Okumak insanı yalnızlaştırır mı?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Okumak insanı yalnızlaştırır mı?

• Kullanılan toplam oy
    15

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
"Okumak insanı yalnızlaştırır mı?" sorusuna ilişkin yanıtları alalım.

mertince

Asistan
Sen mesela diyelim islamla ilgili bir kitap okuyorsun ama çevrendekiler yahudi yada ateist onlar seni belki dışlayabilir. ( Böyleleri cidden var )

Rotaile B.

Hercules Jr
Onursal Üye
Okuduklarına göre değişir diye düşünüyorum.

Umut YAZGAN

Güvenlik & Linux & Grafik
Yönetici
Moderatör
Ben, okumanın insanı yalnızlaştırdığını düşünmüyorum. Aksine, okudukça var olduğunuz evrenden kendinizi soyutlayıp daha büyük evrenlere yelken açıyorsunuz ve kaybolup gidiyorsunuz... En önemlisi ise bu evrenler bir hayli kalabalık. :)

insanimsi

Doçent
Sen mesela diyelim islamla ilgili bir kitap okuyorsun ama çevrendekiler yahudi yada ateist onlar seni belki dışlayabilir. ( Böyleleri cidden var )
Eğer böyle bir dışlanma yapılıyorsa zaten onlar senin gerçek arkadaşları• değillerdir olduğun gibi sevebiliyorsa bir davranışın değişince terk ediyorsa buna arkadaş asla denemez

macindows

Asistan
okuma yalnız yapılan bir eylem olduğu için okuduğun sürece yalnız kalırsın ama okuduktan sonra hayata bakış açın değişir ve birsürü arkadaşın olur yalnzlaşmak yada sosyalleşmek senin elinde oku oku oku dinimizin ilk emri oku..
Mesaj otomatik birleştirildi:

h

DarKeN

Profesör
Yapılan araştırmalar sonucu zeki insanların zaten yalnızlığı tercih ettiği ve yalnız olmaya meyilli olduğu kanıtlanmış bir şey

Elbruz46

Rektör
Şöyle ki okumak için ayırdığınız zamanı sosyal hayata ayırdığınız zamandan alıyorsanız evet yalnizlastirir.

Eğer hem okuyor hem sosyallesmeye vakit ayirabiliyorsaniz yalnizlastirmaz.

stat counter