Okuldan Nefret Ediyorum

Bu konuyu okuyanlar

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Takma bunları kardeşim, onlara takılma kendi dünyanı kur, kendi kafanda arkadaşlar bulmaya çalış, gerçi ben liseyi dışardan okudum ama sokaklarda az görmüyorum böylelerini daha k**ını doğru düzgün yıkamasını bilmez elinde sigara, ayağında delik ayakkabı sırtında yamalı ceketle gezer elinde 1500 liralık Iphone İsmail Y.K. dinler, sigaraya niye zam yapılıyor niye yasaklanıyor, tecavüz, sapıklık dizileri niye yasaklanıyor diye figan edenler bunları gördükleri halde hala diretiyorlar.

mutsuz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Seni anlayanlar Dertli der ... Anlamayanlar ise Deli ...

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Tüm herkese tekrardan ayrı ayrı teşekkür ederim.

[video=youtube;DsXLfnVuj30]http://www.youtube.com/watch?v=DsXLfnVuj30[/video]

Artık tüm geçliğin başını elinin arasına sokup düşünmesi gerekiyor...

Rodrigo Konçertosu ile devam edelim

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bende lise 1 öğrencisiyim :)) sabancı and. teknik bilişim bölümündeyim çok farklı insanlar var biri pc nin altından girer üstünden çıkar diğeri derste sürekli uyur ... önemli olan lise bitene kadar onlaarla iyi geçnmek :) yine eksik gördüğüm taraflarını uyarıyorum ama nerde düzelmek :D amaan takmıycaksın kafana :)) ama üzüldüğüm taraf çoğunun ailesi muhteşem insanlar cocukları...

cuvaldız

Doçent
Reaksiyon puanı
5
okumak sorun degılde sabah erken kalkmak öldürüyor beni :D

Bakisar

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Ey yolcu!
Dikkatini kendi adımlarına yönelt!
Bırak başkası koşsun, öteki geride kalsın.
Ko yolun kenarında oturanlar otursun.
Ko yoldan çıkanlar gitsin dilediği yere.
Sen adımlarını sabit, yürüyüşünü kavi kıl.
Başkası laf ile güzaf.
("on bir kandil" den)

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
lisede o elemanlardan fazla var şuan yüksek lise okuyorum burada da var aynı tiplerden hatta birisi şuan arabesk rap dinliyor karşı yatakta, neler olduğunun farkında olman çok güzel, ve farkındaysan da düzeltebilirsin kendi hayatını, bırak herkes kendi seçtiği hayatını kendi yaşasın kendi şekillendirsin, sen yoluna bak, kimsenin anası babası değilsin düşünme onları, bulaştırma kendini, kendi hayatını kur, kendi zevklerinin içinde olduğu..

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Kızların sakallı-bıyıklı olması seni neden bu kadar rahatsız etti ki? Çıkmaya değer değiller değil mi?

Lise 4 seneye çıkarıldı çünkü işsizliği -ne desem bilemedim ki- ertelemeye, duraklatmaya çalışıyorlar. Halbuki lise 1'de derslerden ezilen öğrenciler, diğer sınıflarda boşaltılmış ders kitaplarıyla oyalanıyorlar.

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Kızların sakallı-bıyıklı olması seni neden bu kadar rahatsız etti ki? Çıkmaya değer değiller değil mi?

Lise 4 seneye çıkarıldı çünkü işsizliği -ne desem bilemedim ki- ertelemeye, duraklatmaya çalışıyorlar. Halbuki lise 1'de derslerden ezilen öğrenciler, diğer sınıflarda boşaltılmış ders kitaplarıyla oyalanıyorlar.

Kızlar erkeklere özeniyor.Sakallı bıyıklıdan kasıtım budur,artık gömleğin kolunu sıyırıp koluna jilet çektiği izlerini göstermek sanki marifet olmuş.Sürekli erkeklerle takılmak,onların ortamlarına girmek istiyen kızlar var.Haşa bu dediğim herkes için geçerli değildir,aslında bu konu başlı başına herkes için değil.%98 bir kesim'in sadece %2'si bu durumda.Zaten dediğim gibi o insanlarda amaçlarını yitirmiş,hedefi olmayan sadece bir organizma gibi etkisiz yaşayanlardır.

Benim bilgi,kültürüm nedir ki,başkalarını yargılayayım.Hepimizin hataları var,ama amaç bunları görmek ve yerinde zamanında düzeltmek.Gördüğüm gençlik kusurlarını bir nebze dile getirdiysem ne mutlu bana.:)

korsan12

Doçent
Reaksiyon puanı
3
senin gibi adamları meslek liseleri paklar düz liseler boş

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
senin gibi adamları meslek liseleri paklar düz liseler boş

Ustam zaten Endüstri meslek lisesi 9.sınıfda 1 dönem dayandım kendimi zor düz liseye attım.Sorma Meslekte aynı durumda.Hatta tamamen erkek eğitimi olduğundan daha da uçmuş durumda.Dersler günlük 10-12 ders arası...Zaten düz liseler 2 sene sonra son mezunlarını verip artık tamamen kalkıyor.Bulunduğum okulda kız meslek lisesi ve imam hatip lisesi olarak devam edecek...

crazyboys90001

Profesör
Reaksiyon puanı
32
üniversite hazırlanmaya bak salla gitarı mitarı.bak ne güzel oturup ders çalışman için sebebler var.

