Okul çıkışında kavga ettim.

Bu konuyu okuyanlar

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Merhbalar, bugün okulda sıra beklerken çocuk durup dururken mal dedi orda arkadaşları vardı bişey yapamadım ama çıkışta 15 kişi gittim ama sadece ben kavga ettim.Bwna hiçbir şey olmadı ama çocuk kafasını kapıya çok kötü çarptı burnu belli şekilde çizildi ve gözü morardı. Yarın büyük ihtimal ailesini çağırır ama benim kendimi savunmam lazım sizce ne yapmalıyım ?

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Yaptığın iyi bir şeymiş gibi birde akıl mı istiyorsun genç arkadaşım ? Bence senin ceza alman lazım bu konuda ben o okulda öğretmen yada müdür olsam kesinlikle seni cezalandırırdım. Tabi ailenin de seni cezalandırması lazım. Çünkü her laf atanı kalkıp kabadayıymışsın gibi dövmeye kalkamazsın. Şiddetin her şekli yanlıştır.

Bu arada forumda bu tür eylemler ve konular ile konu açamazsın. Şiddet eylemi ve şiddet eylem içerikli bir mesajı böyle güzel iyi bir şeymiş gibi paylaşamazsın. Burası senin avukatlığını yapacak bir yerde değil.

Bu konuyu bildiriyorum ki forumda böyle konu ve mesajlara yer olmaması ümidiyle.

İyi forumlar

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Yaptığın iyi bir şeymiş gibi birde akıl mı istiyorsun genç arkadaşım ? Bence senin ceza alman lazım bu konuda ben o okulda öğretmen yada müdür olsam kesinlikle seni cezalandırırdım. Tabi ailenin de seni cezalandırması lazım. Çünkü her laf atanı kalkıp kabadayıymışsın gibi dövmeye kalkamazsın. Şiddetin her şekli yanlıştır.

Bu arada forumda bu tür eylemler ve konular ile konu açamazsın. Şiddet eylemi ve şiddet eylem içerikli bir mesajı böyle güzel iyi bir şeymiş gibi paylaşamazsın. Burası senin avukatlığını yapacak bir yerde değil.

Bu konuyu bildiriyorum ki böyle şeyler olmaması ümidiyle.

İyi forumlar
Ben orda kavga etmek istemezdim zaten, çünkü kimseyi üzmek yada üzülmek istemem ama çocuk aşırı derecede gıcıktı

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308

Bu konuyu bildiriyorum ki forumda böyle konu ve mesajlara yer olmaması ümidiyle.

İyi forumlar
Katılıyorum cezayı hak etmişsin bir mal kelimesi çocuğu dovmene sebep olmamalı

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
zaten şuan ki yazdığın konu mesaj polis tarafından işleme alındı mı direk sicil hayatını etkileyecek bir suç ceza almanı sağlar buda hayatının geri kalanını hiç bir resmi daireye giremeyip sadece sanayide çıraklık yapmana neden olur.. çocuksun diye farkında değilsin ama ben sana söyleyeyim bari.

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
zaten şuan ki yazdığın konu mesaj polis tarafından işleme alındı mı direk sicil hayatını etkileyecek bir suç ceza almanı sağlar buda hayatının geri kalanını hiç bir resmi daireye giremeyip sadece sanayide çıraklık yapmana neden olur.. çocuksun diye farkında değilsin ama ben sana söyleyeyim bari.
Polis ne alaka anlamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi tür liseye gidiyorsun anadolu ?fen ?meslek?
Ortaokuldayım son senem

Oda bana vurdu hatta ben tamam ben vurmuyorum sende vurma dedim hala devam etti

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Yaptıgın davranış tutanak tutulursa cezai işlem almanı sağlar eğer çocuğun ailesi polise giderse. Zaten görenlerde olmuş hatta herşeyi geçtim burada kendin 1-1 anlatıp itiraf ediyorsun soğuk kanlılıkla haberin olsun 18 yaşının altındakilerde adli ceza alabiliyor o yüzden islah evleri var.

Seni bu hareketinle islah evine atmazlar ama sicilini bozup birdaha sanayide çırak olmaktan başka birşey olmamanı sağlarlar.

Neyse yorum atmakla senin bu yanlış davranışına prim vermemek lazım. Forum yöneticilerinden de bu konuyu silip seni uyarlamarı için report talebi ettim ama buradanda yazayım bunu bari.

Bu yaptığın hareketi onaylamamızı bekleme sakın.

iyi orumlar

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Yaptıgın davranış tutanak tutulursa cezai işlem almanı sağlar eğer çocuğun ailesi polise giderse. Zaten görenlerde olmuş hatta herşeyi geçtim burada kendin 1-1 anlatıp itiraf ediyorsun soğuk kanlılıkla haberin olsun 18 yaşının altındakilerde adli ceza alabiliyor o yüzden islah evleri var.

