Olağanüstü Olaylar !!! +16

Bu konuyu okuyanlar

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bu konuyu okurken aklıma gördüğüm cin geldi

aksaray ilinin bekarlar kasabasında babaannmelere gitmiştim canım sıkılıyor ve dolaşmak için etrafı gezmek istedim yaz ayıydı sıcaktı dedimki kendime macera olsun şu hasan dağın zirvesine çıkayım gittim dağın yamaçlarında dolanırken bir mağara keşfettim mağaraya girdim ucu bucağı gözükmüyor çok fazlada gitmek istemedim karanlık diye orda oturup elimdeki sopayla oynayıp etrafa duvarlara bakıyodum birden önümde simsiyah biri belirdi ve sopamı elimden alıp ordan mağaranın derinliklerine uzaklaşarak gitti olay anlıktı ve olduğum yerde donup kalmıştım napıcağımı bilemedim biraz toparlanıp kendime geldiğimde koşmak istiyorum ama yere basamıyorum korkudan sanki yürümeye yeni başlayan bebekler gibi düşe kalka koşmaya çalışıyorum öylelikle eve kadar geldim bu hayatımda hiç unutamadığım bir andı olay o kadar ani olduki görünmesi elimden sopayı alıp uzaklaşması sanki bir saniye sürdü

daha sonra babanneme anlattığımda bana kızdı oraya gitme cinler var dedi geceleri ordan çalgı çengi sesleri gelir dedi düğün yaparlar dedi oralarda gezme bi daha sakın diye sıkı sıkı tembihledi bi daha gidermiyim hiç tövbe allahım o korku nasıl bir korkuydu anlatamam

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
bu konuyu okurken aklıma gördüğüm cin geldi

aksaray ilinin bekarlar kasabasında babaannmelere gitmiştim canım sıkılıyor ve dolaşmak için etrafı gezmek istedim yaz ayıydı sıcaktı dedimki kendime macera olsun şu hasan dağın zirvesine çıkayım gittim dağın yamaçlarında dolanırken bir mağara keşfettim mağaraya girdim ucu bucağı gözükmüyor çok fazlada gitmek istemedim karanlık diye orda oturup elimdeki sopayla oynayıp etrafa duvarlara bakıyodum birden önümde simsiyah biri belirdi ve sopamı elimden alıp ordan mağaranın derinliklerine uzaklaşarak gitti olay anlıktı ve olduğum yerde donup kalmıştım napıcağımı bilemedim biraz toparlanıp kendime geldiğimde koşmak istiyorum ama yere basamıyorum korkudan sanki yürümeye yeni başlayan bebekler gibi düşe kalka koşmaya çalışıyorum öylelikle eve kadar geldim bu hayatımda hiç unutamadığım bir andı olay o kadar ani olduki görünmesi elimden sopayı alıp uzaklaşması sanki bir saniye sürdü

daha sonra babanneme anlattığımda bana kızdı oraya gitme cinler var dedi geceleri ordan çalgı çengi sesleri gelir dedi düğün yaparlar dedi oralarda gezme bi daha sakın diye sıkı sıkı tembihledi bi daha gidermiyim hiç tövbe allahım o korku nasıl bir korkuydu anlatamam
HakanT__MG_7988.jpg

Bu dağın zirvesine çıktın öyle mi ?

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Karabasan Gerçeği Bkz.

Berkin Bozdoğan Nickli Üyeden AlıntıSelamlar Arkadaşlar,

Esasen uyku felci bizi koruyan bir mekanizma. Bu durum, rüyada yaptığımız hareketleri yatakta yapmamamızı ve kendimize zarar vermememizi sağlıyor.

Karabasan olarak adlandırılan şey ise genellikle bilincin açılması ama uyku felcinin sonlanmaması şeklinde açıklanıyor. Yani bilinciniz yerinde ama kıpırdayamıyorsunuz, kendinizi kötü ve çaresiz hissediyorsunuz. Bazı kişiler tam olarak bilince kavuşamadan arada bir yerlerde kalıp rüya görmeye de devam edebiliyor; dolayısıyla yaşadıkları deneyim iyiden iyiye korkutucu ve yıpratıcı oluyor.

