okullarda cinsel eğitim verilmelimidir ?

Bu konuyu okuyanlar

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
evet ,bildiğiniz üzere ülkemizde büyük bir tabu cinsellik konusudur

birincisi din diğeri cinselliktir

bana kalırsa verilmelidir ama bir gruba değil herkese ulaşılmalıdır, cinsel eğitim aile planlaması gibi konularda eğitim verilirse bence özellikle cinsel şiddet, nüfus farklı eğilimleri olanlara karşı nefretin önlenmesi gibi bir çok konunun üstesinden gelinebilir kanaatindeyim

siz ne düşünüyorsunuz veya yanlışmı düşünüyorum ?

bu avrupadaki harita turuncu olanlar ayrıca tecavüz gibi cinsel hastalıklar gibi farklı eğilimlere olan nefret gibi aşırı nüfus gibi konuların en az olduğu yerlerden

Son düzenleme:

Mxns

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Yaşa göre uygun şekilde verilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Saçma salak bilgiler ile baştan hatalı öğreneceklerine doğru düzgün uzmanlardan öğrenirler. Ve evet her birey kişisel haklarını bildikçe mağdur ve suçlu taraf oranı düşer.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Bizim insanımız garip terse çekerlerse olayı iş zıvanadan çıkar

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Bu eğitim sistemi ile ben pek güvenemiyorum. Verilse keşke. Ama yıllara dayanan bir strateji yok. Biri gelir ağır sol soslu eğitim sistemi koyar, öteki gelir mütedeyyin kesime yaranmak için okul türlerini değiştirir.

Salın bu gençleri ya. Global bilgi çağındayız.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Verilmemelidir. Daha doğrusu, cinsellik ile alakalı konular karışık sınıf ortamında değil, bireysel ya da küçük gruplar halinde işlenmelidir diye düşünüyorum.

Hiç unutmam, ben ilkokulda iken, okulumuza sağlıkçılar gelmişti ders için, hemşire eline almıştı kondomu, şişirip sallıyor, bize de ne olduğunu anlatmaya çalışıyordu. Daha 9 yaşındayım o zaman, millet bön bçn bakıyor bu nedir diye. Bildiğin travma.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,298
Sözde eğitim ile devlet okullarında verilen dersler zaten hali ortada, eğer bu tarz bir eğitim sistemine bu dersliği ekleme yaparsalar işler daha da kötü hale geleceğinin kanaatindeyim.

O tarz konuların eğitimini aile kendi içerisinde halledecektir diye düşünüyorum, şahsen ben çocuklarımı ona göre yetiştiriyorum.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Türkiye mevzu ise verilmemelidir. Ama şu olabilir. 20 yaşını dolduran herkes cinsel sağlık eğitimi alabilir. Utanıp sıkılmadan neye dikkat edeceğini bilmeli.

Yabancılar ile kıyası uygun bulmuyorum. Adamlarda da sözüm ona günah. Fakat hepimiz biliyoruz görüyoruz duyuyoruz evlenmeden herşeyi yaşıyorlar. Normal olarak da tecavüz oranı az. Zaten sistem açığı var işle git af dile papazdan oldu bitti.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
cinsel eğitimi anne babalar evlerinde doğru üslup ile evlatlarına vermelidir. bu iş okulda olamaz, olmamalı da. istendiği takdirde bence rehber öğretmenlerinden yüzeysel de olsa bilgi alınabilir. en fazla bu şekilde olurdu.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
O kadar gelişmişlik düzeyine sahip olduğumuzu ne yazık ki sanmıyorum.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Türkiye deki eğitim sistemi ortada hep ezbere keza cinselikte arkadaş gruplarındaki kulaktan dolma bilgilerle ilerliyor, bence en azından belli konular başlığında eğitim verilebilir umarım ki bu konuda da sınavlardan kopya çekmezler. ((=