Omen by HP 17-CB007NT nasıl?

Bu konuyu okuyanlar

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Merhaba arkadaşlar,
HP Omen 17-CB007NT Intel Core i5 9300H 8GB 1TB + 256GB SSD Fiyatı
Kendime bu linkteki ürünü almayı düşünüyorum ama kararsızım. İnternette kullanıcı yorumu bulamadım ve özelliklerini de pdf halinde zar buldum. Aklımdaki sorular şunlar:
1. Omenlerde ısıtma perfomansı iyi midir? Sıkıntı yaratır mı? Önceki laptobum dv-7600st idi ve aşırı ısınıyordu. Bu Omende de sıkıntı yaşar mıyım?
2. 1660ti ekran kartı yazıyor ama 1660ti mi yoksa 1660ti Max-Q mu? 1660ti Max-Q ise 1650li ekran kartından daha iyi performans verir mi?

Not olarak da diyim monster’a pek sıcak yaklaşmıyorum. Kadıköy şubesine gidip incelecediğimde kasa aşırı kalitesiz geldi. Şimdiden teşekkür ederim

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
O fiyatlara monsterdan daha iyi donanıma sahip cihaz alınabilir evet kasa kalitesiz görünebilir ama soğutma olarak iyi ayrıca müşteri hizmetleride çok iyi hp omende alınabilir..

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
O fiyatta 9750H işlemcili Monster alabilirsin.
Hocam dediğim gibi monstera baktım ve kalitesi fiyatına göre inanılmaz derece kötü ve basit geldi. Monsterdan çekincemse çin asıllı marka olup Türkiye’ye Monster ithal edip kendi markalarını basmaları. Çevremde monster kullanan insanlar pek memnun değillerdi ve lehimleri çok sağlam değilmiş okuduğum kadarıyla. Bu yüzden monster’a vermek gelmiyor içimden ve 1660ti modelli monster almak istedim mi 8000tl yi buluyor hdd ssd yükseltmesi ile.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O fiyatlara monsterdan daha iyi donanıma sahip cihaz alınabilir evet kasa kalitesiz görünebilir ama soğutma olarak iyi ayrıca müşteri hizmetleride çok iyi hp omende alınabilir..
Hocam aslında bu hpyi alırsam 480tl daha uyguna gelecek bana. Eski hp kullanıcısıyım ve müşteri hizmetlerine facebooktan yazıp yeni hp almak istiyorum diyince bana 3200tl üstü laptop alımlarında 480tl geri ödeme yapıyor o yüzden hp düşünüyorum ve 1660ti olması güzel fakat laptop hakkında çok fazla bilgi bulamadım internette.
[
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bu iki modele baktım. Ne yazık ki laptop dünyasında amdler intel kadar performans veremiyorlar ve asusun numerik tuşları yok. Gaming laptop olup da numerik tuş kullanılmamasına pek anlam veremiyorum. Msi konusunda ise işlemci i7 ama eski nesil ve ekran kartı da 1650. Hpdeki 1660ti max-q mu bilmiyorum ama max-q olsa bile 1650den daha iyi performans vermez mi?

Son düzenleme:

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Kendim omen serisi kullanıyorum evet yaz aylarında fanlar sıcaklıkta kafa ütülüyor ama bunun dışında gayet stabil bendeki model İ7-8750 16 gb ram, Nvidia gtx 1060 6gb ekran kartı 512 gb SSD+1 tb hdd windows 10 Home

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Kendim omen serisi kullanıyorum evet yaz aylarında fanlar sıcaklıkta kafa ütülüyor ama bunun dışında gayet stabil bendeki model İ7-8750 16 gb ram, Nvidia gtx 1060 6gb ekran kartı 512 gb SSD+1 tb hdd windows 10 Home
Zalman soğutucu ile kullanacağım eğer alırsam. Hpden 480tl’lik geri ödeme alırsam bu modelini almayı düşünüyorum 7270 tlye gelecek laptop eğer indirim bunda da geçerliyse. Madem kullanıcısısın, ısınma değerleri nasıl peki ısınıyor mu yoksa soğutması iyi mi?

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Şöyle söyleyeyim battlefield V te maksimum ayarlarda 1 saat oynadığım da benim ısı değerlerim 83 ile 77 derece arasında olduğunu biliyorum, ayrıca oyundan çıkıp normal masaüstü işlemlerine dönmesi maksimum 2 dakika sürüyordu.

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Şöyle söyleyeyim battlefield V te maksimum ayarlarda 1 saat oynadığım da benim ısı değerlerim 83 ile 77 derece arasında olduğunu biliyorum, ayrıca oyundan çıkıp normal masaüstü işlemlerine dönmesi maksimum 2 dakika sürüyordu.
Bu dedikleriniz iyi bir değer eski hp laptobumla alakası yok o zaman artık yeni hp’nin. Envy dv6 7300 kullanıcısıydım ve oyun oynarken laptop parmaklarımı yakıyordu. Kullanıcısından böyle bir geri dönüş almam iyi oldu. Hp müşteri hizmetleri ile görüştüm ve eklediğim model kampanyaya dahil ürünmüş yani bana 7270 tl ye gelecek alırsam