Ölüye Saygı Vardı (Eski Türkiye)

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Eskiden sanata/ sanatçıya saygı vardı.
Eskiden ölüme saygı vardı.
Popülarite için değil,
Saygıdan üzüntü duyulurdu.

Aklımda geçenlerde Vatan Şaşmaz öldü, dizi sanki hiç o oynamamışçasına devam etti.
Harun Kandemir öldü, bir çoğunuz bunu bilmiyordur bile.

Eskiden mi?
Yeşilçama bakmak icap ediyor.

En içten dualarımızda,
Adile NAŞİT...

Son düzenleyen moderatör:

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Her gün üçer beşer şehitlerimiz geldi. Hep bir haber spikerinin 45 saniyesi ile geçiştirildi... o_O halk daha da bilinçsizleştirildi...

Geçen gün bir arkadaşımızın konusu vardı. Her şey dandikleşiyor... Haklı. Sevgimiz de saygımız da üzüntümüz de dandikleşiyor.

Ölüye saygı kalmadı...
biraz klişe olacak ama insanlık ölüyor. Ölüden saygı bekleyemeyiz.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Aşırı yozlaştık ve bu sürekli daha kötüye gidiyor. Yapılan her türlü ibadet, yardım, yeme içme sosyal medya da. Şehit haberi veya ölüm haberi o kadar normalleşti ki ben zeki mürenin ölümü hatırlıyorum, annemin ve babamın üzülmeleri aklımda halen.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
öküzlerin yükselişi...
öküz sen değil.

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Adile Naşit vefat ettiğinde misafirlikteydik, ben tabi çocuğum başladıma ağlamaya ama o an haberi duyunca herkes susmuştu ve gülmeler vs. bitti, Barış Manço vefat etti haberiyle abimin hanımı bir an çığlık attı hüngür hüngür ağladı bende tutamadım kendimi. Ramazan günleri ve dini bayramlar o kadar güzel ve huzurlu geçerdi ki, bütün herkes bütçesi dahilinde zengin fakir herkes güzel ve temiz giyinirdi, birliktelik ruhu vardı, o dini yaşayamadık dedikleri yıllarda annem beni kuran kursuna gönderirdi cami hemen sokağın karşındaydı, sureleri ezberlerdik namazın nasıl kılınacağını abdesti vs. öğrendik. kuran'ı okurdum, Geçen ün baktım A101'de 10 küsür liraya satıyorlar Kuran-ı Kerim'i yani millete dinini parayla öğretiyorlar para vermezsen öğrenme :) alt komşumuzun eşi vefat etmişti, bir iki gün televizyonu o kadar kısık sesle açardı ki babam, gülme vesaire zaten yok, biraz gülünce hemen uyardı cenaze çıktı saygı göster ayıp insanlar orada hüzünlü sen burada gülüyorsun derdi bizim rahmetli. o eski dini yaşayamadık dedikleri Türkiye'den şimdi ağızlarından Allah düşmeyen sözde dindar yeni Türkiye'de Ramazan ayı sıradan bir gün, ramazan ve kurban bayramları sıradan ve milletin tatil yapmak için beklediği günler.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
medya+Dejenerasyon+defermasyon+modifiye=düzen

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
İnsan kalitesi düşünce her şeyimiz düştü yeğenim.
Kalite düştü, kalelerimiz düştü.
Yozluk bir virüs gibi sardı bünyemizi, kuşattı toplumu.
Sosyolojik paradigmalar mefluç hale geldi, getirildi.
Geçmişe dönmek zor, gelecekten ışık gözükmese de, umut her zaman vardır.
Rabbim encamımızı hayreylesin vesselam.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
imanları para oldu farkına varınca Lidya'lılara küfrediyorlar...

Son mesajlar