o yüzden s7 alıcaz one plus 5 s7 den kat kat kat daha iyi mi 2 saattir üzülüyorum kafa mı duvarlara vuruyorum da.
Performans anlamında Sd835 biraz daha iyi performans verir
Kamera bakımından S7 daha iyidir
Yani iki türlüde olumlu sonuç. Ama benim tercihin her türlü Op5 ten yana olurdu

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
tabiki s7 çok eski bir telefon bana göre :) hem op 5 in fiyatıda uygun

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

O fiyatına göre çok iyi bir telefon performans kamera ve pil konusunda daha iyi ama tasarım için aynı şeyi söyleyemem

Şahin Emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
aileni bir şekilde ikna edip op5 almaya çalış derim. s7 kötü telefon değil ama aynı fiyata daha iyi ve daha yeni teknolojili bir cihaz varken neden eskisini alasın ?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
S7 seni üzmez hem oyun hem de işte yardımcı olur

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Önceden s7 edge şimdi oneplus 5 kullanan biri olarak söylüyorum fark var

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Ne kadar bir fark
Serilik farkı. Biri scirocco ise öteki polo yani. Akıcı bir de açık olan uygulamaları arka planda kapatmıyor oyunlarda falan kaldığın yerde devam ediyorsun. Fiyatı çok iyi bu özelliklere göre . Kat kat kat kat iyi. :D

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Tabi canım sizin gibiler için megapixel yüksekse iyi kamera oluyor o yüzden OP5 kamerası daha iyi

Çift kamera var biri 1.7 diyafram değerinde diğer 2.6 Mp yüksek olması daha çok detay alıyor keskinlik artıyor odak uzaklığı optik zoom açısından iyi durumda ön kamera kötü gibi gözüksede donanımı telefonu tamamen güçlü kılıyor :)

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Android'in en hızlısı şuan sonuçta. Kamera performansı bence harika. S8'e çok benziyor görüntüler ve çıktılar. İşlemci ve bellek kombinasyonu harika. Kasa full metal ve oldukça dayanıklı. Ön kamerasıda oldukça iyi işler çıkartıyor. OxygenOS çok sade ve kullanışlı. Fiyat olarak ele alınıldığında da zaten OnePlus 5 ön planda. Dash Charge teknolojisi çok iyi. Ve sonuç olarak telefon oldukça uzun ömürlü görünüyor. Çift kamerada bulanıklık efektini çok iyi yaptığını düşünüyorum. Belki bir gün elinde telefonla videolar çekmek istersin. İşte o zaman bu telefon eminim çok işini görecektir. Ben bu durumda olsaydım garanti sıkıntı etmeyecekse Oneplus 5 alırdım. Sonuç olarak her iki telefonda gayet iyi. Sadece Oneplus 5'in artı yönleri, daha iyi olduğu noktalar var. Şimdilik Oneplus 5'te gözle görülür tek eksi Micro SD kart desteklemeyişi.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Yahu bende etiketleme işi son buldu neden birilerini etiketleyemiyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çift kamera var biri 1.7 diyafram değerinde diğer 2.6 Mp yüksek olması daha çok detay alıyor keskinlik artıyor odak uzaklığı optik zoom açısından iyi durumda ön kamera kötü gibi gözüksede donanımı telefonu tamamen güçlü kılıyor :)
S7'nin düşük ışık çekimlerini destekleyecek OIS'i daha büyük sensörü ve daha büyük pixelleri var.
Kağıt üstünde yorumlamadan önce tek veriye bakmamasını öğren.
Sadece F1.7 olunca olmuyor işte.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
S7'nin düşük ışık çekimlerini destekleyecek OIS'i daha büyük sensörü ve daha büyük pixelleri var.

Millet youtuber mı ne yapacak her gün fotoğraf video mu çekecek zaten çok iyi bir şey arasa s8 e yönelir arkadaş
--- Gönderi Güncellendi ---

ayrıca telefonu 2000 tl den aşağı alınamıyor ithalatçı garantili versiyonu OnePlus ile arada zaten 100 tl fark var telefonun pil optimasyonu kötü s7 nin şarjı çok hızlı bitiyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Millet youtuber mı ne yapacak her gün fotoğraf video mu çekecek zaten çok iyi bir şey arasa s8 e yönelir arkadaş
Çok iyi bir şey arasa yöneleceği telefon S8 olur dediğin S7 ile S8 arasında sadece algoritma farkı var. Belki yanlış hatıralmıyorsam multi frame sensör vardı ama etkisini ne kadar bilmiyorum. Zaten örneklerdeki değişim direk algoritma değişikliğine işaret ediyor.