Bu durum bir uyku bozukluğu aslında. Zamanında yaptığım bir araştırma sonucunda uyurgezerlik ve gece gezintilerinin sebebi de aynı kaynak olduğu kanısına vardım. Kardeşimde benzer bir durum vardı; kendisi kafasına taktığı veya uykuda bilinçliymiş gibihareket edip biraz ilerleyince tam bilince kavuşuyor ve durumu fark ediyordu.

Deneyim kesinlikle kötü; ama gerçekten de uyku bozuklukları konusundaki uzmanlara danışılarak çözülebilir veya azaltılabilir bir hastalık olabilir. Denemekte fayda var.

Geçmiş olsun dileklerimle güzel günler dilerim.

Bu zamana kadar hiç karabasan olayı yasamadım.Zaten inanılmaz derecede saçma ve anlamsız geliyordu.Ama uyku sırasında boyle bı olayın yasandıgı gercektır.

Bu olay aynen Berkin abinin yazdıgı sekıldedir.Bilimsel bir bilgidir.Zaten insan okudugu zaman karabasanda nedir deyip gülüp geçiyor :)

Uyurgezerlık olayıda bu durumun tam tersi.Uyku felci açılıyor.Ama beyin hala uyku sırasında uyanmıyor.Vücud rüyadakı hareketlere göre hareket ediyor fakat beyin uyku esnasında...

Arkadaş karabasan gerçeğini/saçmalığını gayet güzel açıklamış hala birileri çıkıp karabasan diyor :) Hepsi aklınızın size oyunları, hem dini hemde bilimsel olarak hiçbirdayanağı olmayan saçma sapan uydurma birşey!!! İnsan aklının ermediği şeylere sürekli böyle bir gizem olağanüstülük katar, biriside uydurmuş karabasan diye. En az şu "kanlı mary" kadar saçma birşey karabasan :) İnsan beyni çok karmaşıktır, şizofreni hastalarını gözünüzün önüne getirin ve beyninizin size neler neler yapabileceğini, nasıl oyunlar oynayabileceğini hayal edin. Muhtemelen şizofreni hastaları için bundan 300 yıl önce içine cadı/cin/ruh kaçmış diyorlardı :)

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
oğalanüstü uyku problemleri olmuş bu konu :D valla o kadar supernatural izliyorum daha karabasan tarzı olaylar olmadı. uykum çok hafiftir. belki hemen uyanabildiğim için öyle birşey yaşamıyorum. Ama bende sırtüstü yatamıyorum :D uyurken sırtüstü konuma gelince aniden sıçrayıp uyanıyorum. çok ilginç :D

DJ.ON9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Valla çok olağanüstü olay yaşadim da en berbati :(
avrupa yakasinda ata demirer in annesi olan kadin vardi(adini hatirlayamadim) bir gece rüyamda onunla birlikte olmuştum. Yillar geçti hala kurtulamadim etkisinden... Düşündükçe tüylerim diken diken oluyor.

sdbz

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar, çatısında mezarlıktan kesilen odunların bulunduğu evde kaldınız mı?
Ve bu odunların gece yarısından sonra hareket edip tüm ev halkını uyandırdığını..
Ve bu olayın bir gece değil uzun zaman devam ettiğini gördünüz mü?
Odunlardan çıkan sesi sadece bir hanenin değil, yandaki daireden de duyulduğunu, biliyor musunuz?
Bizzat şahit oldum..
İsteyene ayrıntısıyla anlatabilirim...

