Olasılıksız ve zar adam

Bu konuyu okuyanlar

kkoray

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
arkadaşlar bu iki kitabı almayı düşünüyorum fakat araştırdım biraz bir kısım sıkıcı diyor bir kısım güzel diyor iki kitap içinde okuyan arkadaşlar bu kitaplar sizce nasıl sürükleyicimi??

Antediluvian

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Reel hayattaki dejavu durumu anlatılıyormuş..
psikolojik roman türlerinden bence sıkılırsın okuma..
kardeşim..

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
olasılıksızın süper bir kitap olduğunu biliyorum zira herkes öyle dedi. elime alıp okumuşluğum yok ama 5-6 tane yakın arkadaşımdan duydum çok sürükleyici ve güzel olduğunu söylediler. Diğer kitap hakkında pek bi bilgim yok.

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
olasılıksız süperdir tavsiye ederim...

kkoray

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için

MuratSelim

Doçent
Reaksiyon puanı
15
olasılıksızın süper bir kitap olduğunu biliyorum zira herkes öyle dedi. elime alıp okumuşluğum yok ama 5-6 tane yakın arkadaşımdan duydum çok sürükleyici ve güzel olduğunu söylediler. Diğer kitap hakkında pek bi bilgim yok.
Olasılıksız'a karşı hiç kötü yorum duymadım diye bilirim. Ayrıca 2. kitap galiba aynı yazarın başka bir kitabı olasılıksız'ın e-kitap'ı vardı bende ama normalini almayı düşünüyorum.Ayrıca kitabın bir yerinde yazan yazı galiba arka kapağında.
Bitirmek İçin Yarını, Başkasına Anlatmak İçin Bitirmeyi Beklemeyeceksiniz.

Kitabı okuyanların bazıları bu sözde haklı diyor.

steinmetz

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Olasılıksız'ı okudum. Kitap bence güzel, sıkmıyor. Beni etkiledi açıkcası.

winstoncash

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Olasılıksız harika bir kitap ama diğerini okumadım açıkçası...

neresionline

Asistan
Reaksiyon puanı
2
konu eski ama olsun:)
olasılıksız güzel.okududuktan sonra mutlaka empati de okunmalı.empati daha da güzel.
zaradamı aldım okuyum dedim.hala bitiremedim.bi kitabı okumayı bırakmam ama bu kitap kendini bana bıraktırdı.kitabın özeti "bir psikologun zara dayalı sapık yaşamı" diyebilirim.hiç tavsiye etmem.

mart_1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ewt zar adamın ılk bıkac sayfasını okudum bılemıyorum sankı bızım turk kulturuyle fazla uyusmuyor..

winstoncash

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
ewt zar adamın ılk bıkac sayfasını okudum bılemıyorum sankı bızım turk kulturuyle fazla uyusmuyor..

Yabancı bir yazarın eserinin bizim kültürümüzle uyuşmasını bekliyorsan biraz fazla beklersin.Dünya edebiyatına böyle yaklaşma bence :)

yusufkaptan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olasılığı okudum zar adamı dinledim.Biraz ağır olacak ama bana göre ikisi de zaman hırsızı ve insana bir şey vermiyor...Bana boş bir kitap olarak geldi.

M e я T

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elimde olasılıksız, zar adam, empati ve sinestezya var. Hiçbirinide okumadım :D. Fırsat olmadı.

Olasılıksız'ı elinde kitap gördüğümüzde kıyamet alameti saydığımız bir arkadaş 3 kez okumuş. Güzel diyorlar.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
"Olasılıksız" ve aynı yazarın diğer kitabı "Empati" çok güzel kitaplar. Okumanızı tavsiye ederim.

Sadr-ı Cihan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Olasıllıksız güzel kitap tavsiye ederim ama Zar Adam için aynı şeyleri söyleyemem.Yani o da güzel fakat eğer kişilik problemleri yaşıyorsan biraz psikolojik problemlerin varsa karakterini tam oturtamadıysan bu kitap senin için tehlikeli bir kitap olur.:)Kitap seni hapsedebilir.

xismailaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Olasılıksız güzel bir kitap. Akıcı ve sürükleyici.
Ama okurken kendimi bilim kurgu filmi izler gibi hissettim.
Benim tarzım değil. Sadece bitsin diye 4 günde okudum.
Başladığım işi bitirmek adına o da. Tamam, akıcı, güzel, sürükleyici olabilir.
Ancak bana birşey kattığını düşünmüyorum.
Ki millet diyordu bu kitabı okuduktan sonra daha çok dikkat edeceksin filan böyle şeylere diye.
Ama bende olmadı :D
Bende mi sorun var? Sanmıyorum. . .

idntcare

Doçent
Reaksiyon puanı
13
oLasıLıksızı okudum zar adamıda ikiside güzl ama oLasıLıksızı daha cok begendm anlttıgı olaylar ve karekterler süper özllklede ilk olaya baylmıstm....