Seni bu hareketinle islah evine atmazlar ama sicilini bozup birdaha sanayide çırak olmaktan başka birşey olmamanı sağlarlar.
Ama ben çocuğu dövmedim kavga ettik ve kendimi savumasam şimdi yoğun bakımdaydım,bana dese hiçbir şey olmaz ama kardeşime diyemez

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Merhbalar, bugün okulda sıra beklerken çocuk durup dururken mal dedi orda arkadaşları vardı bişey yapamadım ama çıkışta 15 kişi gittim ama sadece ben kavga ettim.Bwna hiçbir şey olmadı ama çocuk kafasını kapıya çok kötü çarptı burnu belli şekilde çizildi ve gözü morardı. Yarın büyük ihtimal ailesini çağırır ama benim kendimi savunmam lazım sizce ne yapmalıyım ?
sanırsam ortaokullusun. İyi bir şeymiş gibi anlatman çok saçma doğruyu söyle ailesine işte ayrıca böyle saçma konularla meşgul etme forumu

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
sanırsam ortaokullusun. İyi bir şeymiş gibi anlatman çok saçma doğruyu söyle ailesine işte ayrıca böyle saçma konularla meşgul etme forumu
İyi birşey gibi anlatmadım.Bende kavga etmek istemezdim

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Namus meselesine dönüştürmüş arkadaş kız kardeşini korumak için

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Şiddetin hiç bir türü cezasız kalmamalı. Yaptığının cezasını dua et okul/ ailen versin. Tek adam toplayan çocugun senin olmadığını düşünüyorum. Her söz söyleyen ile kavga edecek olsak...

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Hayatında hiç kavga etmeyenler konuşuyor sanırım? Hiçbir şey olmaz sana çıraklıkmış, cezaymış eğer önceden başka bir olayın yoksa salla gitsin. Söylersin kardeşime/bana karşı kışkırtıcı cümleler kullandı falan dersin en kötü okulda ceza alırsın o da uzaklaştırma bile olmaz.

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Hayatında hiç kavga etmeyenler konuşuyor sanırım? Hiçbir şey olmaz sana çıraklıkmış, cezaymış eğer önceden başka bir olayın yoksa salla gitsin. Söylersin kardeşime/bana karşı kışkırtıcı cümleler kullandı falan dersin en kötü okulda ceza alırsın o da uzaklaştırma bile olmaz.
Sağol korkuttular ellerim buz gibi oldu ?? rahatladım bi tık ama çıkışta hergün kavga olur zaten caminin önüne oturup izleyebilirsiniz ?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Sağol korkuttular ellerim buz gibi oldu ?? rahatladım bi tık ama çıkışta hergün kavga olur zaten caminin önüne oturup izleyebilirsiniz ?
Merak etme çok fazla birşey olmaz, bizim sınıftakiler dahada beterini yaptılar, hiç ceza almadılar. Konuşan arkadaşlar bizden çok büyük oldukları için eski eğitim sisteminde okumuşlar, eski eğitim sistemi bizim öğretmenlerin çoğu aşırı kötü olduğunu söyledi. Şimdi sistem değişti, hala güzel değil ama daha az şiddet içeriyor.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Diğer çocuğun ailesi Rapor alıp dava açmaya giderse kötü olur. Bir çizik, sonradan daha belirgin bir yaraya döner genelde.

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
En fazla uyarı alırsın savunma olarak okul dışı dersin olur biter falan demicem kendini savunman belli sana tavsiyem böyle olaylara birdaha karışmaman okulda belalı çocuk damgası yersen işin zor olucaktır

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Bir şey yapacaklarını sanmıyorum bizim okulda daha büyük bir olay çıktığında cezayı göz korkutmak için verip okulun son ayı silmişlerdi. Öncedende böyle ceza almadıysan hiç bir şey olmaz. Kardeşine laf attığını vs söylersen sorun çıkacağını sanmam.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Şiddete her ne olursa olsun karşı olanlardan kesinlikle değilim, yani kızkardeşine durup dururken laf söyleyip sonra da pişkin pişkin rahat olup özür dilemeyen öyle kişiler öncelikle şikayet edilmelidir. Hak hukuk eğer gereğini yapmıyorsa aşırıya kaçmadan kulağı çekilip, zorla özür alınabilir. Her türlü haltı edip sonra da ceza almayanlardan şiddet esirgenmemelidir bence :) Dediğim gibi bu sadece hak hukuk devreye sokulamıyorsa başvurulacak bir yoldur.

Olay polislik olacak bir olay değil ama varsayalım ki polislik sonra da davalık oldu, yine de kızkardeşine laf söylediği için haksız dahi çıkabilir. Ama böyle küçük şeyler için kimse polisdi davaydı uğraşmaz yani...

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Son edit:çocuklar 60 kişi oldu m.yardımcısna gittik tutanak yemedik sonra çocuğu kantinde yakaladım özür dilerim hakkını helal et dedim barıştık ama yine caminin arkasında bekliyorlardı biz usulca gittik ??

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Son edit:çocuklar 60 kişi oldu m.yardımcısna gittik tutanak yemedik sonra çocuğu kantinde yakaladım özür dilerim hakkını helal et dedim barıştık ama yine caminin arkasında bekliyorlardı biz usulca gittik ??
İyi şanslıymissin okuldan okula değişir ama bundan ders al dostum

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Ucuz yırtmışsın bir daha yapma :D

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Bak bir şey olmadı, rahat ol. Barıştıysanız bir daha büyük ihtimal mal demez sana

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Ben bi garibim.
Çok dayak yedim şu hayatımda.
Kaburgalarım ve burnumu kırdılar ben yinede şikayetçi olmadım.
(Not: Hocaya bile demedim)