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar, çatısında mezarlıktan kesilen odunların bulunduğu evde kaldınız mı?
Ve bu odunların gece yarısından sonra hareket edip tüm ev halkını uyandırdığını..
Ve bu olayın bir gece değil uzun zaman devam ettiğini gördünüz mü?
Odunlardan çıkan sesi sadece bir hanenin değil, yandaki daireden de duyulduğunu, biliyor musunuz?
Bizzat şahit oldum..
İsteyene ayrıntısıyla anlatabilirim...

Anlatın anlatın heyecanlı oluyor. :)

levent26

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yedi senedir antalyada yaşıyoruz ama eskişehirdeki evimiz eşyalı olarak durmaya devam ediyor..senede bir anca gitme fırsatım oluyor..

2011 yılında her zamanki gibi tek başıma gittim memlekete,çantamı eve koyduğum gibi arkadaşlarla buluşmaya gittim.gece geç saatlere kadar takıldık sonra eve geldim tekbaşıma..hem yol yorgunluğu hemde gece çok takıldığımızdan boyabdesti alma ihtiyacım olmasına rağmen salondaki koltuğa yattığım gibi uyumuştum..gece rüyama çok net gördüğüm aşırı derecede iri 220 cm civarında bi adam girdi takım elbiseliydi ama çok garip gözüküyodu elleri sandalyenin oturulduğu kısmı kadar büyüktü,saçlarıda nerdeyse serçe parmak kadar kalındı..bana bak pılını pırtını topla defol git burdan dedi ve bana vurmaya başladı..o kadar gerçekçi vuruyorduki acısını gerçekten hissediyordum,karşı koymaya çalışıyodum ama ne ona vurabiliyodum nede vurmasına engel olabiliyordum..dayağın acısına ve şokuna daha fazla dayanamayıp uykudan sıçradım..

yataktan kanter içinde kalktım ve derin bi oh çektim..neyseki rüyaymış diyerek tekrar yattım daha gözümü kapatmaya fırsat olmadan aynı adamdan öyle bi tokat yedimki nerdeyse yataktan yere düşüyordum hemen kalktım uyku sersemi olayı anlamaya çalışıyodum eğer ilki rüyaysa son tokat neydi? resmen kendi evimizden kovuluyordum..derken salonda koşturma sesleri duydum resmen koltukların ayaklarına vurarak etrafımda tur atıyordu onu resmen hissediyordum ama göremiyordum..beş dakika kadar kendime gelemedim hala rüyada olduğumu düşünüyordum..dua edeyim dedim ama boyabdestim yoktu..

besmele bile çekemiyordum,abdestsiz olmam durumu dahada vahim ve çaresiz yapıyodu..birden oturduğum yerden fırladım ve bütün ışıkları açtım balkon kapısını açtım ses olsun diye televizyonuda açtım ve oracıkta oturup kaldım..elbiselerimi giymeden dışarı koşacaktım az daha ama iyiki don atlet çıkmamışım anahtarıda almadan çıksaydım gece donla kalacakmışım..dua edememe durumu çok kötüydü aklıma annemleri arayıp durumu anlatmak geldi saate baktım gece 4:30du..bu saatte aranmaz diyerek vazgeçtim ama onunla hala aynı odada olduğumu farkedince annemi aradım..durumu anlattım..dur ben abdest alıp hemen yasin okuyayım dedi..telefonun hoparlörünü açıp sehpanın üzerine koydum ve annemin dua sını dinledim..dua bitince tamam dedi annem için rahat olsun sende dua et bişey olmaz dedi..

bende tamam dedim ama dua edemiyordum..karanlıkta o uzun koridoru geçip banyoya girip abdest almaya cesaret edemedim o an..ama annemin duasından sonra sesler kesilmişti ve yavaş yavaş gün ağarmaya başladı..saat 7 ye kadar hiç kıpırdamadan bekledim..sabah olunca hemen banyoya gidip duş aldım uzun uzun dua okudum..belki inanmıcaksınız ama ertesi gün gene tek başıma kaldım gece pek uyuyamadım ama genede kaldım..toplam beş günlüğüne gitmiştim..üçüncü gün uykusuzluktan gözlerim kıpkırmızı oldu eczaneye gidip göz damlası aldım.arkadaşlarım durumu sordu bende olduğu gibi anlattım inanmadılar hatta dalga geçtiler biz olsaydık döverdik onu falan dediler..

4.gün onları çağırdım eve gelin beraber kalalım diye o gece hallerini görseydiniz varya:)) keşke kameyara çekme imkanım olsaydı..öğlenki o yağız delikanlılardan eser yok..arka odada kimse yatmaya cesaret edemedi kardeş kardeş sarılıp aynı yatakta yattılar ama uyuyamadılar gece beraber tuvalete gitmeler,panik yapıp tuvaletin kapısını açamayıp içerde kalıp atılan çığlıklar :)) o olaydan sonra biraz araştırma yaptım sanırım ev uzun süre boş kaldığı için aşırı sessizlik ve karanlıktan dolayı üç harfliler evi sahipleniyormuş,üzerine bide cunup tek başıma gidince rahatsız etmişim evin yeni sahiplerini:))daha sık giderek ve dualar niyazlar falan neyse gönderdik sanırım bunları..anlattığım herşey benim yaşadığım gerçek olaydır..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sual: Cünüp kimse neler yapamaz
Cevap: Cünüp kimse, Besmele çeker, dua okur, la ilahe illallah diyerek zikir çeker, salevat okur. Hatta Fatiha, Rabbena âtina gibi âyetleri dua niyetiyle okuyabilir. Mushafı tutamaz, ezbere de olsa Kur’an-ı kerim okuyamaz. Camiye giremez. Kasıkları tıraş etmesi, saç, tırnak kesmesi, mekruh olur. Hayzlı iken, bunlar mekruh değildir.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Gerçekten çok enteresan.Ben bu konularda hep mantığımla ve inancımla düşünüp, tartarım ve sonucunda inanıp inanmayacağıma karar veririm.Senin olayına inandım kardeşim.Geçmiş olsun.Cinler kendi sıfatlarıyla gözükmezler genelde.Senin bilinçaltındaki korkabileceğin ve karşı koyamayacağın bir sıfatla karşına çıkmış rüyanda.Seni korkutmak ve ürkütmek için.Bu tür olaylarda en mühim olan inanç ve cesarettir.Ayrıca cünup olman dua okumana veya besmele çekmene mani olmaz.Allah haram kıldığı domuz etini bile açlık ve kıtlık anında doygunluk hissi yaşamadan yenmesine izin vermiştir.

levent26

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sual: Cünüp kimse neler yapamaz
Cevap: Cünüp kimse, Besmele çeker, dua okur, la ilahe illallah diyerek zikir çeker, salevat okur. Hatta Fatiha, Rabbena âtina gibi âyetleri dua niyetiyle okuyabilir. Mushafı tutamaz, ezbere de olsa Kur’an-ı kerim okuyamaz. Camiye giremez. Kasıkları tıraş etmesi, saç, tırnak kesmesi, mekruh olur. Hayzlı iken, bunlar mekruh değildir.
teşekkür ederim,söylediklerin doğruda olsa ben normalde o şekilde hayatta dolaşamam,besmele dahi çekemem rahatsız olurum hemen abdest alırım..o gece yorgunluktan dolayı hemen içim geçmiş uyumuşum..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Gerçekten çok enteresan.Ben bu konularda hep mantığımla ve inancımla düşünüp, tartarım ve sonucunda inanıp inanmayacağıma karar veririm.Senin olayına inandım kardeşim.Geçmiş olsun.Cinler kendi sıfatlarıyla gözükmezler genelde.Senin bilinçaltındaki korkabileceğin ve karşı koyamayacağın bir sıfatla karşına çıkmış rüyanda.Seni korkutmak ve ürkütmek için.Bu tür olaylarda en mühim olan inanç ve cesarettir.Ayrıca cünup olman dua okumana veya besmele çekmene mani olmaz.Allah haram kıldığı domuz etini bile açlık ve kıtlık anında doygunluk hissi yaşamadan yenmesine izin vermiştir.
sağol dostum..ben normalde kolay kolay korkan bir insan değilim ama ilk defa başıma böyle bir olay geldi olayın şokundan ne yapacağımı şaşırdım..sonuçta gözükmeyen ruhani bir varlık ne konuşabilirsin nede dokunabilirsin..benim yaşadığımı yaşayan çoğu insan ikinci gün o eve tek başına giremezdi..abdestli olmanın cesaretiyle eve bir girişim vardı görmeniz lazım,yüksek sesle hatim indirerek giriyodum eve, önce dualar sonra ben :D

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yedi senedir antalyada yaşıyoruz ama eskişehirdeki evimiz eşyalı olarak durmaya devam ediyor..senede bir anca gitme fırsatım oluyor..

2011 yılında her zamanki gibi tek başıma gittim memlekete,çantamı eve koyduğum gibi arkadaşlarla buluşmaya gittim.gece geç saatlere kadar takıldık sonra eve geldim tekbaşıma..hem yol yorgunluğu hemde gece çok takıldığımızdan boyabdesti alma ihtiyacım olmasına rağmen salondaki koltuğa yattığım gibi uyumuştum..gece rüyama çok net gördüğüm aşırı derecede iri 220 cm civarında bi adam girdi takım elbiseliydi ama çok garip gözüküyodu elleri sandalyenin oturulduğu kısmı kadar büyüktü,saçlarıda nerdeyse serçe parmak kadar kalındı..bana bak pılını pırtını topla defol git burdan dedi ve bana vurmaya başladı..o kadar gerçekçi vuruyorduki acısını gerçekten hissediyordum,karşı koymaya çalışıyodum ama ne ona vurabiliyodum nede vurmasına engel olabiliyordum..dayağın acısına ve şokuna daha fazla dayanamayıp uykudan sıçradım..

yataktan kanter içinde kalktım ve derin bi oh çektim..neyseki rüyaymış diyerek tekrar yattım daha gözümü kapatmaya fırsat olmadan aynı adamdan öyle bi tokat yedimki nerdeyse yataktan yere düşüyordum hemen kalktım uyku sersemi olayı anlamaya çalışıyodum eğer ilki rüyaysa son tokat neydi? resmen kendi evimizden kovuluyordum..derken salonda koşturma sesleri duydum resmen koltukların ayaklarına vurarak etrafımda tur atıyordu onu resmen hissediyordum ama göremiyordum..beş dakika kadar kendime gelemedim hala rüyada olduğumu düşünüyordum..dua edeyim dedim ama boyabdestim yoktu..

besmele bile çekemiyordum,abdestsiz olmam durumu dahada vahim ve çaresiz yapıyodu..birden oturduğum yerden fırladım ve bütün ışıkları açtım balkon kapısını açtım ses olsun diye televizyonuda açtım ve oracıkta oturup kaldım..elbiselerimi giymeden dışarı koşacaktım az daha ama iyiki don atlet çıkmamışım anahtarıda almadan çıksaydım gece donla kalacakmışım..dua edememe durumu çok kötüydü aklıma annemleri arayıp durumu anlatmak geldi saate baktım gece 4:30du..bu saatte aranmaz diyerek vazgeçtim ama onunla hala aynı odada olduğumu farkedince annemi aradım..durumu anlattım..dur ben abdest alıp hemen yasin okuyayım dedi..telefonun hoparlörünü açıp sehpanın üzerine koydum ve annemin dua sını dinledim..dua bitince tamam dedi annem için rahat olsun sende dua et bişey olmaz dedi..

bende tamam dedim ama dua edemiyordum..karanlıkta o uzun koridoru geçip banyoya girip abdest almaya cesaret edemedim o an..ama annemin duasından sonra sesler kesilmişti ve yavaş yavaş gün ağarmaya başladı..saat 7 ye kadar hiç kıpırdamadan bekledim..sabah olunca hemen banyoya gidip duş aldım uzun uzun dua okudum..belki inanmıcaksınız ama ertesi gün gene tek başıma kaldım gece pek uyuyamadım ama genede kaldım..toplam beş günlüğüne gitmiştim..üçüncü gün uykusuzluktan gözlerim kıpkırmızı oldu eczaneye gidip göz damlası aldım.arkadaşlarım durumu sordu bende olduğu gibi anlattım inanmadılar hatta dalga geçtiler biz olsaydık döverdik onu falan dediler..

4.gün onları çağırdım eve gelin beraber kalalım diye o gece hallerini görseydiniz varya:)) keşke kameyara çekme imkanım olsaydı..öğlenki o yağız delikanlılardan eser yok..arka odada kimse yatmaya cesaret edemedi kardeş kardeş sarılıp aynı yatakta yattılar ama uyuyamadılar gece beraber tuvalete gitmeler,panik yapıp tuvaletin kapısını açamayıp içerde kalıp atılan çığlıklar :)) o olaydan sonra biraz araştırma yaptım sanırım ev uzun süre boş kaldığı için aşırı sessizlik ve karanlıktan dolayı üç harfliler evi sahipleniyormuş,üzerine bide cunup tek başıma gidince rahatsız etmişim evin yeni sahiplerini:))daha sık giderek ve dualar niyazlar falan neyse gönderdik sanırım bunları..anlattığım herşey benim yaşadığım gerçek olaydır..

heyecanla gözümü kırpmadan okudum :)

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Konu çok güzel, ayrıca bilgilendirici.
Mesela bende şöyle bir durum var; Gece her nerede olursam olayım, sırt üstü uyuduğumda ya kulağıma adım söylenerek uyandırılıyorum, ya da fiziksel temas veya şiddetli seslerle uyandırılıyorum. Senelerdir varolan bir durum bu. Bilinç altı olduğunu sanmıyorum veya uyku felci.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Böyle olaylar neden hep bunlara inanan ve bu hikayelerle büyenlerin başına geliyor diye merak ediyorum :)

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Karabasan denilen olay aslında rem uykusunun orta yerinde uyanmaktır. Bilinçli olabilsek süper eğlenceli olur ama işte içgüdü korkutuyor insanı, eğlenmek yerine korkuyoruz. :)

levent26

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Böyle olaylar neden hep bunlara inanan ve bu hikayelerle büyenlerin başına geliyor diye merak ediyorum :)
benim bu tarz şeylere hiç ilgim yoktur..hayatımda başıma ilk defa böyle bişey geldi,ne olduğunuda sonradan araştırınca öğrendim..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadşlar bende çok önceden geleceği görebiliyodum ama sadece bir kaç gün öncesini daha fazlasını göremiyodum ama bunu uykuda filan görmüyodum açıkçası nerde gördüğümüde bilmiyorumama bana sorarsanız yolda yürürken yada bi şe dalmış gidferken aslında onları görüyorum ama tabi o an geleceğ gördüğümü anlamıyorum hep bu sefer kesin anlıcam dedim ama yapamıyodum anlamak mümkün deildi geleceği 4, defa görüyodum aynı şeyi yani sonra bir kaç günm sonra bunların olduğunu görünce çok şaşırıyodum olduğum yerde donuyodum aynı şeyler aynı konuşmalar anı reflskler hiç ama hiç bi değşiklik yok her şey tıpa tıp aynısıydı bunu çok uzun süre gördüm ve çok sıkta görüyodum ama açıkçası bunu kimseye söylemiyordum korkuyodum deli derler diye ama taki geçen seneye kadar anneme ve ablama söyleyene kadar onlar pek önemsemedi ama ben bunu onlara dedikten sonra bidaha geleceğimi göremedim artık normal bi insanım pişman oldum söylediğime söylemeydim belki görmeye devam ederdim ve bir gün bunu anlamayı başarırdım belki o zmn her şey çok farklı olabilirdi pek çok şeye engel olabilrdim hayatım değşebilirdi ve örnekte veriyorum ben geleceğimde gireceğim sınavların sorularını ve sınavda yaptığım cvplarıda görüyodum ama dediğim gibi bi fayda etmiyodu geleceği gördüğümü anlamıyordum neyse işte sizde hep korku gibi şeyler paylaşmaşsınız onlar bence bilinçaltında oluşan bişey ama tabi dediğiniz gibi korkunç şeyler yaşamaışsınız ve bişey daha söylemek istiyorum hislerim çok güçlü karşımdakinin ne düşündüğünü bana ne söyliyeceğinmi anlayabiliyorum ve bazen ne söyliceklerini bildiğimde gelip son anda söyliceklerini değiştiriyorlar ben siz bunu demicektiniz şunu dicektiniz dediğimde ise çok şaşırıyorlar insanları çok iyi anlıyorum yalan mı doğrumu söylediklerini anlıyorum ama şunuda söylemek isterim her insanı anlayamıyorum ve her şeyide hissedemiyorum ama dediğim gibi çoğunlukla hissederim ve hislerimde %100 doğru çıkyor gerçekten yalan deil neyse bende bu kadar hoşçakalın :)

