Ölü piksel garantisi

Bu konuyu okuyanlar

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
arkadaşlar cuma günü gm discovery aldım ve 2 ölü piksel çıktı dün servise verdim ve ölü piksel bulamadıklarını söylediler bugün tekrar gittim ve gösterdim ölü pikselleri sonra bir adam çagirdilar mehmet bey diye biri galiba adam geldi gösterdim ölü pikselleri hava güneşli oldugu için ekrana ışık vuruyo ve görmek zorlaşıyordu en sonunda gördü bana mahkeme kararıyla 3 ölü pikselde değişim oldugunu ve ölü pikselin büyük ve kullanımı zorlaştırmış olması gerekirdigini söyledi bu adm afedersnz aptal mı ekran çözünürlügü 720 x bilmem kaç olan ekranla 480x840 lık ekran bir mi piksel dağılımı bakımından piksel tabikide küçük olacak ve gerçekten akşam telefonu elime aldıgımda siyah ekranda özellikleri çok feci derecede sırıtıyor ve rahatsız oluyorum..bilgilendirirseniz sevinirim

mato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öyle bir şey yok başından savmak için o şekilde konuşmuş 1 tane dahi ölü piksel olması durumunda o ürün ayıplı sayılır ve değiştirilmesi gerekir.

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
hiç bilen yok mu allah aşkına net kafeden yazıyorum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Öyle bir şey yok başından savmak için o şekilde konuşmuş 1 tane dahi ölü piksel olması durumunda o ürün ayıplı sayılır ve değiştirilmesi gerekir. http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23622410.asp buradan da okuyabilirsin.
çok teşekkür ederim böyle aptal bir servisle ugraşıyoruz işte

yalnız burda telefondan bahsetmemiş

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Kardeş geçmiş olsun öncelikle...

DH de GM Discovery Kulübü konusunda ölü pikselden dolayı cihazı servise veren ve tamir ettiren yorumlar okudum. Ama onlarınkinde ölü piksel sayısı daha fazlaydı.

Bende bu cihazı dünden beri araştırıyorum, ciddi almayı düşünüyorum.

Cihazın kronik iki sorunu Ölü Piksel ve Ekran kenarlarından ışık sızması...
DH de buna benzer 5-6 kullanıcı var sıkıntı yaşayan.
Lakin Kayıtlı olarak bu cihazı alıp yorumlayan 160 kişi var DH de.
Elektronik işi biraz şans işi.. Bence vazgeçmeyin sonuna kadar bastırın derim.

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Kardeş geçmiş olsun öncelikle...

DH de GM Discovery Kulübü konusunda ölü pikselden dolayı cihazı servise veren ve tamir ettiren yorumlar okudum. Ama onlarınkinde ölü piksel sayısı daha fazlaydı.

Bende bu cihazı dünden beri araştırıyorum, ciddi almayı düşünüyorum.

Cihazın kronik iki sorunu Ölü Piksel ve Ekran kenarlarından ışık sızması...
DH de buna benzer 5-6 kullanıcı var sıkıntı yaşayan.
Lakin Kayıtlı olarak bu cihazı alıp yorumlayan 160 kişi var DH de.
Elektronik işi biraz şans işi.. Bence vazgeçmeyin sonuna kadar bastırın derim.

2 den fazla olması gerekseydi eger geçen sene 1 ölü pikselli lg p970 telefonumuda değiştirmezlerdi

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
2 den fazla olması gerekseydi eger geçen sene 1 ölü pikselli lg p970 telefonumuda değiştirmezlerdi

Televizyonda sanırım öyle bir uygulama var 2 ve fazlasında değişim olur diye.
Ama emin değilim.
Telefonda ise bir tane dahi olsa değiştirmeleri gerekir.
Zaten ufacık ekran, insanın her görüşünde sinirini hoplatır o piksel.