ayrıca telefonu 2000 tl den aşağı alınamıyor ithalatçı garantili versiyonu OnePlus ile arada zaten 100 tl fark var telefonun pil optimasyonu kötü s7 nin şarjı çok hızlı bitiyor
OnePlus 5 2400 ithalatçı fiyatı. S7 samsung TR garantili fiyatı 2250 ithalatçı fiyatı 1900
pil optimasyonu kötü
Ben kendim S7 kullanıyorum pil optimizasyonunun neresi kötüymüş?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Çok iyi bir şey arasa yöneleceği telefon S8 olur dediğin S7 ile S8 arasında sadece algoritma farkı var. Belki yanlış hatıralmıyorsam multi frame sensör vardı ama etkisini ne kadar bilmiyorum. Zaten örneklerdeki değişim direk algoritma değişikliğine işaret ediyor.

OnePlus 5 2400 ithalatçı fiyatı. S7 samsung TR garantili fiyatı 2250 ithalatçı fiyatı 1900

Farkları bu sitede incele şimdi başka bir işim var gelicem
Samsung Galaxy S7 (Tek Hat) - Samsung Galaxy S8 Karşılaştırması - Epey

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

Ben kendim S7 kullanıyorum pil optimizasyonunun neresi kötüymüş?

3000 mAh kapasite var ama çok hızlı bitiyor bitmemesi için zaten ekran çözünürlüğünü parlaklığı illaha kısmak gerekir güncellemeler ile halledildi diyorlar ama yinede hızlı bitiyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ne farkı varmış? Ben kamera donanımından bahsediyorum. Lansmanı canlı izledim Samsung donanım farkı yok dedi. Epey sitesi samsungdan daha mı iyi biliyor?
Aptal epey sitesi A7 2017'de 3 GB LPDDR3 RAM olduğu halde 4GB LPDDR4 yazan bir site sen oraya mı güveniyorsun?
3000 mAh kapasite var ama çok hızlı bitiyor bitmemesi için zaten ekran çözünürlüğünü parlaklığı illaha kısmak gerekir güncellemeler ile halledildi diyorlar ama yinede hızlı bitiyor
Diyorlar kim diyor? Ben demiyorum bir çok S7 kullancısı demiyor bir kaç S7 kullanıcıs diyor sen neye göre karar veriyorsun?
iOS 10.2.1 konusunda bir çok kişi iPhone 7'de bile takılma donma olduğunu iddia ediyordu ama sen kalkıpta iOS'a toz kondurmuyorsun.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ne farkı varmış? Ben kamera donanımından bahsediyorum. Lansmanı canlı izledim Samsung donanım farkı yok dedi. Epey sitesi samsungdan daha mı iyi biliyor?
Aptal epey sitesi A7 2017'de 3 GB LPDDR3 RAM olduğu halde 4GB LPDDR4 yazan bir site sen oraya mı güveniyorsun?

Exynos 8890 ile 8895 arasında fark var Lansmandaki her denilen doğru sanıyorsan çok safsın derim orda adam ne diyecek kötü diye aşağlayacak mı

M

Murat Burç

SDN Okuru
Exynos 8890 ile 8895 arasında fark var Lansmandaki her denilen doğru sanıyorsan çok safsın derim orda adam ne diyecek kötü diye aşağlayacak mı
Ben sana ne dedim? Kamera donanımı dedim. Sen nerenden anlıyorsun? Saf olan sensin haddini bil.
Kameraya konşuyoruz iç donanıma işlemciye nerden bağlıyorsun sen ha?
Bana Samsung'u öğretmeye çalışmak nedir Trajikomik

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Ben sana ne dedim? Kamera donanımı dedim. Sen nerenden anlıyorsun? Saf olan sensin haddini bil.
Kameraya konşuyoruz iç donanıma işlemciye nerden bağlıyorsun sen ha?
Bana Samsung'u öğretmeye çalışmak nedir Trajikomik

Tamam sakin olun burda bir kere telefonu kullanan kişiden daha iyi bilemeyjz herhalde pilin ne kadar gittiğini ayrıca epeyede giydirmen hoş değil kendileride belirtiyorlar zaten her bilgi doğru olmayabilir uyarılar eşliğinde düzeltiyorlar ayrıca ülkeler arasındaki modellerde farklılık gösterebilir site sahipleri bilgileri samsung tr den aldıklarınıda belirtmişlerdi ayrıca saf maf olmuyor burası teknoloji forumu inci sözlük değil uygun koşullar arasında tartışın baktınız anlaşamıyorsunuz bitirin .