Okuldan kaçmak

Bu konuyu okuyanlar

Urien

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese öncelikle merhaba bugün okuldan kaçtım fakat sınıftakiler ispiylemiş müdür yardımcısı disipline gönderip okuldan attıracağım diyor yapabilirmi yani oluldan kaçmanın cezası nedir

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,299
Kaçmanın bir cezası olmayacağını düşünüyorum, sadece o gün yok yazılırsınız o kadar.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,990
Okuldan kaçmakla disiplin cezası yenmez yenseydi zamanında lise 1 de okuldan atılırdım :D

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
Öyle bir şey olmaz. Devamsızlık hakkın bitene kadar kimse bir şey yapamaz. Bittiğinde sınıfta kalırsın.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,990
Lise 1 im fakat müdür yardımcısyla gidip konuştum atılcaksın diyor
Bir daha yapma diye korkutmak için söylemiştir yoksa kafasına göre birini okuldan atamaz. Böyle yapmak yerine açıklasa öğrencilere gerçeği millet daha rahat olacak ama bizim eğitimcilerde nerdeee...

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Öncelikle etik bir davranış değildir. Biraz daha dikkatli olmanızda fayda var.

Urien

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir daha yapma diye korkutmak için söylemiştir yoksa kafasına göre birini okuldan atamaz. Böyle yapmak yerine açıklasa öğrencilere gerçeği millet daha rahat olacak ama bizim eğitimcilerde nerdeee...
Yalnız özel okul bir şey değişiyormu

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,990
Özel okulda bir şey değişmez yönetmelikler aynıdır hatta özel okulda biraz daha müsamaha gösterilir. Bir şey olmaz merak etme. Özel okulda genelde yönetim öğrenciye öğrenci değil para kaynağı muamelesi yapar çok ciddi bir şey olmadığı sürece.

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Okuldan kaçmaya disiplin cezası verilebilir ama ilk defada kınama cezası verilir genelde. İlk defada hemen okuldan atılmaz.

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
İsterse yapabilir ama bence seni korkutmak istemiş bence.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Özel okulsa endişelenmene bile gerek yok. Hem haftaya okul bitiyor işleri güçleri yokta disipline mi vereceklermiş. Birdaha yapma diye korkutmuş.

lBLack

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Okuldan kaçtığını ispat edebilirler mi? (Kamera kaydı vs.)

Şayet usülsüz olarak (okul demirlerinden atlamak gibi) kaçtıysan ve bu belgelenebiliyorsa okuldan atılmaz en fazla kınama cezası alırsın. Kapıdan vs. çıkarak kaçtıysan bu durumda ceza almazsın, alamazsın daha doğrusu.

Okul çevresinde bulunduysan ve ders saatinden önce normal bir şekilde çıkış yaptıysan bu durumda da ceza almazsın.

Eğer herhangi bir belge ile kaçtığını ispat edemiyorlarsa ve sadece söylemlere dayanarak kaçtığını söylüyorlarsa işlem yapamazlar. Yapmaları durumunda hukukî yollara başvurma hakkın doğar ve bunu hocan göze alamaz, cesaret edemez.

Kısacası okuldan atılman söz konusu değil, en fazla yukarıda söylediklerime peşin olarak kınama ya da uyarı cezası alırsın ki onu bile alacağını zannetmiyorum.