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Televizyonda sanırım öyle bir uygulama var 2 ve fazlasında değişim olur diye.
Ama emin değilim.
Telefonda ise bir tane dahi olsa değiştirmeleri gerekir.
Zaten ufacık ekran, insanın her görüşünde sinirini hoplatır o piksel.
açıp ana bacı sövdürtecekler ya

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben aldım gmd allaha şükür ölü piksel sorunu ile karşılaşmadım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bir tane ölü piksel olsa bile değiştirebilirsin iso 13406-2 standardı kaldırılmış

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş bende de var gold dan aldım artı sigorta yaptım değiştirirler mi yarın goturccem

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
arkadaşlar cuma günü gm discovery aldım ve 2 ölü piksel çıktı dün servise verdim ve ölü piksel bulamadıklarını söylediler bugün tekrar gittim ve gösterdim ölü pikselleri sonra bir adam çagirdilar mehmet bey diye biri galiba adam geldi gösterdim ölü pikselleri hava güneşli oldugu için ekrana ışık vuruyo ve görmek zorlaşıyordu en sonunda gördü bana mahkeme kararıyla 3 ölü pikselde değişim oldugunu ve ölü pikselin büyük ve kullanımı zorlaştırmış olması gerekirdigini söyledi bu adm afedersnz aptal mı ekran çözünürlügü 720 x bilmem kaç olan ekranla 480x840 lık ekran bir mi piksel dağılımı bakımından piksel tabikide küçük olacak ve gerçekten akşam telefonu elime aldıgımda siyah ekranda özellikleri çok feci derecede sırıtıyor ve rahatsız oluyorum..bilgilendirirseniz sevinirim
kardeş 3 tane piksel hikayesi yalan baştan savmak için yapıyorlar 1 tane bile ölü pixel olsa ayıplı(sorunlu) ürün sayılır ve değişmesi gerekir elinden geleni yap hatta biraz adamları tehdit et değişim olmassa tüketici haklarına başvurcam vs gibi gözlerini korkut bakalım nolacak.....

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
3 ay sonra para iadesi yaptılar daha dogrusu 3 ay sonra değişim gönderdikelri cihazda ölü pikselliydi sonradan para iadesi yaptılar kimine 3 kimine 6 da degisim diyorlar zaten

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Hayırlı olsun. Ekran üreticisi (artık kimse) üretim verimi düşük olunca oluyor böyle şeyler.
Eskiden 3-5 gibi sayılar vardı. Bir kaç ay önce kalktı diye biliyorum.

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Ekran kalitesiz gerçekten sararma sorunuda çıktı baya kişide

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4

Dartyden 800 euroluk notebook'u olu ve stuck piksel sorununda dolayi 3 kez degistirdim. Giklarini cikaramadilar. Keske cikarsalardi da ortalik senlenseydi :D Ornegin olu piksel siyah gozukur, kalici bir sorundur. Zamanla renkleri degisebilir. SIKISMIS piksel ise kirmizi mavi yesil veya bunlarin karisimi bir renkte gozukur, zamanla kaybolurlar. Kisacasi gotur ve degistirmek istedigini soyle. 2.el almadin ki, sifir bir urun aldin. Bunu degistirmeleri gerekir. Ne soylerlerse soylesinler ben sorunsuz bir urun icin para verdim de gec.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
18.12.2013 tarihinde 4gb gmd aldım telefonumda ölü pixel varmış bunu yeni farkettim biraz araştırdım tüketici haklarına göre 1 tane ölü pixel bile ayıplı ürün olmasına yetiyormuş ben telefonu pazartesi garantiye istanbula göndericem değişim yapmaları için bir yazı herhangi bişey yapmam lazımmı arakadaslar lütfen bilen biri varsa bi yardım etsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam arkadaşlar bende regal marka led tv var ancak orta yere yakın bir yerde ölü pikseller var foto ekliyorum bunlar kaç adet acaba bilgi verirseniz sevinirim

wbmstr

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Avrupa ürün kalite standartları gereği belli boyuttaki LCD panellerde belli sayıda ölü piksel oluşmadıkça kusurlu sayılmaz. Örnek verecek olursak 56 ekran bir TV de en az 16 tane ölü piksel oluşması gerekmekte, yanlış hatırlamıyorsam. Bu sebeple THH ye başvurmadan önce Avrupa Ürün Kalite Standartları nı okumanızı tavsiye ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Valla ben bugün mecidiyeköydeki telpaya götürdüm 1 saat içinde yapıp verdier