Ölüm değil Uzaktan Eğitim

Bu konuyu okuyanlar

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Şu uzaktan eğitimden nefret ediyorum.Yada ben direk derslerden nefret ediyorum.Bu sene 6.sınıf yani.7. Türkçe öğretmenim 3.İngilizce öğretmenim 3.Bilişim öğretmenim ders anlatıyor.Örneğin ben Din Kültürü hocasından daha iyi biliyorum din Kültürünü.Eskiden rahatladığım bi Bilişim dersi vardı.Çünkü beni anlayabilen tek bilişim öğretmeniydi.Şimdiki bilişim öğretmenimiz dedi ki evet çocuklar en pahalı ana donanım elemanı anakarttır.Abi bide monitöre ekran dedi ya.Şu monitörlere ekran diyenleri eşşek sudan gelinceye kadar dövesim geliyor.Sonra hocaya en pahalı ana donanım elemanın eğer sadece canlı ders için kullanacaksak işlemci olması gerektiğini ve bu sistemlerin APU olduğunu anlattım onboard anakartı anlattım.Hocanın cevabı tamam ama arkadaşların anlayamaz şimdi onları boşuna kendini göstermeye çalışma.Ben yorum yapmıyorum bu duruma.Eski bilişim öğretmenimiz en azından anlıyodu sonra ona göre cevap veriyodu.Bizimki anlamıyor bide arkadaşların anlamadı diyor.Aslında haklı olabilir.Çünkü bizim sınıf için bilgisayar+teknoloji=OYUN=PUBG.Yani haklı heralde.Ya ben çok şey biliyorum yada yaşıtlarım az şey biliyor.Bilmiyorum.Benim bu foruma katılma amacımda aslında beni anlayabilecek birileri olması.Düşünsene sınıftasın arkadaşına yeni çıkan iRyzen işlemcilerin İntelin işlemcilerinden daha F/P olduğunu.Ve o sana diyor ki benim bilgisayarımın hafızası 256 GB.Hafızanın ne olduğunu sorsam depolama şeysi der.Galiba ben bilmemden gereknden çok şey biliyorum.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Durumunu çok güzel ifade etmişsin. Seni anlıyorum sınıfta tek bilgili olmak zor. Bilişim hocasının yanlış dediği bir şeyde araya gir hemen hocam yanlış söylüyorsunuz doğrusu bu de :)

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Durumunu çok güzel ifade etmişsin. Seni anlıyorum sınıfta tek bilgili olmak zor. Bilişim hocasının yanlış dediği bir şeyde araya gir hemen hocam yanlış söylüyorsunuz doğrusu bu de :)
Dedim ama hocanın cevabı şuydu :
Evet sen çok şey biliyo olabilirsin AMA BURDA KENDİNİ GÖSTERMEYE ÇALIŞMA
caps lock açıkkalmış tekrar yazmaya üşendim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben hep 256 GB'lık alıyorum ?
Neyi ?

Arjik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
sınıfta bilgisiz olup bilgili gibi görünmeye çalışmakta çok zor bişi ama işe yarıyo hehe

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

Neyi ?
Hocaya sen de deseydin "hocam bilmek suç mu? Siz bilmiyorsanız kimse bilmeyecek diye bir şey yok. Lütfen hocam ön yargılı olmayın."

Raikiri

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Herkesin ilgili ve alakalı olduğu alan farklıdır. Sınıftakilerin düşüncesinin sadece pubg olması onların afedersin ama aptal olduğunu göstermez. 6. Sınıfa gidiyorum demişsin. Senin ilgili olduğun konuda kendini göstermen normal ama yaşını ve sınıfını düşündükçe senin bildiğin her şeyi sınıf arkadaşlarının da biliyor olamaz. Sonuç olarak kasma bu kadar öğrenmeye aç olmak iyidir kendi başına araştırmalarını yapabilirsin. Ama okulda sınıftaki insanlar da senin sınıfının parçası senin her şeyi bilmen öğretmenlerin sana uymaları gerektiği anlamına gelmez. Konuşmanı çok agresif buldum bunları da düşünüp tekrar düşün bence söylediklerini.

