okullarda cinsel eğitim verilmelimidir ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Sardaukar

Profesör
Katılım
7 Haz 2019
Mesajlar
1,070
Puanları
113
evet ,bildiğiniz üzere ülkemizde büyük bir tabu cinsellik konusudur

birincisi din diğeri cinselliktir


bana kalırsa verilmelidir ama bir gruba değil herkese ulaşılmalıdır, cinsel eğitim aile planlaması gibi konularda eğitim verilirse bence özellikle cinsel şiddet, nüfus farklı eğilimleri olanlara karşı nefretin önlenmesi gibi bir çok konunun üstesinden gelinebilir kanaatindeyim


siz ne düşünüyorsunuz veya yanlışmı düşünüyorum ?


bu avrupadaki harita turuncu olanlar ayrıca tecavüz gibi cinsel hastalıklar gibi farklı eğilimlere olan nefret gibi aşırı nüfus gibi konuların en az olduğu yerlerden

 
Son düzenleme:

Mxns

Asistan
Katılım
12 Tem 2019
Mesajlar
136
Puanları
28
Konum
Büyük 1 City
Yaşa göre uygun şekilde verilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Saçma salak bilgiler ile baştan hatalı öğreneceklerine doğru düzgün uzmanlardan öğrenirler. Ve evet her birey kişisel haklarını bildikçe mağdur ve suçlu taraf oranı düşer.
 

<<Dkn nyz>>

DECEPTİONS
Yönetici
Moderatör
Katılım
18 Mar 2018
Mesajlar
10,412
Puanları
113
Konum
Ankara
Bizim insanımız garip terse çekerlerse olayı iş zıvanadan çıkar
 

astegon

Profesör
Katılım
31 Ocak 2011
Mesajlar
2,641
Puanları
113
Bu eğitim sistemi ile ben pek güvenemiyorum. Verilse keşke. Ama yıllara dayanan bir strateji yok. Biri gelir ağır sol soslu eğitim sistemi koyar, öteki gelir mütedeyyin kesime yaranmak için okul türlerini değiştirir.

Salın bu gençleri ya. Global bilgi çağındayız.
 

KamtariR

Doçent
Katılım
2 Nis 2019
Mesajlar
666
Puanları
63
Konum
Ua noʻonoʻo ʻoe, ʻaʻole anei ʻoe?
Verilmemelidir. Daha doğrusu, cinsellik ile alakalı konular karışık sınıf ortamında değil, bireysel ya da küçük gruplar halinde işlenmelidir diye düşünüyorum.

Hiç unutmam, ben ilkokulda iken, okulumuza sağlıkçılar gelmişti ders için, hemşire eline almıştı kondomu, şişirip sallıyor, bize de ne olduğunu anlatmaya çalışıyordu. Daha 9 yaşındayım o zaman, millet bön bçn bakıyor bu nedir diye. Bildiğin travma.
 

Creative

Super Dad
Yönetici
Super Moderator
Katılım
12 Eyl 2009
Mesajlar
9,153
Puanları
113
Konum
.tmp
Sözde eğitim ile devlet okullarında verilen dersler zaten hali ortada, eğer bu tarz bir eğitim sistemine bu dersliği ekleme yaparsalar işler daha da kötü hale geleceğinin kanaatindeyim.

O tarz konuların eğitimini aile kendi içerisinde halledecektir diye düşünüyorum, şahsen ben çocuklarımı ona göre yetiştiriyorum.
 

Szayel

Asistan
Katılım
14 Ağu 2019
Mesajlar
293
Puanları
28
Konum
SDN
Türkiye mevzu ise verilmemelidir. Ama şu olabilir. 20 yaşını dolduran herkes cinsel sağlık eğitimi alabilir. Utanıp sıkılmadan neye dikkat edeceğini bilmeli.

Yabancılar ile kıyası uygun bulmuyorum. Adamlarda da sözüm ona günah. Fakat hepimiz biliyoruz görüyoruz duyuyoruz evlenmeden herşeyi yaşıyorlar. Normal olarak da tecavüz oranı az. Zaten sistem açığı var işle git af dile papazdan oldu bitti.
 

Troob

Profesör
Katılım
5 May 2014
Mesajlar
1,690
Puanları
83
Konum
Ankara/İzmir
cinsel eğitimi anne babalar evlerinde doğru üslup ile evlatlarına vermelidir. bu iş okulda olamaz, olmamalı da. istendiği takdirde bence rehber öğretmenlerinden yüzeysel de olsa bilgi alınabilir. en fazla bu şekilde olurdu.
 

AmbaSSadoR

Profesör
Katılım
21 Mar 2009
Mesajlar
2,564
Puanları
113
Konum
Umut iyi bir şeydir ve iyi bir şey asla ölmez...
Türkiye deki eğitim sistemi ortada hep ezbere keza cinselikte arkadaş gruplarındaki kulaktan dolma bilgilerle ilerliyor, bence en azından belli konular başlığında eğitim verilebilir umarım ki bu konuda da sınavlardan kopya çekmezler. ((=
 
Üst
stat counter