Oled mi Qled mi

Bu konuyu okuyanlar

izzetsakal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Hakki bey
Sizin sıkı bir takipciniz ve fikirlerinize deger veren biri olarak size danısmak istedigim bir konu var,fikrinizi belirtirseniz sevinirim.
Evimde suan mevcut olan tv LG oled 65c6 curved tv ancak goruntu kalitesi olarak(renk canliligi ve parlakligi) pek memnun kalmadim acikcasi ve degistirmek istiyorum sizce samsung qled mi daha iyi renk ve goruntu kalitesi sunuyor yoksa Lg nin yeni modeli olan LG signature oled wall mu almaliyim .herhangi bir butce sikintisi yok buna gore fikrinizi belirtirseniz cok sevinirim.birde duz ekranmi yoksa kavisli ekranmi

Saygilarimla

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Şahsen model olarak net bir şey söyleyemesem de TV teknolojisinde LG daha önde bir firma. Bütçe sıkıntınızda yoksa LG'nin yeni çıkacak serisini beklemenizi öneririm.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
LG televizyon alıcaksan yeni modelleri bekle en iyisi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121

AyBEROZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Arçelik varken dünyanın en çamur markasını almak hata ayağını takıp masaya koyunca plastik ayak kırılıp masadan düşüp kırılıyor lg servisi hatalı ayak yüzünden kırılan tvyi garanti dışı sayıyor...
LG 42la660s Malzeme Hatası Nedeniyle TV Yer Ayağı Kırıldı TV Düştü Ve Ekran Kırıldı.
LG Ayak ve Kalite Şikayetleri | Şikayetvar
saçma , bir örnek ile markayı kötülemek yanlış. Arçelik tv üreticisi bile değil, başkalarının projelerini kopyalayanbir firma. vestel bile kendi projesini üğretiyor Arçelik beyaz eşyacı. Bu konunun uzamanı LG Oled arkadaşlar.. Çıktığından beri ucuzlamasını bekliyorum ama hala 8500 TL civarı 4K olan 55 inch modeli. Konu hakkında uzamanım diyebilirim. 1983 den beri renkli tv üretimi başlayalı beri mesleğim TV üretim kalite kontrolcülük. SANYO + VESTEL kalite Kontrol de uzun yıllar çalışıp bu işten emekli oldum. Bu işi bilen birine sormak lazım. LG dünyada teknoloji üretip başka firmalara da teknoloji satan bir marka. Bende evde LG kullanıyorum mesela VesTel değil. Ya da Arçelik değil.

AyBEROZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Tercih senin . ben durumu anlattım her malın bir alıcısı olur. Sunny ve Regal satılıyorsa ve birileri alıyorsa Arçelik te satılır ve birileri alır. Ben almam.

AyBEROZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Burda marka kıyaslaması mı yapıyoruz başka bişey mi tartışılıyor ben anlamadım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Oled teknolojisini ve Qled teknolojisini biliyorsanız tartışın tv ayağının kırılıp garantiye girmemesini niye tartışıyoruz burda anlamadım ben. Oled ne biliyorum. Qled ne onu da biliyorum. Var mı başka bilen?

Son düzenleme:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
V
saçma , bir örnek ile markayı kötülemek yanlış. Arçelik tv üreticisi bile değil, başkalarının projelerini kopyalayanbir firma. vestel bile kendi projesini üğretiyor Arçelik beyaz eşyacı. Bu konunun uzamanı LG Oled arkadaşlar.. Çıktığından beri ucuzlamasını bekliyorum ama hala 8500 TL civarı 4K olan 55 inch modeli. Konu hakkında uzamanım diyebilirim. 1983 den beri renkli tv üretimi başlayalı beri mesleğim TV üretim kalite kontrolcülük. SANYO + VESTEL kalite Kontrol de uzun yıllar çalışıp bu işten emekli oldum. Bu işi bilen birine sormak lazım. LG dünyada teknoloji üretip başka firmalara da teknoloji satan bir marka. Bende evde LG kullanıyorum mesela VesTel değil. Ya da Arçelik değil.
Vestel mi güzel valla ne garanti ilgileniyo nede cihazın kalitesi iyi

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
V
nesi var? tv'nin hangi servisi? manisa'da kimerkeze şikayet et...
hatta bir ariston zede gibi servisin önünde onu yak tvler ilgensindiye whatsapp larına gönder videosunu ama videoda küfretme.

AyBEROZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
V
Vestel daha güzel demedim zaten, Ben Vestel de 16 sene çalıştım evde tv LG dedim. Sadece Arçelik ile kıyaslama da Vestel kendi teknolojisini kendi tasarlıyor dışa bağımlı olsa da Arçelik onu da yapmayıp hazır tasarımları alıp üretiyor dedim. TV konusunda 1985 den bu yana Tv üreten bir firma Vestel Arçelik buzdolapçı beyaz eşyacı , Vestel Arge si Türkiyenin en iyi tv tasarımcılarını barındıran bir Ar-ge . Ama işte sonuçta dünya devleri ilkleri yapıyor komponent bazlı üretim de yaptıkları için Vestel parça bağımlı fasoncu gibi çalışmak zorunda..

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
OLED in bir çok acıdan üstünlüğü gerçekten tartışılmaz. Aynı amoled poler ekranlar da olduğü gibi arka aydınlatmaya ihtiyac duymadan pixeller beyaz renk üretebiliyor.
Buda aynı zaman da mükemmel siyah ve tonları demek. Arka da LED aydinlatma olmadığı için diğer çözüm lerde olan ışık sızması, bulutlanma sorunları olmuyor.

Yandan görüş açısı birçok İPS den çok daha iyi. Tepki süresinde LCD ye göre iyi qled ile başa baş bir teknoloji.

Yalnız her güzelin kusuru olduğu gibi OLED TV ler in en büyük eksisi ekran yanığı . Plazmalar dakine benzer burn-in sorunu.
En son jenerasyon lar da iyileştirme yapılsa da rtings com da uzun süre yapılan testte ekran yanıgı sorunu kacinilmaz oldugu kanıtlandı.

7500 TL verip böyle bir riski almak ya da yok parlakligini kisarim, 5 saatten fazla acii birakmam gibi önlemlerin komik oldugu noktada oled tv ler bence mantikli değil. Bir de en üst seviye tv alıyorsun 2 yil garanti olması işin en komik tarafı.(Lg)

Ama QLED tv lere de para bayilacak kadar da orta-üst seviye tvlere nazaran bir seyler sunduguna inanmıyorum.

Orta-üst seviye VA samsung veya İps LG ler gayet yeterli üstelik 120hz destekliler.( 1080p)