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Seni anlıyorum. İzmir'in merkezinden Gaziantep'e taşındım. Seni anlayabiliyorum. Vizyon farkı.

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Vallaha en iyisi Teknik lise yada endüstri meslek lisesi. Çünkü kimse 2. sınıfa geçemiyor dolayısıyla okulu bırakıyor böyle oluncada 11 kişilik özel sınıflar oluyor. Sınıftaki herkes kardeş gibiydi. Ne diyebilirimki bizim buradaki düz lisede ne kadar serseri varsa oraya gidiyor.(Yanlış anlama aman sana bir lafım yok :)) Bizim burayla sizin orası bir değildir. Yani anlıyacağın bizim burada durum böyleydi.

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Vallaha en iyisi Teknik lise yada endüstri meslek lisesi. Çünkü kimse 2. sınıfa geçemiyor dolayısıyla okulu bırakıyor böyle oluncada 11 kişilik özel sınıflar oluyor. Sınıftaki herkes kardeş gibiydi. Ne diyebilirimki bizim buradaki düz lisede ne kadar serseri varsa oraya gidiyor.(Yanlış anlama aman sana bir lafım yok :)) Bizim burayla sizin orası bir değildir. Yani anlıyacağın bizim burada durum böyleydi.

Kimse 2.sınıfa geçemiyor :D Evet bu iyi bir tespit :)

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
valla ben 72 kişilik sınıfta okudum. Lise hayatım boyunca. Adam olmak isteyen her ortamda kendisini fark ettirir. Adam olmuycak adam için söylenecek tek şey eşşeğe altın semer vursanda eşşek gene eşşek. O nedenle sen kendini geliştirmeye bak gerisi hikaye. Ha soracak olursan şuanda bahçeşehir üniversitesi bilgisayar programcılığı okuyorum. Liseden 1 kişiyle görüşüyorum.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Benim başkalarına söylediğim şeyleri tam olmasa da foruma yazmışsın... Kızlar konusunda da haklısın, çoğu erkeklerle konuşuyo samimi şekilde, birbirlerine sövenler bile vardı. Iyi ki kurtuldum ordan.

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Benim başkalarına söylediğim şeyleri tam olmasa da foruma yazmışsın... Kızlar konusunda da haklısın, çoğu erkeklerle konuşuyo samimi şekilde, birbirlerine sövenler bile vardı. Iyi ki kurtuldum ordan.
Seneye bende kurtulucam,sabırr Allah'ım sabır..:)

Kriptex

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Sabreden derviş muradına ermiş hani diyorlar ya ileride kafanı tahtalara vurucaksın ah keşke daha iyi şeyler yapsaydın işte o gerçekten doğru bakıcaksın ki arkadaşların altına çekmiş arabayı iyi bir kariylerleri var. Çocuklarına ciddi anlamda yatırımlar yapabiliyorlar yazın tatile gidebiliyorlar.İstedikleri an istediklerini yapabiliyorlar dilediklerini alabiliyorlar :D o zaman dank edicek işte ben şuan sağlıkta okuyorum ömür törbüsü ama bende senin gibi sabır çekiyorum :D

Salt Okunur

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Kızlar tarif ettiğin gibiyse, ders çalışman için en uygun ortam yaratılmış demektir : ) artık o sınıfta da ders çalışılmıyorsa, walla bilemedim...

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
burda neredeyse kurtulmuş birisi olarak yazıyorum, artık okula sınavlar haricinde gitmiyorum malum "12"yiz :D ve o okuldan kurtulduğum için çok mutluyum, öneriler: fazla takılmayın onlarla, kendi kafanıza göre düzgün bi arkadaş bulun yeterli burda tecrübe konuşmakta :D konuya ortadan daldım pardon onun içinde :D

tahaburak

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar eğitim sistemi dahil Türkiyedeki bütün sistemler Türkiyenin ilerlemesini engellemek için düzenlenmiş darbe sistemidir ve bu sistemi düzeltmeye çalışan bir hükümet var.Size örnek vereyim:

Önceden başarılı bir öğrenci liseyi okuyacak üniversiteyi bitirecek ve meslek sahibi olacaktı ama şimdi Tubitak üstün başarılı öğrencileri seçiyor liseyi bitermeden onları kendi yanına alıyor onlara sadece kendi branşlarında eğitim veriyor ve her ay yaklaşık 3000 tl harçlık veriyor.

Bir başka örnek önceden ve hala tam olarak düzenlenememiş bir sorun var.En verimli döneminde ASKERLİK yapmak zorunda olan erkekler arkadaşlar bu çok yanlış her erkek 1 hafta silah tutmayı emre itaatı vb temel şeyleri öğrenip işine devam edecek ama ne oluyor adam uğraşıyo 4 sene mühendislik okuyor gidiyor 15 ay Teğmen olarak askerlik yapıyor kısa dönem 6 ay askerlik profosyonel olmalı ve bu konuda hükümetin çok büyük bir çabası var.

Örnek çok bendede neyse:)

zeyno_p

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu durumda olan sadece sen değilsin binlerce insan var eminim bazı konular hariç bu kişilerden biride benimmmmm ama eminimki bizler istedikten sonra yapamayacağımız bir şey yok, zorlukları aşmasını bilelimki iyi yerlere gelmeyi de başarabilelim