Okumak istemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

b17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hoca ve aile baskıları yıldırdı beni. Arkadaş çevrem yok. Hat safhada asosyalim. Evden dışarı çıkmak istemiyorum. Bilgisayar başında olmak istiyorum 24 saat. Okulada gitmek istemiyorum yeter artık. okulu hocaları ve sınıf arkadaşlarımı hiç sevmiyorum. Okulda kendimi güvensiz zayıf ve yalnız hissediyorum. Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum :(

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Okumadan ne olmayı planlıyorsun?

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Kardeşim önce bir durumunu belirt lisede misin orta okul mu üniversite mi

Ayrıca okumadan napacaksin kendi basının caresine bakabilecek misin yoksa iki üç sene ders çalışmadığı n icin omur boyu ah vah mı cekeceksin

01'li

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım Liseye gidiyor olmalısın aha buraya yazıyorum eğer okulu bırakırsan 5 yıl sonra Şırnak gabar dağlarında nöbet tutarken buraya yazdığın satırlar için çok pişman olacaksın ama iş işten geçmiş olacak.

Bak her türlü zorluklara karşın okumayı çok isteyen 01:39'daki bu kızcağız malesef artık aramızda yok.

[video=youtube;J7087dJupxs]https://www.youtube.com/watch?v=J7087dJupxs[/video]

b17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
liseye gidiyorum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

aslında biraz abartmışım. okurum ama bu yıl kaldım. bidahaki yıla. yada açık liseye geçiş yapabilirim

hknolmz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet çok değil 5 sene sonra "keşke okusaydım" demenin pişmanlığı ile "keşke okumasaydım"demenin pişmanlığını terazinin kefesine koyduğunda o terazinin kefesi bi taraftan yana kırılır. Bu da "keşke okusaydım" kefesi olur nett... Okulu ve ona dair şeyleri sevmiyo olabilirsin ama geleceğin için buna katlanmalısın derim ben. Unutma bu yaşlar sana bir armağan:)

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
şimdi tamam kendini baya bi acındırmışsın. haklı durumdasın şimdi. ama şu var sen sınıfta kalana kadar nerdeydin ne yapıyordun?

ben 4. sınıfım. anadolu lisesi. benimde zaman zaman oumsuzluklardan dolayı düşüşlerim oldu. ancak ben şimdi elimden geldiğince sınava doğru koşuyorum. okulu bırakmayı asla düşünmedim bile. hep kazandıktan/bitirdikten sonrasını düşündüm.

benimde hiç çevrem yok. saysan 5-6 tane iyi arkadaşım çıkmaz. eskiden onlarda yoktu :) yalnız adamdım :)
ama şimdi az ve öz arkadaşlarım var. yüzüm gülmediğin de neyim olduğunu soruyorlar.

eğer sen bahsettiğin şeyleri bahane edip "ben artık okumuyom" şeklinde atar yaparsan çok değil 5 yıl sonra (muhtemelen askerden gelince 1 yıl içinde evlenirsin) ev geçindirmenin, birine tutunmadan ayakta kalmanın zorluğunu anlayacaksın ve "keşke okusaydım diye iç çekeceksin.

bir yıl kalman bir şey değil. ben 9 sınıfta matematikten kalıyodum :)
şimdi matematik tüm lise müfredatını birine anlatacak kadar biliyorum. sadece çalıştım. hayata küsmeden, kimseyi dinlemeden. çok da değil. verimli çalıştım. bitti. :)

karakter olarak nasıl birisin bilmiyorum ama eğer istersen rahatlaman açısından özelden konşaniliriz. sana elimden geldiğince yardım ederim. belki daha mutlu olursun. bende bir süre önce depresyonun derinliklerine dalmıştım :) yardım etiler. çıktım o karanlıktan. sende o karanlıktan çıkabilirsin.
ışığı farketmen yeter :)

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bari liseyi bitirde lise diplomanla en azından düşük maaş alan bir memur olabilirsin(o da belki)

b17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
açık liseye gitsem olurmu acaba ? zaten bu yıl kesin kaldım. yoksa seneye okulumda sınıf tekrarımı yapsam.

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Okumak isteyene yardım edilenebilirde okumak istemeyene nasıl yardım edecez o işi çözemedim :D Gelip babanla mı konuşalım :)

b17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
okumak istemiyorum derken açık liseye yazılmak istiyorum. okul olmadığı zamanlar bi yerde çalışayım

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Babanın senle konuşması lazım. Olmadı iyi bir kötek atması lazım.
Ha bunlara da gerek yok çalışmazsan gelecekte nasıl para kazanacağını çoluk çocuğun olursa nasıl geçindireceğini düşün sonra mecbur çalışırsın. Şuan pc başında oturmak tembellik yapmak güzel geliyor biliyorum. Hangi insana güzel gelmez ki? Ama öyle oturarak gelecek kazanılmaz . Ben de lisedeyim ve bunları düşünebiliyorum. Sen neden düşünemeyesin? Bu gece uyumadan önce bir bunları düşün.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Okuma boşver.. uzun dönem askerlik yapınca, iş bulamayınca, istediğin kızı vermediklerinde, çevrendeki üniversite mezunlarının yanında ezilince ağlama ama...

