Olmazsa Olmaz Dediğiniz Linux Uygulamaları

Bu konuyu okuyanlar

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Kesinlikle olması gereken 10 uygulama gibi bir listesi olan var mı arkadaşlar ? Yeni uygulamalar deneyelim. Yada bende olmazsa olmaz dediğiniz ?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Kesinlikle olması gereken 10 uygulama gibi bir listesi olan var mı arkadaşlar ? Yeni uygulamalar deneyelim. Yada bende olmazsa olmaz dediğiniz ?
Şunları öneririm.
  • Redshift (ekran renk sıcaklığını ayarlama programıdır)
  • uGet (indirme yöneticisidir)
  • qBittorrent
  • Youtube-dlg

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
1-SMplayer+SMTube
2-Ktorrent
3-Amarok
4-Filezilla
5-OperaDeveloper
6-kodi (mutlaka deneyin)
7-uget
8-4kvideodownloader
9-htop
10-Gimp
11-mc (Midnight Commander)

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Hocam Windows'ta da qBittorrent'i kullanmışlığım var. Ve qBittorrent beğendiğim bir program olduğu için onu önerdim. :)
Olabilir, ben kullanmadığım için bir şey diyemem. Genellikle KDE muadillerini tercih ediyorum ben, pek üzmezler.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
1. BleachBit
2. Clementine
3. GIMP
4. Brasero
5. 4K Video Downloader ve YouTube To Mp3
6. Synaptic Package Manager ( Olmazsa olmazım :) )
7. Shotwell
8. uGet ve KDE Bağlantı İzleyici

3.parti uygulamalar olması gereken: Spotify, Dropbox, Skype, Atom ve Lightworks Free

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
1. BleachBit
2. Clementine
3. GIMP
4. Brasero
5. 4K Video Downloader ve YouTube To Mp3
6. Synaptic Package Manager ( Olmazsa olmazım :) )
7. Shotwell
8. uGet ve KDE Bağlantı İzleyici

3.parti uygulamalar olması gereken: Spotify, Dropbox, Skype, Atom ve Lightworks Free
3.partide dedikleriniz benim içinde geçerli :) Yalnız şu Atom ve Visual Code arasında kalmıştım. Visual Code üzerinde compiler ayarları biraz sıkıntılı atom kurup denedim C dili iyi çalışıyor. Teşekkürler.

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
Synaptic Package Manager
uGet
VLC
GIMP
Filezilla
qBittorent
...

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
düşük sistemler için kde olmuyor
Konu başka bir yerden taşındı. O yüzden sanırım KDE uygulamalarını önermiştim. Ayrıca en nihayetinde 500 MB ram tüketiyor, o kadar da abartılacak kadar değil.

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
Konu başka bir yerden taşındı. O yüzden sanırım KDE uygulamalarını önermiştim. Ayrıca en nihayetinde 500 MB ram tüketiyor, o kadar da abartılacak kadar değil.
hocam kde için biraz daha sistemim sağlam olcak neden diye sorarsan chrome da 2 ya da 3 sekme açtığımda o ram miktarı uçuyor o yüzden düşük sistemler için hafif masaüstleri tercih edilmeli bu şu anlama gelmiyo düşük sistemler için kde kurulmaz diye bir şey söylemiyorum
--- Gönderi Güncellendi ---
benim için farketmiyo olmazsa olmaz diye bi şey demiyorum ama bi şartım var oda türkçe olması... onun dışında farketmez işime yarıyan uygulamaların hepsini kullanırım...

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
hocam kde için biraz daha sistemim sağlam olcak neden diye sorarsan chrome da 2 ya da 3 sekme açtığımda o ram miktarı uçuyor o yüzden düşük sistemler için hafif masaüstleri tercih edilmeli bu şu anlama gelmiyo düşük sistemler için kde kurulmaz diye bir şey söylemiyorum
--- Gönderi Güncellendi ---
benim için farketmiyo olmazsa olmaz diye bi şey demiyorum ama bi şartım var oda türkçe olması... onun dışında farketmez işime yarıyan uygulamaların hepsini kullanırım...
Ha Chrome düşünmedim hiç... Chrome zor konusu ise zaten twm kullanın, anca kesiyor ram ihtiyacını. :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
  1. chrome
  2. spotify
  3. gparted
  4. diskler
  5. usb biçimlendirici.
  6. usb kalıp yazıcı
  7. cpu-g
mate...