Reaksiyon puanı
6,381
Şu uzaktan eğitimden nefret ediyorum.Yada ben direk derslerden nefret ediyorum.Bu sene 6.sınıf yani.7. Türkçe öğretmenim 3.İngilizce öğretmenim 3.Bilişim öğretmenim ders anlatıyor.Örneğin ben Din Kültürü hocasından daha iyi biliyorum din Kültürünü.Eskiden rahatladığım bi Bilişim dersi vardı.Çünkü beni anlayabilen tek bilişim öğretmeniydi.Şimdiki bilişim öğretmenimiz dedi ki evet çocuklar en pahalı ana donanım elemanı anakarttır.Abi bide monitöre ekran dedi ya.Şu monitörlere ekran diyenleri eşşek sudan gelinceye kadar dövesim geliyor.Sonra hocaya en pahalı ana donanım elemanın eğer sadece canlı ders için kullanacaksak işlemci olması gerektiğini ve bu sistemlerin APU olduğunu anlattım onboard anakartı anlattım.Hocanın cevabı tamam ama arkadaşların anlayamaz şimdi onları boşuna kendini göstermeye çalışma.Ben yorum yapmıyorum bu duruma.Eski bilişim öğretmenimiz en azından anlıyodu sonra ona göre cevap veriyodu.Bizimki anlamıyor bide arkadaşların anlamadı diyor.Aslında haklı olabilir.Çünkü bizim sınıf için bilgisayar+teknoloji=OYUN=PUBG.Yani haklı heralde.Ya ben çok şey biliyorum yada yaşıtlarım az şey biliyor.Bilmiyorum.Benim bu foruma katılma amacımda aslında beni anlayabilecek birileri olması.Düşünsene sınıftasın arkadaşına yeni çıkan iRyzen işlemcilerin İntelin işlemcilerinden daha F/P olduğunu.Ve o sana diyor ki benim bilgisayarımın hafızası 256 GB.Hafızanın ne olduğunu sorsam depolama şeysi der.Galiba ben bilmemden gereknden çok şey biliyorum.
Bir de ne dersen anamayan insanların bilmedikleri konular hakkında kesin konuşup iddia etmeleri yokmu...

Sen doğrusunu söyleyince de senle dalga geçip sana lakap falan takıyorlar anca.

Seni anlıyorum dostum, ortaokulda cehalet diz boyu zaten. 5. sınıftan 8. sınıfa kadar bile bebek gibi davranan ve bilmediği her ama istisnasız her konu hakkında kesin ve iddialı konuşan aklı evveller ile dolu bir yer.

İlgi alanı ne kadar farklı olursa olsun, ne kadar şey bilmezse bilmesin, ama insanların öğrenmeye olan alerjisini ve bilmediği konularda ki kesin ve iddialı konuşmaları insanı delirtiyor.

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722

Neyi ?
Şaka yapıyom. Arkadaşın demiş ya hafıza 256 GB

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
sınıfta bilgisiz olup bilgili gibi görünmeye çalışmakta çok zor bişi ama işe yarıyo hehe
Bizde var öyle bi tip.Çocuğun işi sadece gösteriş.Tenefüste annesi kitapları getiriyor.Çocuk derste hocaya gösteriyor sonra kitaplar gidiyor.Bilişim dersindede eski hocaya yaranmak için hocam benim bilgisayar kitabım var diyor.Bide Python biliyormuş.2 satır kod yaz dedim.Nasıl dedi ?
yani sallıyor.

xDaemon

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Bu tarz hocalar sınıfta sadece kendisi biliyormuş gibi kendisinin sözünün geçmesini ister.Sen bildiklerini anlatınca da normal olarak sinirlenmiş.:D

Raikiri

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Bir de ne dersen anamayan insanların bilmedikleri konular hakkında kesin konuşup iddia etmeleri yokmu...

Seni anlıyorum dostum, ortaokulda cehalet diz boyu zaten. 5. sınıftan 8. sınıfa kadar bile bebek gibi davranan ve bilmediği her ama istisnasız her konu hakkında kesin ve iddialı konuşan aklı evveller ile dolu bir yer.
Aynen öyle. Ortaokulda kendini ön plana atmak öyle sana pek bir şey kazandırmaz zaten. Bilgisiz insanların arasında kendi bilgini değiştirmeye devam et. Dersler zaten kolay geliyorsa bolca vaktin var demektir o zamanını iyi kullan. Liseye geçince hiç bir şey bilmediğini aslında hocaların ne kadar çok şey bildiğini görürsün.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554

İlgi alanı ne kadar farklı olursa olsun, ne kadar şey bilmezse bilmesin, ama insanların öğrenmeye olan alerjisini ve bilmediği konularda ki kesin ve iddialı konuşmaları insanı delirtiyor.
Teşekkürler abi.Beni çok iyi anlamışsın.

