Ölü piksel sonradan neden oluşuyor?

Bu konuyu okuyanlar

barann488

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Monitörü sipariş ettim geldi, geldiği gibi ölü piksel çıktı geri gönderdim. 2. monitörü sipariş ettim ve bir şey yoktu. 1-2 hafta geçti onda da çıktı. Sıkıldım artık gerçekten iade edip yenisini sipariş etmekten. Nasıl bunun önüne geçebilirim? Şimdi bunu da iade edeceğim ve artık monitör almaya korkar oldum. Hiçbir şey yokken 1 buçuk haftada ölü piksel neden meydana geliyor?

Not: sadece siyah ekranda belli oluyor yeşil bir nokta var. Renkli ekranlarda belli olmuyor. Bir de sıkışık piksel diye bir şey varmış. O olabilir mi acaba? Artık iade işiyle upraşmak istemiyorum.
68740

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hangi marka ve modelleri aldınız? Link atabilirseniz eğer daha sağlıklı yazabiliriz...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hocam en yeni teknolojileri almadan önce mutlaka inceleme ve kullanıcı yorumlarına bakmak gerek. Benim monitörde tercihim viewsonic genelde...
ViewSonic XG2401
bunun yorumlarına bakayım biraz:

barann488

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Hocam en yeni teknolojileri almadan önce mutlaka inceleme ve kullanıcı yorumlarına bakmak gerek. Benim monitörde tercihim viewsonic genelde...
ViewSonic XG2401
bunun yorumlarına bakayım biraz:

İlk monitörüm ViewSonic modeliydi bilirsiniz 1300 TL olan. Onda da ölü piksel çıktı gerş gönderdim işte.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
İlk monitörüm ViewSonic modeliydi bilirsiniz 1300 TL olan. Onda da ölü piksel çıktı gerş gönderdim işte.
Hocam o zaman bir ups alman şart sanki senin elektrik tesisatında sorun var gibi... Ben kullanıyorum ne olur olmaz, bu kadar sorun yaşamış biri olarak sen de bi tane düşünmelisin.

Yani şöyle oluyorsa cidden almalısın bir ups, Kullandıktan 1 ay içinde leke, ölü piksel oluşuyorsa...

barann488

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Hocam o zaman bir ups alman şart sanki senin elektrik tesisatında sorun var gibi... Ben kullanıyorum ne olur olmaz, bu kadar sorun yaşamış biri olarak sen de bi tane düşünmelisin.

Yani şöyle oluyorsa cidden almalısın bir ups, Kullandıktan 1 ay içinde leke, ölü piksel oluşuyorsa...
Akım koruyucu priz kullanıyorum. Aslında bunun için gönderesim yok lakin ilerde artabilecrğini duydum 1 defa olduktan somra.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Akım koruyucu priz kullanıyorum. Aslında bunun için gönderesim yok lakin ilerde artabilecrğini duydum 1 defa olduktan somra.
Akım koruyucu prizler bir ups kadar olmaz kesinlikle, zaten bilgisayar gibi hassas cihazlara yetersiz kalırlar onlar. Düşük va gücünde bir ups bile rahat koruyacaktır monitörü tek başına...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bu ölü ,sıkışmış piksel şanş işi galiba hometech t701'de 4 tane vardı 4 köşede birer tane umursamadım geçmişler sıkışmış pikselmiş onlar aoc e960sw de yok maşAllah takılma bir(1) taneden bişey olmaz...

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Monitöre temas halinde pikselleri oluşturan küpler patlayabiliyor. Cep telefonu ekranı gibi görmeyin durumu. Silerken bile olabilir.

barann488

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Daha alalı 10 gün oldu ekrana dokunmadım bile. Bu her cihazda oluyor mu ben mi çok takıntılıyım bilemedim

barann488

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Monitörün fiyatı artmış :D iade talebini reddetmeyi düşünüyorum sadece siyah ekranda belli olduğundan..

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Arkadaşımın dizüstüsüne yeğeni gelmiş bir el vurmuş, elin izi kalmış yeni aldığı cihazda. Korgo şirketi de taşıma esnasında yeterince özen göstermemiş olabilir.

barann488

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşımın dizüstüsüne yeğeni gelmiş bir el vurmuş, elin izi kalmış yeni aldığı cihazda. Korgo şirketi de taşıma esnasında yeterince özen göstermemiş olabilir.
Yok daha dün oldu ya da dün ben fark ettim bilmiyorum. Gerçi ölü piksel testi yapmıştım bir kaç defa ve hiç bu sorun yoktu. En azından geldiği zaman yoktu sonradan oldu.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Teknik bir sorun olabilir. Minimum düzeyde ölü piksel her zaman bulunabilir. Olma olasığının yüksekliği kalite ölçüsü olarak geçer.