Onbinlerce kişi Facebook'unu kapatıyor !!

Bu konuyu okuyanlar

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Allah'a hakaret içeren sayfalar nedeniyle Facebook'ta bir grup kuruldu. 10 -13 Nisan arasında hesap kapatma eylemi yapacak grubun üyeleri hızla artıyor. Grubun üye sayısı şimdiden 23 bini geçti.

Allah'a ve Hz. Muhammed'e hakeret içeren sayfaları ısrarla kaldırmayan Facebook10-13 Nisan tarihleri arasında müslüman kullanıcılar tarafından protesto edilecek.

Türkler'in yoğun olarak katıldığı sosyal iletişim ağı Facebook'ta bir süredir Allah'a ve Hz. Muhammed'e karşı hakaret ve küfür içeren sayfalar nedeniyle ciddi tartışmalar yaşanıyordu. En son bir kullanıcının Allah ismiyle sayfa açıp, Allah adıyla yanıtlar vermesi nedeniyle Birleşik Arap Emirlikleri'nde bir kullanıcının internet özgürlüğü bile elinden alınmıştı. İnternethaber.com'un haberine göre, Allah ve Hz. Muhammed'e ilişkin hakaret içeren ve küfürlü sayfaların Facebook tarafından tüm uyarılara rağmen kapatılmadığını veya kapatmak için çok yavaş davrandığını iddia eden bir grup, harekete geçerek Facebook'ta kendi grubunu kurdu.

Bu duyarsızlıktan rahatsız olan Müslüman Türkler "10-13 Nisan arasında profilleri kapatıyoruz! Katıl Destek Ol!" diye bir grup kurdular. Grubun şu anda 23 bin üyesi bulunuyor.

3 gün boyunca hesaplar pasife alınacak

Gruba destek olanlar 3 gün boyunca Facebook hesaplarını pasif ederek tepkilerini gösterecek ve o sitelerin kapanması için eylem yapacak. Grubun protestosuna destek olanların sayısı ise çığ gibi büyüyor. Bu sayının protesto gününe kadar yüz binleri bulacağı tahmin ediliyor.

Onbinlerce kişi Facebook'unu kapatıyor !!

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Facebook da çok takar ya sizleri. :)

---------- saat 11:31 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:30 eklenmişti ----------

Bu şahsın videosunu izledim. Videoda da küfrediyor. Öyle zihniyete hiçbir güzellik gösterilmez.

Aerop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 400 milyon üyesi olan Facebook, Google'dan bile çok girilen site olan Facebook bilmem kaç bin kişiyi biryerine takacak sanki :)Komple kapatmak yemedi heralde 3 günle kurtarmaya çalışıyorlar :)Çok rahatsız oluyorsan, tepki vereceksen komple çık o zaman. Şuraya bakın.. Facebook'u protesto için Facebook'ta sayfa açıyorlar :):) Ayrıca çok merak ediyorum o sayfaya girenlerin kaç tanesi profilini kapatacak? Kapatanlarda eminimki 1 gün, hatta 2-3 saat sonra tekrar girecekler :) Boş işler bunlar..

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Kapatıcam diyipte kapatmayan çok , geçici değil kalıcı olarak bıraksın söz verenler

WebmediaTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Köklü çözümler düşünülmediği sürece, bu tarz olaylarla basit gündemler oluşturulur.
Ben zannetmiyorum böyle bir faaliyetin yarar sağlayacağını.

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
youtube u kapama zihniyeti işte
siz hakaret var diye youtube u kapadınız
biz hala giriyoruz
bu elemanlarda öyle
400 milyondan fazla kullanıcısı var 10 bin kişi girmese nolur?
ha girmedin diyelim facebook o grubu kapatmasa yine kapamaz
ayrıca o gruba giren sözde müslümanların ana bacı düz gitmeleri çok düşündürücü

kızın tekide yazmış
o günlerde bende açık gözükenleri ben silicem arkadaşlık listemden
sill?? napalım yani :D kendi çapında tehdit girişimleri :D

bohongtw

Doçent
Reaksiyon puanı
27
sahsen kapatiyorum 3 gunle de kalmayi dusunmuyorum , bir cok kez faydasi olur diye sikayet ettim hakikaten hicbir faydasi olmadi , eger kufredenleri susturmak icin bu kadarcik da olsa yapabilecegim birsey varsa hic cekinecek bir durum gormuyorum ,boyle bir nedenle hesabini kapatan arkadaslara da farkli yakistirmalar da bulununlara veya sizi cokta sallar facebook diyen arakdaslar kirici oluyorlar , gonul koyuyorum, bu kadar negatif olm,ayin diyorum en azindan SAFIMIZ BELLI OLSUN

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
facebook u en çok kullanan ülkelerdeniz ülke çapında yapılsa daha iyi olur ama bu kadar kişiyle zor
not:bende hesabımı dondurdum kolay kolay geri açmam çok saçma bir site olduğunu anladım :D

aruchan.blog

Profesör
Reaksiyon puanı
56
merhabalar
facebook hesabımı sileli 3 ayı geçti...çok da rahatım elhamdülillah...zaten yıllar sonra açmıştım ve 6-7 ay sonra da sildim tamamen...video paylaşmaktan başka hiç bir işe yaramıyordu...resmen Rabbimize ve Efendimiz (sav)'e hakaret ediyorlar ve tepki olarak hesap donduruyorlar..ne kadar seviyorlarmış ya! bi süre sonra gene aç ve devam et...kolaysa tamamen silsene...ama arkadaşlarla iletişim haşa Rabbimizden falan önemli onlar için...
eğer gerçekten tepki vermek isteyen varsa işte adresi veriyorum: http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account
bu adrese tıklayıp hesabınıza giriş yapıp ordan silebilirsiniz...ama silmeden önce bütün bilgilerinizi sahteleriyle bildirmenizi tavsiye ediyorum...yoksa veri tabanında bilgileriniz aynen kalır...
iyi ki de silmişim...bir kişi de olsam kafa tutuyorum facebook'a!!!

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
A... O sayfa kapanmadıkça biz gidiyoruz.

hasanmustafa

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben de katılacağım maksat safımız belli olsun
bu tür olaylar devam ederse kökten kapatırız

zodehala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Günde 5 vakit her türlü büyük küçük günahı işliceksin gavurun biri allaha küfür etse sen yalandan göz yaşı dökeceksin. Geç bunları....

Allahın size ihtiyacı yok. Sen önce kendini düzelt (şahsi algılamayın genel konuştum)

mchtomen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence yapılanlar çok büyük hakaret ve ciddi şeyler.Bunların yanında bu grupların neden kapanmadığını hala merak ediyorum.başka birşey olunca hemen kapatan facebook yetkilileri neden yavaş buna karşı merak ettim doğrusu.