Cybernetic

Asistan
Reaksiyon puanı
0
zar adamı bitirdim. psikolojik olarak etkilenmemek mumkun degil

zira anlatılmıs olaylar vs aykırı gelebiliyor..

konu psikologun elinde bulundurdugu bir cift zara ; her ihtimale ayrı bir amac yukleyerek o anki durum icin gelen ihtimale gore davranması.. ve bu olayların dallanıp budaklanıp anlatılması..

3 - 2 lik bir ihtimale : '' karımdan ayrılacagım ''

4 - 5 lik ihtimale : '' onu oldurecegim '' vs vs vs..

kendini baglayan bir ozelligi bulunmamasına karsın bitirdigim nadir kitaplardan birisi.

tavsiye konusunda kararsızım ^^

MuratSelim

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Olasılıksızı şuan okumaktayım çok fazla kitap okumama ve sevmeme rağmen bu kitap güzel insana birşeyler kazandırıyor sefiller,suç ve ceza gibi değil genel kültürü arttırıyor Tavsiye ederim Zar adam ında çok tavsiyesini duydum.

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
olasılıksız kesinlikle tavsiyemdir süper bi kitap

xismailaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Olasılıksızı şuan okumaktayım çok fazla kitap okumama ve sevmeme rağmen bu kitap güzel insana birşeyler kazandırıyor sefiller,suç ve ceza gibi değil genel kültürü arttırıyor Tavsiye ederim Zar adam ında çok tavsiyesini duydum.

işte insanoğlunun farklılığı.

bu kitap bende olmayan hiçbirşey katmadı, bende zaten olanlar için de "haaa" dedirtmedi.

ama sefiller, suç ve ceza, madam bovary, faust, kelile ve dimne, çanlar kimin için çalıyor, silahlara veda, don kişot, vadideki zambak, akdeniz, fareler ve insanlar gibi klasikler çok şey kattı bana.

her okuyuşumda aynı kitap bile olsa katmaya da devam ediyor.

zevklerin ve renklerin tartışılmayacağının bir kanıtı daha işte :)

asasa11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zar adamıda okudum olasılıksızıda...zar adamın yazarı luke rhinehart için kitabın kapagında yüzyılın romancısı demişler ama bence alakası yok...çok sıkılarak okudum...ama olasılıksızı kesin mi kesin tavsiye ederim..2 günde bitirdim gerçekten kaptırıyorsunuz kendinizi...bitirmek için yarını başkasını anlatmak için bitirmeyi beklemeyeceksiniz diyor adam fawer gerçekdende öyle...olasılıksızı gözün kapalı al

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
olasılıksız guzel kitapdir basları garip gelebilir cunku karekterleri ayri ayri anlatiyo

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Başlangıçta bu ne böyle ya dediğim ama sonra zevkle okuduğum bir kitap:Olasılıksız

Aynı yazarın Empati isimli kitabını da okumanızı tavsiye ederim. Zira David Caine sürprizi var.

BigBangTheory

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İki kitabı da okudum.Olasılıksız güzel okuyabilirsin.Onu okuduktan sonra aynı yazarın Empati'sini de okumanı öneririm.
Zar Adama gelince; konu bence çok güzel fakat yazar iyi olmayınca(bana göre) ortaya böyle birşey çıkmış.Sıkıcı gelebilir.

Sonuç olarak : Olasılıksız'ı oku sonra Zar Adam'ı oku ;)

kayıp kuşak

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
işte insanoğlunun farklılığı.

bu kitap bende olmayan hiçbirşey katmadı, bende zaten olanlar için de "haaa" dedirtmedi.

ama sefiller, suç ve ceza, madam bovary, faust, kelile ve dimne, çanlar kimin için çalıyor, silahlara veda, don kişot, vadideki zambak, akdeniz, fareler ve insanlar gibi klasikler çok şey kattı bana.

her okuyuşumda aynı kitap bile olsa katmaya da devam ediyor.

zevklerin ve renklerin tartışılmayacağının bir kanıtı daha işte :)
Ben bir Sefilleri Bir Yüzbaşının Kızı Bir Kumarbaz'ı Bir İnsancıklar'ı hiçbir şeye değişmem (Ahmet Ümit'in kitapları hariç):thumbup1: Arkadaşın sorusuna gelince Zar Adam ve devamı niteliğinde olan Zar adamın Peşindeyi okudum Genel olarak beğendim Olasılıksız'mı Zar Adam'mı desen Kesinlikle Zar Adam derim konu olarak benziyorlar Ama Zar Adamı okudukça Luke Rhınehart'ı sevmeye başlıyorsunuz ne yalan söyleyim bu kitabı okuduktan sonra bazı kararları zar atarak almaya başladım:laugh: