Öğretmenin yaptığı suç mu

Bu konuyu okuyanlar

laviniell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam direk konuya giriyorum .öğretmenim işim olduğu halde okul bitiş saatinden 15 dakika sonra okuldan çıkarması ve bu 15 dakika içerisinde çöpleri toplatması, telefonumu elimden alıp açmaya, karıştırmaya veyahut kilitlemeye çalışması suç mudur. en sonunda telefonu elinden aldım çıktım.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,265
Okullarda telefon kullanmak yasak değil mi? Bizim zamanımızda yasaktı. Şimdi ki çocukların hepsinin elinde birer akıllı telefon. Sanırım serbest.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
selam direk konuya giriyorum .öğretmenim işim olduğu halde okul bitiş saatinden 15 dakika sonra okuldan çıkarması ve bu 15 dakika içerisinde çöpleri toplatması, telefonumu elimden alıp açmaya, karıştırmaya veyahut kilitlemeye çalışması suç mudur. en sonunda telefonu elinden aldım çıktım.
sizin özelinizi karıştıramaz,bu haklara aykırı şikayet ediniz!

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Telefonu aktif olarak derste kullanıyorsan, el koyabilir fakat açıp kullanmaya hakkı yoktur eğer fotoğrafını falan çekmediyseniz.
15 dk geç çıkarmasının bir sebebi olmalı. Hiçbir öğretmen okul çıkışı nedensiz yere geç çıkmaz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Günümüzde öğretmenlere de öğrencilere de çeşitli türde haksızlıklar yapılıyor... Ama buradaki meselede derste telefonla oynamak olunca bence öğretmenin telefonu alıp incelemesinin dahi haklı olabileceği kanısındayım çünkü kamera ve ses kayıtları hoş olmayacak bir şekilde tutulabiliniyor. Öğretmen öğrencisine azcık sert çıktı mı hemen şikayet yiyor bu bence çok yanlış, öğretmen yeri geldiğinde kızabilmeli, yaptırım uygulayabilmeli ama şiddet uygulasın demiyorum tabi de azcık kulağını çekmenin kimseye bir zararı olmaz hani... :)

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Kişilsel mülke el koymak yada izinsiz kullanmak gasp suçuna girer. İzinsiz çekim veya kayıt ta kişisel haklara girer.

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Günümüzde öğretmenlere de öğrencilere de çeşitli türde haksızlıklar yapılıyor... Ama buradaki meselede derste telefonla oynamak olunca bence öğretmenin telefonu alıp incelemesinin dahi haklı olabileceği kanısındayım çünkü kamera ve ses kayıtları hoş olmayacak bir şekilde tutulabiliniyor. Öğretmen öğrencisine azcık sert çıktı mı hemen şikayet yiyor bu bence çok yanlış, öğretmen yeri geldiğinde kızabilmeli, yaptırım uygulayabilmeli ama şiddet uygulasın demiyorum tabi de azcık kulağını çekmenin kimseye bir zararı olmaz hani... :)
Katılıyorum.

laviniell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam okul bitti 20 dakka bekletirken açtım arkadaşımla konuştum instagtamda fink attım azcik kulak çekme olayı yok. ve 20 dakka belirtmesinin suçu da bende değil

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kişilsel mülke el koymak yada izinsiz kullanmak gasp suçuna girer. İzinsiz çekim veya kayıt ta kişisel haklara girer.
izinsiz çekim falan yapmadım

Son düzenleme:

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,337
Hemen öğretmeni şikayet et...
Açığa alınsın
İşten kovulsun...

Zaten ergen tribi birinin ekmek parasından daha önemlidir!...

Öğretmen düşmandır!

Öğretmen zevk için öğrenciye eziyet eder!

Öğretmen asla ve asla öğrencilerin belli sorumlulukların sahibi olması için disiplin sağlamaya çalışan biri değil, öğrencilere eziyet ederek zevk alan bir sapıktır(!)

Çocuğun okula getirmemesi gereken telefonu eline alsa bütün bilişim ve özel hayat suçlarını işlemiştir(!)

Ama aynı çocuk sınıfındaki kızların resimlerini çektiğinde, derste abuk subuk ses ve görüntü kayıtları yaptığında çocuktur olur o kadar!

Öğretmen olmak kolay zannediyor bu ergenler...
Öğretmenlik zengin mesleği değildir!
Tamamına yakını anadolu çocuğu fakir aile çocuğudur!

Aile zar zor üniversiteye gönderir okutur.

O çocuk 50 tane sınava girer!
Kpss’si alan sınavı, mülakatı, şu sınavı bu sınavı girer.

400 bin atama bekleyen adam içinde yıllarca atama bekler zar zor atanır.

Sonra bir ergen beni okul çıkışı bekletti, telefonuma elledi diye şikayet edilir işinden olur!

İnsan düşmanının bile ekmeği ile oynamaz!

Ama telefonumu aldılar elimden ıngaaaaa...

La havle vela kuvvete...

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,265
@Elbruz46 Biraz ağır olmamış mı yazdıkların?

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
öğretmenin tokadını yiyen şımarık çocuklar şimdi adam oldular. yeni nesil öğretmene parmak atıyor. sonuç ortada.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,337
@Elbruz46 Biraz ağır olmamış mı yazdıkların?

Ağır olan nedir bilir misin?

Mesela dün çıkan yasadır.
Doktora dokunan 12 yıl hapis.
Öğretmeni öldürsen kimin umurunda?

Ağır olan nedir?

Öğretmenin yaptıklarını keyfi olarak yaptığını düşünmektir?

Ağır olan öğretmeni çoluk çocuğun velinin elinde oyuncak yapmak en ufak bir durumda hemen şikayet et işinden olsun diye çabalamaktır...

30-40 belki daha fazla yaşımdaki öğretmen işinden olduğunda kimsenin umurunda olmuyor...

Bu adam o yaştan sonra ne iş yapacak nasıl evine ekmek götürecek kimsenin umurunda olmuyor...

Velilerin öğretmen EĞİTMEN değil çocuk bakıcısı arıyor!

Çocuklar hiç bir şeylerine karışmayan hatta sırtlarına çıkabilecek OYUNCAK arıyor...

Sonra eğitim sistemimiz neden kötü?

Öğretmenler sorumluluk almak istemiyor!
Sorumluluk aldığında ya şikayet ediliyor ya iftiraya uğruyor...

En iyisi kimseyi sınıfta bırakma...
Boş kağıda 50 ver geçir!
Kimseye karışma...
Sigara alkol uyuşturucu kullansa aferin oğlum de,

Telefonla sınıfındaki kızın fotoğrafını çektiğini görürsen kafanı çevir.

Devletin malına zarar verdiğine şehit olsan “devletin malı deniz yemeyen keriz böyle devam et oğlum” de

Daha 10-15 yaşındaki çocuklar televizyonun internetin etkisiyle bir biriyle sevgili olsun sen de onlara kız ayarla,

Küfür etse bas kahkayı EN BABA ÖĞRETMEN olursun maaşın tıkır tıkır yatar başın ağrımaz...

Ne gerek var ahlakı da eğitimi de veriyorsa aile evinde versin...

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
İlk defa yukarıdaki üyenin yazdıklarına katılıyorum.

Her halta zırlayan, ufacık bir olayda aman bana zulüm ediyorlar diyen, zerre kadar sorumluluk yüklenmeyen öğrenciler ileride iş yaşantısına, toplum yaşamına girdiklerinde sorundan, dertten başka bir şey getirmeyecekler.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,265
Eğitim okulda değil evde başlar, bunu savunan bir bireyim. Oğlumu bu şekilde yetiştirme çabasındayım. Öğretmenler bizim için bir değerdir, o değerlere de sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum.

XAFER37

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
@Elbruz46 güzel yazmışsın öğretmeni ne hale getirdiler bu devirde ,bana ters baktı şikayet ,zırt dedi şikayet vs... öğretmenlerin vay haline...

Bakisar

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Öğretmenin yaptığı tabiki suç..Karşısında kral olduğunu unutmuş garibim..Hemen şikayet et özür dilettir zindana attır..Sana kimse karışamaz..Allah bu kanunları yapanlara ömür boyu meslek lisesinde derse girmeyi nasip etsin..:)