b17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar hepiniz yanlış anladınız yada ben yanlış anlattım. zaten derslerle aram iyi olsa niye buraya konu açıyım. derslerine çalış diosunuzda çalışsam ne fayda. yine fırt diye gidiyor o bilgiler yine gidiyor.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Çalışmak opsiyon değil ki zaten. Mecbursun çalışmaya, mecburuz yani. İleride dediğim sıkıntıları yaşamak istemiyorsan önce şu bilgisayarı ve varsa telefonu koy bi kenara. Derslerine yoğunlaş, millet 3 kere okuyorsa, sen 5 kere, 10 kere oku gerekirse. Külfet yoksa nimet de yok. Bugün çek çileyi ileride rahat et. Bilgisayarın, oyunun, internetin senin geleceğine 1 kuruş faydası yok. İleride çok pişman olursun ve geri getiremezsin giden zamanı.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
sen hayatı sev insanları,hayvanları sev kendini sev bir kz arkadaş bul onu sev okulu seversin,öğretmenleri de seversin sevgisiz yaşayamazsın.

BlackXr

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
bende senin gibiydim hatta aynıydım :) attialr okuldan beni :D açık liseye geçişyaptim ve çalısıyorum bak daha 1 sene oldu ve keşke çalışsaydımda atılmasaydım diyorum. gayret et az çalış alışırsın.

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
bitmediniz.gif

HSYN89N

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bence şuç sende değil böyle şeyler hep aileler yüzünden oluyor. Boşver okuma yarın burdaki sana oku diye tavsiye veren kişilere bir restorantta menüyü getirecek kişi olursun en fazla.

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Nasıl istiyorsan öyle yap. Pişman olsan bile. Hayat sana tecrübeleri de yaşatacak öyle veya böyle.
Sistem mağduru olma.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Okumazsan eğer ileride çok pişman olacaksın.

Bak ben üniversiteyi bitirdim ama ikinci üniversiteye başladım. Hem çalışıyorum hem okuyorum. Çünkü bana faydasının olacağını biliyorum.

Ne olursa olsun okumaktan vazgeçme.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Üniversiteyi çok istememe rağmen maddi durumlardan dolayı okuyamayan biri olarak diyorum ki oku çalışma hayatına başladiktan sonra kafanı duvarlara vurma diyeceğim ama faydası olmayacak sen en iyisi çevrende kendi isteği ve zorunlu şartlardan dolayı okulu bırakanların hayatını gözlem le seni tatmin edecek bir yaşam bicimi yaşadıklarini görürsen o zaman okul ile ilgili kararını verirsin sunu söyleyeyim okulu bırakıpta oh olsun iyi oldu bıraktığım diyen birini görmedim on senedir çalışma hayatındayim

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Şu dünyada güzel olan şeylerin sayısı çok az bunlardan birisi de okumak.

onurr51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okumak ilim sahibi olmak güzel birşey bu konuda hepinize bende katılıyorum , Ama Ne 2 universite bitirmek ne de 3 üniversite bitirmenin insana bir faydasi yoktur o universitenin bölümü dandik bir bölüm ise , hah şuna deyineyim Hayat zor hayat hep zor okuyanada zor calisanada zor Zaten emeksiz ekmek yok dünyada, Ama okumak bilgi acisindan her zaman katilirim , ilim sahibi olmak iyi birsey ama iş sahibi olmak icin herkesin o kapasitede olacagini dusunmuyorum herkesin ilgi alani anladigi ders sıkıldıgı dersler farkli farkli , Hiçbir meslegi kotulememenizide istemiyorum biriniz demisiniz garson olursun , o da lazim degilmi kardesim o da lazim o olmasa baska meslek olmasa bu cark nasil donecek bende sizleri anlamiyorum ,
Ve şunu soyluyorum
Rızık Allah'tan gelir
İster bunu okuyarak yaparsin istersen bir yerde calisarak ...
Kimse bosta kalmiyor , ama neyi farkli oluyor yasam kalitesi , hayat farki hepsi bu gecim derdi yani birisi kolaylikla geciniyor masa basinda aksama kadar oturup beynini yorarak , biriside vucudunu yoruyor parasini kazaniyor , yetmiyorsa daha fazla yoruyor ama kimse aç kalmiyor Çok şükür ...
Aynı sorunları bende yasiyorum şuan , ve okumak olmuyorsa calismak yapcak bisey yok kafayi duvara vurucaz elbette ama emin olun herkes keyfinden sikayetci okuyanida olsun okumayani da O yüzden Şükretmeyi öğrenin...
Makam mevki olmasin hevesiniz Allah rızası için , Ailen icin helal para kazanmak olsun ...
Allah bir kapiyi kapatir bir kapiyi acar kardesim dertlenme sadece inancini kaybetme heveslerini öldürme dik dur Doğru ol dürüst ol eminim bizlerde bir yerlerde biseyler sahibi olacagiz amma duserek amma kalkarak.