Okumak istemiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Kingee1756

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben Eren
Okumak istemememin nedeni
Okulu sevmemem, dersleri sevmemem
Kısacası okul hayatını hiç sevmiyorum, nefret ediyorum. Dersler zaten berbat, hiç ders çalışmam.
Okulu bırakıp kendi işimi kurmak istiyorum, e-ticarete atılmak istiyorum.
Sinema oyuncusu olmayıda istiyorum.
Kiminiz oku diyecek ama hiç içimden okumak gelmiyor.
Fikirlerinizi almak istiyorum.
11.sınıfa gidiyorum.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Okul okumadan iş nasıl yapmayı düşünüyorsun? Mal alırken ıskontosunu bilecek misin? Ya fatura kesmen gerekirse KDV hesabını yapabilecek misin? Sinema oyuncusu olmak için iki ihtimalin var. Bir okulunu okursun ve sektöre girersin, iki biri seni keşfeder ki bu ihtimal zor artık sektörde kalite değil para dönüyor. İş yeri açmak öyle al gülüm, ver gülüm yapmayla inan ki olmuyor. Oku bilgi sahibi ol. Okumayacak mısın? Yinede 1.5 sene sık dişini lisen bitsin sonra ne yapmak istiyorsan kalkış. Geçirdiğin 2.5 seneni çöp etme, eyleme.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
liseyi bari bitir, üniversiteyi açıktan felan okursun maksat diploma mektep. istediğin işi yapacak zamanın olur bu şekilde.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
En azından lise bitir. İşe alınırken alt limit üniversiteden, y.l'ye gidiyor olsa da en azından okuma yazma belgeli biri olmuş olursun.

Adamım okuma istemiyorsan. Hayat senin. Paran varsa eğitimin olmasına gerek yok. Okuyanları çalıştırırsın.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,737
Eğer okula gitmek istemiyorsan yine okuyacaksın kardeşim. Babam liseyi bırakıp, çalıştı ve babam şu anda pişman bile. Eğer lisede okumak istemiyorsan sana bir önerim var. Açıktan oku, çünkü sen okula gitmek istemiyorsun ve bir şeyler öğrenmenin tek şansı bu. Ben açıktan okuyorum liseyi ama öğrenimi bırakıp da amele gibi çalışmanın sana hiç bir yararı olacağını zannetmiyorum. Pes etme sen bence, oku.

Son mesajlar