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
anlatmayın yaaa

milletin rüyasına girecek şimdi :D

ARMA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Benim başımdan da bir olay geçti, tam hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla yazayım.

Gerçek hayatta en iyi arkadaşıma sebebsiz denecek birşey yüzünden kavga çıkardım ve onu dövdüm.. Aradan günler geçti (aslında hangi gördüğüm rüyada onu da hatırlamıyorum) bir gün rüyamda o aynı arkadaşımı kovalarken(galiba dövmek içindi) gördüm ben onu kovalıyorum o kaçıyordu neyse bir yerde hızlandım ve yakaladım bunu ama nedense ben ona vuruyorken tam elimi ona doğru götürürken elim yavaşlıyor vuramıyorum. Elimi geri çekiyorum sıkıyorum son gücümle vuruyorum ama elimi ileri götürdüğümde aniden elim yavaşlıyor ve vuramıyorum ve de hareketlerim de yavaşlıyor. Sonra o bana vuruyor vuruyor ben kaçmak istiyorum ama çok yavaşım adımımı atıyorum 5saniye felan geçiyor öyle diyeyim sonra uyanıyorum..

Ertesi gün oluyor okula gidiyorum arkadaşımı görüyorum felan hiç konuşmuyorum, aradan 2-3gün daha geçiyor yine aynı tarzda bir rüya görüyorum, ben ona vuracakken elim yavaşlıyor vuramıyorum o beni dövüyor.. Çok garipsemiştim bu olayı ve birdaha o arkadaşıma bulaşmadım, herhangi birşey söyledemim-yapmadım sonra o rüyalar kesildi..

----Başka bir [gerçek] olay (kısa)

Birgün odamda oyun oynarken, yan odadan abim geldi. Sigara içmek için. Nabıyon felan dedi bana 2-3 sohbet ettik sonra bu odamda ki balkonun kapısını açtı çıktı ve kapıyı kapattı.. Bende o ara bilgisayarla uğraşırken yavaşladığı için reset attım ve aynı odada bulunan yatağıma uzandım. Birden cama vurma sesleri geldi. İlk başta aldırış etmedim ama bi baktım abim vuruyor. El kol işaretiyle 'ne oldu' gibisinden şeyler söyledim sonra kapıyı açmamı söyledi. Bende, neden kendi açmıyoki diye merak ederken bir baktım kapı açılmıyor. Kapı nasıl olduysa kilitlenmiş. Açtım kapıyı, dedi neden kitledin, vallahi dedim ben kitlemedim. Sen mi kitledin dedim, ben dışardan nasıl kitleyim dedi, gitti.. Kafayı çok yordum bu işe nasıl oluyorki diye ama mantıklı bir cevap bulamadım bugüne kadar..

Birde geçtiğimiz Regaip Kandili gecesi, gece namazı kıldım ve yattım. O sırada gözümü kapadığım anda kabus başlıyordu. Ve nedense gözümü açmak istemiyordum. Ama bir yandan Allah'a ' Allah'ım lütfen yalvarırım beni bundan kurtar. Tamam sanan tamamen inanıyorum artık lütfen ' diyorum. Gözümü açıyordum ve rahatlıyordum hepsinin bir rüya olduğunu görüyordum, fakat gözümü ne zaman kapatsam aynı kabuslar yine başlıyordu..Sonra besmele çekerek uyumaya koyuldum ve birşey hatırlamayarak uyandım..

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Aranızda bilinçli rüya yada nasil derler rüya nin içinde iken rüya olduğunu biliyorsun tabi o farketme durumu olduktan sonra içinde bulunduğun rüya da bilinçli hareket etmek istediğinde hareketler ın dahada zorlaşıyor sebebi nedir .Yada şöyle diyelim ruyada bir binanın üründesin nasil olsa bir şey olmaz diye atlayabiliyorum tabi o düşme deneyimi ne bileyim enterasan yada bir rüya da iken yine bilinç devreye giriyor güneşe bakıyorum bakınca gözlerim yanmiyor normal dünyanin güneşinden daha farkli.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Aranızda bilinçli rüya yada nasil derler rüya nin içinde iken rüya olduğunu biliyorsun tabi o farketme durumu olduktan sonra içinde bulunduğun rüya da bilinçli hareket etmek istediğinde hareketler ın dahada zorlaşıyor sebebi nedir .Yada şöyle diyelim ruyada bir binanın üründesin nasil olsa bir şey olmaz diye atlayabiliyorum tabi o düşme deneyimi ne bileyim enterasan yada bir rüya da iken yine bilinç devreye giriyor güneşe bakıyorum bakınca gözlerim yanmiyor normal dünyanin güneşinden daha farkli.

Rüyayı kontrol etme deneyimini 1-2 kere yaşadım.Senin kontrolünde olan zaman ve mekanda dilediğini yapabilmek müthiş bir olay.

KenseiTakezo

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Korktum iyi mi :D

Rüyayı kontrol etme deneyimini 1-2 kere yaşadım.Senin kontrolünde olan zaman ve mekanda dilediğini yapabilmek müthiş bir olay.

Peki rüyayı kontrol etmek için herhangi birşey yaptın mı yoksa kendiliğinden mi oldu ? Bilinçli rüya görmeye mi çalışıyordun yani ?

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Korktum iyi mi :D

Peki rüyayı kontrol etmek için herhangi birşey yaptın mı yoksa kendiliğinden mi oldu ? Bilinçli rüya görmeye mi çalışıyordun yani ?

Hayır.Kendiliğinden oldu.Kabus görüyordum.Bir an için uyanmak istedim ve o anda aslında bunun bir rüya olduğunu anladım.O farkındalığa vardığınız anda bilincinizi biraz zorlayıp aynı Matrix'teki Neo gibi düşündüğünüz ve yapmak istediğiniz şeyi o anda yapıveriyorsunuz.Rüyamda gördüğüm bana zarar vermek isteyen düşmanlar ise kontrolün benim elime geçtiğini anlayıp korku ve panik içinde uzaklaşmaya benimle uzlaşmaya çalışmışlardı.Kaçacaklara yere duvar örüp kaçmalarını engelledim ve intikam aldım :d

Bu konu hakkında bazı bilgiler var.Google'a yazınca bulabilirsin.Tekniği var bu olayın.Gördüğün rüyaları sabah uyanır uyanmaz not almak.Gece kabustan uyandığında hemen tekrar not almak.Gece rüya gördüğün sırada uyandığında not alıp bilinç altına kazımak ve tekrar yattığında aynı rüyaya bilinçli bir şekilde devam etmek.Herşey beyinde bitiyor.