Onboard ekran kartını devredışı bırakınca oyunların açılmaması sorunu

Bu konuyu okuyanlar

batuhanozel

Finest Сasual Dating Authentic Ladies
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar laptobumda 2 tane ekran kartı var birisi onboard İntel HD Graphics 4600 diğeri de harici GT840M. Ben oyunları GT840M ile açması için ayarladım. Nitekim aldığım fps'den ve de Nvidia ekran kartını kullanan programlardan anlaşılıyor GT840M kullanıldığı. Bu yüzden ben de İntel HD Graphics 4600'ü devre dışı bırakmak istedim. Bu yüzden hem aygıt yöneticisinden devre dışı bıraktım hem Nvidia denetim masasının kullanmak istediğim 3d ayarları kısmındaki genel ayarların tercih edilen grafik işlelmcisi kısmından GT840M'i seçtim hem de physX yapılandırmasından GT840M'i seçtim.

Oyunları açmak istediğimde iste fotoğrafta görünen hatayı alıyorum. Bu hatanın çözümü nedir? Intel HD Graphics 4600'ü geri etkinleştirmek istemiyorum.
67294271_2362287124011439_2993344755066208256_n.jpg

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Onboardu iptal edemicek sekil yaptilar nvidia ayarlarina bak yalniz degilsin ayni durumda cok kisi varmis...

batuhanozel

Finest Сasual Dating Authentic Ladies
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Yanmış çünki yanmasa bile içindeki kondansatörler şişme yapıyor, belki de patlamış. İntel hd graphicsle oyunu açtığım zaman ekranda saçmasapan çizgiler falan oluyor. Garantisi varken de aynı sorundan garantiye vermiştim e. kartının yandığını ve anakartı değiştiklerini söylediler(Laptop olduğu için herşey değişmiş oldu böylece. ) Ama oyunları 840M ile açtığım zaman da bir süre sonra ekran kitleniyor çünkü intel hd graphicsin soğutma sistemi de zarar görmüş. Aşırı ısınıp kendini devredışı bırakınca görüntü kitleniyor. Oyunu nvidiayla açıp aygıt yöneticisinden hd graphics 4600'ü devredışı bırakınca yine görüntüyü kitliyor. Bunu da ondan anladım. Yani 840M kullanılsa bile intel hd graphics lazım çok saçma bir şekilde...