Arjik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
neyse ben o kadar değilim en azından sınıftakilerin bilmediği şeyleri onlara öğretiyom şuan onların gözünde bi teknoloji dehasıyım udgfycsdvchjc

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Şaka yapıyom. Arkadaşın demiş ya hafıza 256 GB
Onu anladım.Ya şu hafızasıyla hava atanlar varya tam sövmelik insanlar.

neyse ben o kadar değilim en azından sınıftakilerin bilmediği şeyleri onlara öğretiyom şuan onların gözünde bi teknoloji dehasıyım udgfycsdvchjc
Bizimkilerin gözünde bende öyleyim ama onların derdi teknoloji=OYUN=PUBG

Reaksiyon puanı
6,381
Ortaokulda kendini ön plana atmak öyle sana pek bir şey kazandırmaz zaten. Bilgisiz insanların arasında kendi bilgini değiştirmeye devam et. Liseye geçince hiç bir şey bilmediğini aslında hocaların ne kadar çok şey bildiğini görürsün.
?

Ben kendini ön plana atmak hakkında hiç bir şey söylemedim. Tek bahsettiğim insanların öğrenmeye olan alerjisi, bilmediği halde her konuda iddialı ve kesin konuşmaları idi.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
?

Ben kendini ön plana atmak hakkında hiç bir şey söylemedim. Tek bahsettiğim insanların öğrenmeye olan alerjisi, bilmediği halde her konuda iddialı ve kesin konuşmaları idi.
Aynen.Bilmeyip öğrenmek istemeyip çok bilmişlik yapıyorlr.Ve be sırf bu yüzden derslerden bezdim.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Aynı durumu bende yaşıyorum lise 1 ve office programları dersinde sadece kaydetmeyi görüyoruz ve bizim sınıf daha bilgisayarı kapatmayı zor beceriyor

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Bir de bilişim dersinde öğretilen bir çok şeyi dinlemeyip, hoca bilgisayarda oyuna izin versin diye yalvaran tipler var birde, onlar kanserin vücut bulmuş hali.
Ay tam dövmeil sövmelik onlar.Bide bişey bilmeyip bilişim sınıfından hemen bilgisayarın önüne atlayanlar.AHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH şimdi bile sinir oldum.

Reaksiyon puanı
6,381
Aynı kadere ortağız hocaya diyorum hocam şöle böle hoca yok o kadar ileri gitmeye gerek yok diyor
Harbiden zaten çok ileride olunduğu için tüm hocalar gerek görmüyor, bilişimden daha çok çocuklar nasıl anlar diye uğraşıyorlar. Üzülüyorum öyle çok bilgili olup öğrencileri yüzünden harcanan hocalara.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Aynı kadere ortağız hocaya diyorum hocam şöle böle hoca yok o kadar ileri gitmeye gerek yok diyor
İşte bunlar ileri düzey değil ki bunları bilmeleri gerek diyorum hocaya ama anlamıyor bizim Bilişim uzmanı (Deha profesör) hocamız !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reaksiyon puanı
6,381
Ay tam dövmeil sövmelik onlar.Bide bişey bilmeyip bilişim sınıfından hemen bilgisayarın önüne atlayanlar.AHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH şimdi bile sinir oldum.
Galiba bunun en yüksek notası, konuda bahsettiğiniz gibi arkadaşların anlamaz diye hocaların seni susturması.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Galiba bunun en yüksek notası, konuda bahsettiğiniz gibi arkadaşların anlamaz diye hocaların seni susturması.
Varya hocayı bulup bildikleriwmi anlatarak utandırmak istedim.Çünkü hoca APU nun ne olduğunu sordu.YAni ultra zeki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Arjik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
bizde kimsenin pc si yokki bi 2 tane var oda gta 5 indirmiş diye hava atıyodu en son
Dünya meğer aynı tür insanları barındırıyormuş. Bizim sınıfta da var sürekli hafızası ve ekran çözünürlüğü ile övünen. Halbuki söylediği çözünürlükte 1080p

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Şu anda arkda bilişim dersi var.Hoca beni dinlemiyorsa bende onu dinlemem.ZAten ondan daha iyi biliyom :d